Burtici fericite de septembrie-octombrie(105)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Vai fetelor trebuie sa ma descarc chiar daca sunt off topic
Am o mama belea,iti strica toata dispozitia numai cand o vezi cu botu ala pus de 10 m.Motive?Imense dupa spusele ei,dar acum e foarte intrigata ca de ce nu i-a spus tata ca pleaca la peste ieri,eu i-am zis ca nu e obligatoriu sa-i dea raportu ei ce face.Binenteles ca trebuia sa plecam la tara dar dupa fata cu care a venit de la servici,tata a zis ca nu mai merge nicaieri.Oftica ei mare ca de ce se pensioneaza tata de acum?! ca a dat de umblet(pestele),ca noi il iubim mai mult pe el si tot ce tine de invidie si gelozie.Poate ca o sa ziceti ca sunt rea,ca e mama dar uneori e sub orice critica.De aceea e clar ca nu o sa am nevoie de ajutorul ei cu copilul,adica sa nu-si lase serviciul pt a sta cu mine si bebelusul,prefer sa-mi iau femeie.Abia astept sa treaca lunile astea si sa ma mut la mine inapoi ca aici deja simt ca o iau razna.Are o boala de a se inchide in camera ei,de imi vine sa scot usa aia.Am iubit-o enorm pana la 18 ani cand am realizat ca e materialista,ne iubeste dar ea trebuie sa fie in centrul atentiei,are o boala cu cumparaturile,de toate felurile,are tot sifonierul numai cu hainele ei,vreo 50 de genti,pantofi si mai nou isi achizitioneaza aur.Mi-a luat si mie un lant cu inimioara pe care zicea ca mi-l da la nastere dar mi l-a dat mai devreme,de ziua lui tata,dar nu ma incanta cu nimik daca ea cand ne certam sta cu zilele fara sa vb cu mine
Imi cer iertare de la D-zeu mereu caci poate sunt eu prea rea dar am momente cand imi este lehamite de figurile ei de parca ar avea 18 ani.
Gata m-am descarcat,scz de mesaj dar nu am cu cine vb

29+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Anco, m-am uitat acum pe cutie si scrie ca sunt marca Sadia. Acuma sa astept sa vedem ce patesc, ca deja le-am mancat aproape pe toate!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 31+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Cristina ha ha ha...si noi ne mai luam mancaruri dinacelea dar eu sunt sigura ca nu sunt carnita buna...chiar daca sunt atat de gustoase.
Tot asa cum trebuie sa stii cand cumperi Fish Fingers daca sunt din carnita macra de peste sau din carnita tocata de peste (in care cred ca sunt bagati si mormoloci). Oricum cred ca si pretul face oarecum diferenta.,....
Eu stiu sa fac multe chestii foarte bune, asa la cuptor, cu piept de pui impachetat cu kaizer si un pic de cabanos....si altele doar ca lenea e mare ......si ma doboara de cate ori ma lupt piept la piept cu ea.
Sper ca dupa ce nasc sa-mi dea copilul energia inapoi

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui anco

mie mi-e foame! ce aveti de mancare ca mi-e urat sa pap singura?al meu iar e plecat , de fapt va spuneam acum 2 zile ca o sa am un week-end solo.



Eu am aceeasi ciorba plina de toate zarzavaturile pamantului, de o saptamana vechime ....pe care o sa o pap acum cu smantana....ca si mie mi-e tare foame si asa mi-e de urat sa pap singura.....

Cea mai fericita 32 + cu


care la care?vii tu la mine sau eu la tine?daca tot suntem singurele? eu te invit la mine ca papica mea e proaspata, de ieri.doar ciorbica e de alaltaieri.dar e de fasole verde de la mama din gradina.
si ieri am facut dovlecel pane si chiftelute de dovlecel.se pot papa cu cartofi prajiti si salata. si am mai facut ceva bun, da' mi-e ca va fac pofta...galuste cu prune.




anco 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Of, Mada, imi pare rau! Poti sa te descarci aici cand simti nevoia. Noi nu putem, din pacate, sa facem prea multe...Si daca mama ta este asa de ..egoista, scuza-ma dar asa mi se pare, probabil nu ar intelege mare lucru daca i-ai explica frumos ce si cum. Ar lua totul personal. Ca iar ma duce gandul la soacra-mea. Ca seamana pe undeva. Cel putin la asta cu a fi in centrul atentiei. Eu cred ca sotul meu o iubeste mai mult pe mama mea. Sau cel putin o admira/respecta mai mult.

