King of Pop Michael Jackson

King of Pop Michael Jackson | Autor: motanik

Link direct la acest mesaj

La ideea lui Tzuni, sa avem aici coltul fanilor unde sa ne amintim de Michael si extraordinara lui viata.




Edit:
A murit Michael Jackson
Ultimul mesaj pt Michael Jackson


Melodia zilei

9 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=7Hg-IRZk4D0" target="_blank">Dirty Diana
10 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=Jpz5eD9L4dA" target="_blank">Heal the World
11 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=dVJscGa5vbc" target="_blank">Childhood
12 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=CJvfnQ_E7uw" target="_blank">Leave Me Alone
13 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=tyBs6-cmFvQ" target="_blank">Black or White
14 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">Will You Be There
15 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=V_Q3AhPaZBY" target="_blank">I Just Can't Stop Loving You
16 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=ciNGtielT84" target="_blank">Give In To Me
17 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=NgGgy676q54" target="_blank">Ghosts
18 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=c-WVpQ0ZG8Q" target="_blank">Smooth Criminal
19 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=nxrmJtaZBA0" target="_blank">You Rock My World
20 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=rKMfjUp9xYs" target="_blank">Wanna Be Startin' Something
21 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=_494FsbimSc" target="_blank">The Way You Make Me Feel
22 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=WaJK6WDVpp8" target="_blank">Blood on the Dancefloor
23 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=SGeZYednWtI" target="_blank">Man in the Mirror
24 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=cupnsUDyjuA" target="_blank">In the Closet
25 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=YUswfxAkLME" target="_blank">For All Time
26 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=NO1v8t1FLOI" target="_blank">One Day in Your Life
27 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=xWPmOdjEtxs" target="_blank">Remember the Time
28 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=_t7vmuDpdqI" target="_blank">Dangerous
29 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=WObfcDIf6lY" target="_blank">Beat It
30 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=IqZvsUbQKxQ" target="_blank">Stranger in Moscow
31 iulie 2009 - www.youtube.com/watch?v=XvNJE4FFPP8" target="_blank">Jam
1 august 2009 - www.youtube.com/watch?v=nZHsL6C3awY" target="_blank">Fall Again





--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Uite ca sunt eu prima care scrie aici. Ma bucur ca ai deschis acest topic la Zona artelor, pt.ca imi e drag acest subforum. In plus, ma simt parca mai confortabil decat la generale, unde mi se parea uneori ca se "holba" lumea la noi.

Astazi am fost mai amarata decat in orice alta zi de cand a murit si cred ca din cauza fetitei...mi-a frant inima aseara.
Sper sa mai tinem topicul deschis o vreme..parca simt nevoia sa mai vorbesc despre el. Cu altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina


Sper sa mai tinem topicul deschis o vreme..parca simt nevoia sa mai vorbesc despre el. Cu altii.


Asa si eu. Ori cu cineva care nu l-a iubit atat de tare e greu, pt ca altii nu inteleg...

Am inteles ca pe 13 iulie, ziua cand trebuia sa inceapa turneul de aici dupa ce au fost amanate primele 4 showuri, fanii se vor strange la O2 Arena sa aprinda lumanari si sa-i cinsteasca memoria.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Multumim, motaniko!

Aseara dupa ceremonie simteam ca nu mai am aer... vedeam si simteam cum s-a terminat totul... senzatie groaznica. La fel cum se intampla cand termini o carte pe care ai iubit-o. Iar gandul ca intr-o zi se va inchide subiectul de la generale m-a facut sa ma simt la fel: ca nu mai am aer... un fel de panica.

Nu ma tem ca va fi uitat vreodata, dar as vrea ca amintirea lui sa fie manifesta. Sa nu radeti de mine, dar eu cand scriu aici imi imaginez ca el citeste si se bucura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Ma bucur ca ne-am mutat aici. E parca mai liniste. Acum ca s-au mai sedimentat putin lucrurile, ne-am luat ramas bun de la el aseara, in mod public, cred ca avem nevoie sa vorbim in liniste despre el si ceea ce a lasat in urma. Si despre ceea ce simtim sincer.

