co medical in timpul sarcinii

co medical in timpul sarcinii | Autor: ili

Link direct la acest mesaj

buna,intrebarea mea ar fi : in cazul unei firme cu 5 angajati cine suporta Co.medical timpul sarcinii? medical normal nu risc maternal sau de maternitate ? multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Casa de asigurari de sanatate intotdeauna dar prin decontare cu firma angajatoare. Acuma vad e un joc de cuvinte la tine. Depinde de codul inscris pe certificat. Ce cod are?

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ili spune:

Inca nu este in co medical ,ne intereseaza ca afecteaza firma sau va fi platit din fondul de asigurari ? depinde de codul scris pe certificat ? deci sarcina e de 16 saptamani si Risc maternal nu primeste numai boala obisnuita de la medicul de familie .(desi a mai nascut prin cezariana si este dupa operatie de fibron uterin )
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Codul medical (codificarea) de pe certificat spune totul. Spune-mi ce codificare are si iti spun cine si cat. Este format din doua cifre 01 02 ...08-....

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput