IN BANAT LA NOI ACASA (11)

IN BANAT LA NOI ACASA (11) | Autor: claudia74

Link direct la acest mesaj

www.youtube.com/watch?v=A2_odMCXvN8" target="_blank">BANATULE COLT DE RAI

Banatencele:

Angy11 : Timisoara(Chisoda-jud. Timis)
Himmelsduft : Timisoara
Yasmine : Lugoj
Claudia74 : Timisoara (sat Pustinis)
Gabirus : Timisoara
Ela03 : Timisoara (sat Cruceni)
L5845 : Resita
RamonaJ : Lugoj
gongy : Timisoara
diqutix : Timisoara
Pisicuta : Timisoara


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62275&whichpage=1" target="_blank">cap.1
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65559" target="_blank">cap.2
www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=Reply&TOPIC_ID=68380" target="_blank">cap.3
www.desprecopii.com/forum/post.asp?method=TopicQuote&TOPIC_ID=70776&FORUM_ID=51" target="_blank">cap.4
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73074" target="_blank">cap.5
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74662" target="_blank">cap.6
cap.7
cap.8
Cap.9
Cap.10

LA CEREREA MAI MULTOR BANATENCE INIMOASE AM REDESCHIS SUBIECTUL, UREZ TUTUROR SEDERE PLACUTA SI LA CAT MAI MULTE POSTARI!

GOASTA NOASTRA DA SUFLET : monica-elizabet

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Ceao fetele.

Hm....n-am mai intrat de mult pe forum din lipsa de timp...

Noi numa ce ne-am intors din concediu ne-am balacit in pe la Olimp unde mergem de atatia ani...acum abia am putut intra noroc ca Maya doarme,masina spala mancarea e facuta asa ca putin timp si pentru mine liber pe DC.

Clau mai unpic si ne vigem acasa...dar sa vi pregatita de sauna e jale afara te coci si la propriu si la figurat degeaba se innoreaza si te astepti ca acusha vine cine stie ce potop ca se si duc norii de ploaie pfiii bagam un UMT-u?? Sau mergem la unguri la strand ca e mai fain decat la noi??

Gabi inainte cu cateva zile de plecare ti-am vazut copilasii in parcul de pe Brandusei...are baietelul tau niste ochi...piiii sa nu-i fie de deochi se uita Maya la el

Trebuie sa ma pun la citit ce mai scrisaratz' p'aici ca nu mai stiu nimic....mai revin numa sa am timp. la toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Claudel senchiu de capitolas nou...stai sa se mai adune lumea pe acasa din contzedii si sa vezi cum terminam un capitol numa cat bati din palme

Ioi ca ce e fain se gata repede asa as mai fi stat la mare,la soare ,la balaceala.....dar si acasa sunt stranduri asa ca luni de dimi fug la pasapoarte sa imi fac mie si sa o trec pe Maya ca altfel ciu-ciu sa o scot din tara....si sambata viitoare bagam un Mako asa de dimineata pana sara.

Am tulit-o la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

gonghy am fost si noi la mako, e f. frumos.
Va salut din nou, eu apar rar pe aici ca nu mi-am incarcat degeaba bateriile, mi-am zugravit toata casa si vreau sa va spun ca din nevoia de a face economii am dat, ca nauca, cu bidineaua su trafaletul, da rau de tot a fost pe unde am avut de dat jos huma si de gletuit. Am avut ajutoare, bineinteles.
Ma mai laud ca baiatul meu a trecut in sfarsit prin operatia de polipi. Sunt incantata de cum au decurs lucrurile. Am facut o alegere buna, prin coblatie la dr Barbos, si anestezista a fost f de treaba. Dimineata l-a operat si seara am plecat acasa fara sa mai aiba copilul vreo problema, doar mici dureri la inghitit. M-a costat mai mult decat o operatie obisnuita de polipi dar ce nu face o mama ca sa aline durerea copilului ei? Acum m-am agitat sa-i sterilizez aparatul aerosol. Mai avem de facut niste vizite la dentist si... wow, sunt mandra de mine. La Praid nu stiu daca mai ajungem vara asta din lipsa de fonduri, dar avem invitatie la Brad.
Gata, ma opresc ca vorbesc mult. Am treaba, imi reamenajez locuinta.
gonghy stii cumva cum e la strandul Heaven?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Laureluleeeeeee bey femeie nu ne-am audzit de mutl, ma bucur ca v-ati simtit bine in conzed, ma uit mintunas la molaraiele voastre, cred ca a fost totul super, mergem la Mako cand vin,noi suntem fani strandul de acolo, e super!! noi mai mergem cateva zile si la Gyula cu niste prieteni, cine e doritor poate veni .
Claudeluleeee si pe tine te-am dat disparuta, stiam de lucrarile de renovare, nu stiam ca l-ai operat pe Robi de polipi,ma bucur ca totul a fost ok Heveanu e super iti spun io ca merge aproape zilnic la strand cat stau in ro, insa l-a intrecut Termalul, cel putin ptr copiii e super, cu loc de joaca, bazin fain amenajat,dusuri, deci e mai fain ca si Heavenul, mie si UMT imi place ,deci fetele banatencele facem intalneala mare cand vin, stabilim time and place Mihi si Katik vor fi pe receptie .
Va las acu ca maine de dimineata plecam la Ulm la ziua unei prietene bune sa ne chefuim pana duminica acolo.
Va pe toate.

