Copii nostri si povestile lor.

Copii nostri si povestile lor. | Autor: c.valy

Link direct la acest mesaj

Haideti sa incercam sa facem o pagina in care sa punem pozele cu copii nostri sau cel putin sa incercam sa vedem daca putem,de vreti puteti povesti si cum au venit ei pe lume,de ce au venit mai devreme...daca au venit asa.Va astept

Raspunsuri

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

http://s822.photobucket.com/albums/zz143/valy22/ sau asa poate merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

http://s1020.photobucket.com/albums/af324/mikaelam/
Sa vedem daca am reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Mai trebuie sa lucrez.Revin
E un dulce bubulinul tau,Valy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

mikaela2009 a mers ti-am vazut puiutul e un scumpik,cate luni are acuma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yula94 spune:

http://s587.photobucket.com/albums/ss312/yula94/?action=view¤t=02a32268.pbw


sper sa mearga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

merge si la tine yula94,ce fetita dulce si ce par frumos are sa-ti traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yula94 spune:

Multumesc la fel, la toata lumea sa le traiasca ingerasii si sa fie sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Povesti vad ca nu spuneti asa ca incep tot eu:
Totul a inceput intr-o zi frumoasa de primavara era 11 aprilie cand in sfarsit dupa 8 ani de casatorie si dupa multe scrisori trimise barzei sa hotarat sa isi faca cuib si in casa noastra ,am facut testul dimineata la prima ora si nu-mi venea sa cred ca iesise pozitiv prima care a aflat vestea ce-a mare a fost mamaie(soacramia)ea era singura acasa si tot ea atunci a zis cai baiat si-l dorea enorm avea numai nepoate,al meu sot abia seara cand a venit de la munca a aflat dar nu-i venea sa creada parca totul era un vis,la cateva zile am repetat testu(pt siguranta noastra) si sa confirmat venea bebe.Am avut o sarcina fara probleme,fara greturi,fara pofte fara multe kg luate in timpul sarcinii,am fost si la munca pana in ultimile zile.Cand aveam 5 luni am cununat dar cum nu totul merge bine in viata a venit si partea rea.Intro zi de miercuri 24septembrie m-am dus sa fac un eco de rutina atunci mi sa confirmat ca o sa fie baiat,am ajuns acasa i-am dat vestea lu mamaie sa bucurat cu toate ca se simtea rau(era bonlava de multi ani).Dar bucuria nu a tinut mult caci la 2 zile chiar de ziua ei pe 26 septembrie d-zeu sa gandit sa o ia la el,a fost un soc pt noi nia trebuit mult timp sa ne revenim dupa...dar cum se zica d-zeu ne ia d-zeu ne da asa ca la nici o luna dupa moartea ei bebele meu se grabea sa vina pe lume cu toate ca nu aveam decat 32saptamani vreea sa ne ia prin surprindere.Totul a inceput pe 21octombrie pierdeam sange si aveam contractii(nu prea stiam eu ce-s alea),asa ca am ajuns in urgenta la noi in localitate la spital,aveam dilatatie si colul sters cum noi nu avem sectie de prematuri m-au trimis urgent la Constanta,acolo am avut norocul sa ma ia in primire o doctorita de nota 20(careia o sa ii multumesc toata viata),mi-a explicat cum sta treaba si care sunt riscurile unei nasteri asa de devreme si ca cel mai bine e ca bebele sa stea cat mai mult in burta mea,asa ca am inceput tratamentul imediat,injectii,perfuzii si repaus total.Dar nu sa putut face mare lucru caci miercuri pe 22 oct la ora 8dimineata mi sa rupt apa asa ca...pregatirea de nastere,mi sa facut cezariana ca sa nu riscam nimica si la 9.40 a venit pe lume printul meu(asa il alint eu)a fost un copil puternic cu toate ca avea doar 1.700kg,41cm si sa nascut cu nota 7,eu l-am vazut abia a doua zi seara cand am putut sa ma ridic singura din pat,caci pe mine m-au dus la salon iar pe el l-au tinut la reanimare timp de 2 saptamani cu perfuzii si branula a facut tratament,apoi a mai stat inca 2 saptamani cu mine la salon dar tot la incubator asta pana am facut 2.400 si am plecat acasa.Azi am un baiat de 8luni jumate si 7.300kg care gangureste toata ziua,face pasi si mananca aproape orice,i-au dat si dintii in total iesiti avem 6 (4 sus si 2 jos)si inca unu e pe drum sa ne iasa.Asta e povestea noastra,a eram sa uit numele lui este Luca Daniel(daniel a fost dorinta lu mamaie)D-zeu mia luat pe mamaie care era balanta si mi-a dat la schimb o alta balanta ca sa ne mentinem echilibrul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Valy
Ce grasunel cu ochi mari si albastrii ai.



Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput