Test sarcina slab pozitiv?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polo spune:

Yinca, parerea mea este ca ar trebui sa mai faci un test.
Eu am deja 2 teste slab pozitive si 5 negative. Ce zici de asta?
Deja am analizat toate testele pe care le-am facut: cele slab pozitive expira in aceeasi zi si provin din acelasi lot, iar celelalte au acelasi producator, furnizori diferiti si termene diferite.
deja ma macina. care dintre ele este bun. am intarziere, dar la mine in fiecare luna este asa. In plus am vomat.
te asteptam cu raspunsul. Poate da DD si vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yinca spune:

Polo din experienta anterioara pot spune ca nu toate testele sunt chiar bune cel putin la mine....cel pe care l-am facut acum 2 ani si iesise pozitiv era barza si era cel de-al patrulea in decurs de o luna ....4 teste am facut de la 4 firme diferite, sure check, doctor clue sau ceva de genul si femina clue test....la tine cum a fost ..le-ai facut pe toate in aceeasi zi?
Si da poti sa fii sigura ca mai fac unul,dar mai astept cateva zile,si am sa urmez exact instructiunile si mai ales sa folosesc prima urina de dimineata..chiar daca pe cutie scrie ca il poti face in orice moment al zilei...uite ce zic eu...sa nu ne mai framantam si sa facem amandoua testul din nou... si sa dea Dumnezeu sa fie la amandoua cu ochi si cu sprancene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polo spune:

Yinca, vinerea trecuta unul + si unul- (seara), iar la doua zile iarasi unul + si patru -. De atunci nu am mai facut nici unul, nici macar un semn de menstruatie, asa ca imi vine sa .
Cu greu am gasit un lab care sa faca BHCG din sanage, raspunsul il dau in 3-5 zile. daca pana luni nimic ma voi duce la intepat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mela_mela77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefulici

Citat:
citat din mesajul lui Madutza_21

Nu mai are nimeni vreo parere? N-a patit nimeni ceva asemanator? Trebuie sa mai zic ca simt ca mi-au crescut putin sanii, sunt mai plini parca si mai sensibili si m-am ingrasat cam un kilogram. In rest am ceva dureri de cap, greturi nu prea....Stiu ca astea sunt simptome de sarcina dar stiu si ca pot fi si de la altceva!

Buna! <eu am facut de 2 ori pana acum test barza si de fiecare data mi-a iesit slab pozitiv desi nu am fost insarcinata nici prima, nici a 2a oara! sunt cele mai proaste teste din punctul meu de vedere si sa stii ca nu sunt prima care a patit asa ceva cu testele barza! Cumpara un clear blue sau orice altceva!Eu mi-am facut multe sperante din cauza lor... si am fost apoi dezamagita!
Multa bafta.... pate la tine e altfel...

buna , as vrea sa stiu daca testele sint valabile si inainte cu 2 zile de ciclu , avind un ciclu regulat , fiecare 28 a lunii....dar acum nu am simptome

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

mela eu am facut unul in ziua in care tb sa-mi vina cm (z 28) si mi-a iesit pozitiv in primele 20 de secunde (linia de test era mai intensa decat cea de control)...era barza caseta ,dupa amiaza l-am repetat de data asta cu un shure chek si la fel a iesit....dar nu e o regula sa iti iasa asa de repede ,e vb de concentratia hcg pe care o ai in urina ...si asta difera de la pers la pers.eu zic ca poti sa baagi un barza caseta ca asta detecteaza cu 4 zile mai devreme.

polo...dupa cum stii teste fals pozitive nu sunt decat daca sunt facute incorect sau cautam noi linia a doua ...si daca nu te-am convins ...cel mai bun semn e lipsa cm.eu zic sa mai stai o saptamana si decat sa faci betahcg mai bine te duci la dr...ar tb sa se vada ceva.eu la 6 saptamani i-am auzit inimioara..poate esti si tu norocoasa ca si mine

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taminia21 spune:

buna si eu sunt noua si de curand am facut si eu 2 teste barza tip banda primul a iesit slab pozitiv si urmatorul aiesit un pic mai accentuat desi ni mi se pare sigur testul eu simt ca voi mai avea un bebe (mai am o fetita de 3 ani)iti doresc sa ai si tu o minune in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polo spune:

Arinaa, la mine ciclul nu este regulat desi ma indop de 8 luni u duphaston(2/zi din ziua 15). din pacate la dr pot ajune abia dupa 1 august, asa ca inca o saptamana , poate din cauza asta as vrea test de sange. tu ai avutceva semne de sarcina?(in afara de intarziereaCM)?
si sa ai grija de minunea mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Buna tuturor. Eu am un ciclu neregulat , intre 24 si 33 zile. Azi am intrat in ziua 29. Intrebarea mea e, sa incerc un test de sarcina sau sa mai astept putin? Nu as vrea sa iasa unul slab pozitiv, ca m-ar induce si mai tare in eroare. Voi ce spuneti sa mai astept? Si pana cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Eu mi-am facut testu de sarcina dupa 4 zile de la intarzierea menstruatiei si imi arata 2 liniute pozitive, a 2 a fiind mai slab colorata.Dupa 1 saptamana mi l-am facut din nou si deja amandoua erau colorate la fel...eram insarcinata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yinca spune:

Buna fetelor...ceva nou?La mine inca nimic,nu am curaj sa mai fac un test de sarcina...mi-e tare frica sa nu fiu iar dezamagita...am fost diagnosticata cu ovare de tip polichistic de acum un an,ciclul nu e regulat ...m-as mira ca de data asta sa fie pozitiv de-a binelea ....cum spunea arinaa teste fals pozitive nu exista decat daca ne pacalim singure cautand a doua linie...va urez multa bafta voua si astept vesti bune de la voi......poate o sa am si eu in curand..

Mergi la inceput