Sa ne inchipuim ca stam de vorba la Neverland, la umbra stejarul falnic in care el se catara ca sa aiba liniste si sa compuna.

Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Super ca ati deschis subiect nou

Si eu ma gandeam cu tristete ca daca se inchide celalalt.. ce ma fac;
Desi nu prea am timp sa scriu pe forum va urmaresc zi de zi;

Si noua mea preocupare dimineata, inainte sa plec la lucru, este sa ascult Michael Jackson.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ce se intampla cu Neverland? Am inteles ca nu puteau sa-l inmormanteze acolo pt ca nu pot scoate trupul din LA fara accept special de la stat sau ceva de genul.
Ce stiti de impartirea proprietatii cu o firma?
Sper din tot sufletul sa il inmormanteze acolo, a fost locul pe care l-a iubit atat de mult...
Sper sa reusesc o data in viata sa ajung acolo si sa-l vizitez. Cred ca daca va fi loc de pelerinaj pt fani, o sa devina o a doua Mecca.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

www.youtube.com/watch?v=UyfQOTCCbXg" target="_blank">The King has left the building

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Fetelor, sunt si eu aici cu voi si cu EL...

Eu sper, in naivitatea mea, ca de acum sa apara toti cei care i-au facut rau si sa spuna adevarul, adica sa fie filmati si nu doar zvonuri.
Noi l-am crezut, dar uite ca mai sunt unii care s-au indoit si as vrea ca cei care l-au considerat in fel si chip sa-si recunoasca ignoranta si sa-si ceara public scuze, ca sa se convinga si cei "necredinciosi" de nevinovatia lui si sa le fie rusine de gandurile urate la adresa unui asemenea OM..
Pentru el e prea tarziu, dar pentru noi, poate ca nu e...As vrea ca imaginea lui sa fie cea curatata de mizeriile in care l-au bagat...


Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici
Eu sunt licuriciul, sunt un ciob de stea
si vin cu speranta, luminand mereu calea ta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

ma primiti si pe mine in club? eu sint nouvenit dar il iubesc f.tare pe Michael.
m-am gindit deasemenea, daca va place ideea sa inventam ceva ca discutia sa fie putin mai animata, de exemplu sa luam la comentat fiecare piesa (clip) si sa spunem fiecare ce ne place mai mult si de ce.dar asta absolut fara nicio suparare, in definitiv de gustibus non disputandum.acuma o sa va ginditi probabil ca toata chestia e redundanta si ca o sa se rezume doar la epitete de la magnific in sus.nu-i chiar asa.eu de exemplu sint topita dupa sa zicem dangerous, dar cam indiferenta la smile.nu vreau sa lezez pe nimeni, am inteles ca sint multe care adora melodia smile (inclusiv era preferata lui Michael), era doar un exemplu.
deci, incep eu cu ce ma fascineaza (sau nu) in dangerous :
-vocea lui Michael.o sa ziceti ca bine, na ca doar asta-i in toate hiturile.eee, aici Michael parca abia sopteste la inceputul pisei.dupa mine, cine nu i se pare sexy de ti se face pielea gaina cind zice : "there is something different with this girl/the way she moved/her hair/her face/her lines/divinity in motion/-nu vreau sa cataloghez, dar a cam lipsit la lectiia sexapil.
-cum danseaza aici Michael de parca ar fi de guma, ma tot uit si ma tot minunez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory_box spune:

scuze, am trimis din greseala.mai sint foarte multe de scris, dar astept sa-mi ziceti daca va place ideea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Pe mine m-a fascinat dintotdeauna Dirty Diana. E asa de plina de revolta, de durere.... Si ador pasajul in care dupa toata "harmalaia" creata de instrumente, brusc, se lasa tacerea si Michael suspina... (pe la min 2.29)

Si-mi mai place gestul pe care-l face la min 1.25 - se sterge cu dosul mainii pe fata...

Mergi la inceput