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Chiftelute de dovlecei facea si soacra mea cand locuiam cu ea in Ro. Acum Adi deja plange...nu ca e atat de grav mama lui ..ci ca nu mai are cine sa ne faca zacusca si cozonac ..offf....baiatul meu mic.....
Ca cica soacra sa adica mama mea face zacusca prea picanta pt gusturile lui .....pt gusturile mele e perfecta

Asa ca vin Anco ....chiar daca galustele cu prunde nu mi-au placut niciodata - sorry


Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Lucia, si eu as face cu mare drag mancare din aia buna, de care zici si tu, dar am momente cand chiar nu imi vine sa stau in bucatarie! (ca azi, de ex!). Asa ca am in congelator si solutii de rezerva, ca paneurile astea, sau pizza din aia naspa, congelata!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 31+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Vai fetelor trebuie sa ma descarc chiar daca sunt off topic
Am o mama belea,iti strica toata dispozitia numai cand o vezi cu botu ala pus de 10 m.Motive?Imense dupa spusele ei,dar acum e foarte intrigata ca de ce nu i-a spus tata ca pleaca la peste ieri,eu i-am zis ca nu e obligatoriu sa-i dea raportu ei ce face.Binenteles ca trebuia sa plecam la tara dar dupa fata cu care a venit de la servici,tata a zis ca nu mai merge nicaieri.Oftica ei mare ca de ce se pensioneaza tata de acum?! ca a dat de umblet(pestele),ca noi il iubim mai mult pe el si tot ce tine de invidie si gelozie.Poate ca o sa ziceti ca sunt rea,ca e mama dar uneori e sub orice critica.De aceea e clar ca nu o sa am nevoie de ajutorul ei cu copilul,adica sa nu-si lase serviciul pt a sta cu mine si bebelusul,prefer sa-mi iau femeie.Abia astept sa treaca lunile astea si sa ma mut la mine inapoi ca aici deja simt ca o iau razna.Are o boala de a se inchide in camera ei,de imi vine sa scot usa aia.Am iubit-o enorm pana la 18 ani cand am realizat ca e materialista,ne iubeste dar ea trebuie sa fie in centrul atentiei,are o boala cu cumparaturile,de toate felurile,are tot sifonierul numai cu hainele ei,vreo 50 de genti,pantofi si mai nou isi achizitioneaza aur.Mi-a luat si mie un lant cu inimioara pe care zicea ca mi-l da la nastere dar mi l-a dat mai devreme,de ziua lui tata,dar nu ma incanta cu nimik daca ea cand ne certam sta cu zilele fara sa vb cu mine
Imi cer iertare de la D-zeu mereu caci poate sunt eu prea rea dar am momente cand imi este lehamite de figurile ei de parca ar avea 18 ani.
Gata m-am descarcat,scz de mesaj dar nu am cu cine vb

29+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA


te inteleg draga mea, nu te necaji si nu-ti mai face mustrari de constiinta. din pacate asa ma inerveaza si maica-mea cateodata. exact asa de sclifosita si de importanta se da si ea. si tot in centrul atentiei tre sa fie si ea, nu eu.tre sa se plnga intr-una ca are cate ceva si eu s-o ascult.da' m-am smecherit.cand se plange ea incep si eu si atunci nu mai are ce zice.ma inervam tare, si al meu cand ma vedea nervoasa ma intreba direct "iar te-ai certat cu maica-ta?", desi la noi certurile sunt doar prin telefon.dar cred ca e o perioada dificila si din cauza hormonilor nostri.
oricum, cel mai bine e sa nu te mai superi degeaba ca nu face bine la bebe si tre sa te gandesti la el, sa nu fi egoista la fel ca mama ta.

aaaaaa, mimika , am uitat sa spun ca muream de cald aseara, deci de la gynipralul ala era?


cred ca fug putin de la cal in bucatarie, la spalat vase, si la curatat niste cartofi sa pap. revin, ca nu ies de pe forum.



anco 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Lucia, si eu as face cu mare drag mancare din aia buna, de care zici si tu, dar am momente cand chiar nu imi vine sa stau in bucatarie! (ca azi, de ex!). Asa ca am in congelator si solutii de rezerva, ca paneurile astea, sau pizza din aia naspa, congelata!



Aaaaa...da, si eu ma gandeam sa cumparam cate ceva mai aproape de DPN sa avem in congelator ca sa nu lesinam de inanitie cand venim de la maternitate
Aici in schimb se gaseste pizza congelata exceptionala ....eu as putea sa mananc si 3 /zi ..doar ca incerc sa ma controlez.
Am program de exemplu cu un singur dulce pe zi.....am avut ieri o napolitana si azi o ciocolatica.
In rest compensez cu pepenas ....yamiii.....

Monica daca mai esti pe fir poti sa vii sa ne carpesti cateva palme ....ca sa incetam cu mancarea.
Ati observat ca predomina acest subiect duminica cand cred ca din lipsa de ocupatie vb de mancare

Cea mai fericita 32 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

anco, eu asa zic. Pe mine m-au apucat asa calduri mari de cand cu Gynipralul. Din fericire este singurul efect advers. Suportabil, pana la urma. Am inteles ca Bia are mari probleme de la Gynipral. Dar nici fara el nu poate...Nasol asa.

32+ Matei Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti
hi5

Mergi la inceput