15 days remaining till

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Sara buna fetelor.

Mai io mor de durere de stomac habar n-am de la ce-i dar ma doare ca abia respir.Fug la nani nu inainte de a raspunde Claudiei si de a va arata gaza mea cat de mare o crescut Olimp 2009


Ela cred ca strandul asta e pe langa Spitalul Judetean...eu una nu am fost niciodata acolo cica is numa fitzoshi dar na poate acum e altfel habar nu am.Ma bucur ca baietelul tau e bine....apropo atunci cand ne-am intalnit la Mall sa stii ca abia am dat-o jos pe Maya de pe coarda nu credeam sa am o fata asa de curajoasa

Claudia bagasi mama ca migu astazi...cred ca esti KO dar o meritat....distractie faina maine si sa-mi pastrezi si mie cate o felie din minunatiile alea de torturi....imi aduci cand vi acasa

Hai v-am lasat ca crap de stomac noapte buna tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Lurelule moama ce d-soara s-a facut Maya si ce unghii faine ai avut si ce mumosi sunteti toti , faina distractie ati avut,imi pare rau ca Maya a fost otzara bolnavioara, dar se vede ca v-ati distrat gagicilor.
Am fugit, va doresc un we fain,tzuc toate.

15 days remaining till

INGERASUL EMMA AIDA
ALATURI DE SEBI

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Helau Banatuuu' !

ca am disparut asa brusc, precum parshiu'-n ceata ...da' am plecat iuce, pra napusa masa da acasa....asa ca n-am apucat sa anunt .
Am fost la tzara la verisana lu' sotu', ungeva pra langa Galati...tarie binie o fost. Nu am facut plaja, da' am umblat alela pra unge am putut, fara tv, fara computer (nu ca nu aveau, dar am vrut sa ne "rupem" da tehnolojia avansata), numa' cu radio, stat pran curce la umbra, un gratar, o bulina, o maslina...nah.... ca la tara....oleaca da conshed, pana ii vremea sa merjem in ala agevarat, numa sanatosh sa fim.

Poftiti numa' iuce la o si la sheva dulshe, facut asara la microwelle .

Va tzuc si va doriesc o saptamana faina ge tot !





www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Claudia cum ceai distrat in vizita? Am vadzut molaraiele cu she ai mai facut bun da mancat,mmmm....am inundat bumbii da la tastatura .
gonghy binie ai vinit dan conshed, cred ca v-ati simtit tarie fain. la frumoasa si prantru mamica la fel.
ela bine ca ai scapat de grija polipilor si ca baiatul tau se reface bine. Sanatate multa si in continuare. Spor la reamenajari !



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Doamna Claudia m-am zuitat sa-ti spun MULTAMIM FAIN ! prantru capitolul nou, sa speram ca o sa fie sheva mai active fiecile .



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Poftiti la o mai tarzie !

Am trecut iuce pra ashi, ca adz am dza da bantuit dupa sandale ....ca domnii da la Cvelle nu or binevoit sa anuntze ca nu mai au pra stoc sandalile comandace .....de altfel singurul bai care-l au.....

Pra unge umblatz, drajelor?



www.onetruemedia.com/shared?p=88028d9eaeae0f93a00846&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Povestea licuriciului EMMA !

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!" - G. Funakoshi
" Un copil este o iubire devenita vizibila" - Novalis


Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput