Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Test sarcina slab pozitiv?

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 5

babyblue
Suflet salbatic!

Romania, bucurestiBUCURESTI
3392 Mesaje
57 Prieten(i)
Trimis la: - 03/07/2009 :  23:13:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibabyblue Adauga semn de carte la raspuns Trimite babyblue un Mesaj Privat  Reply with Quote
practica insa...un test de sange e cel mai sigur.
insa din ce am mai citit/auzit si eu..teste fals pozitive muuult mai rar decat teste fals negative.

Babyblue va pupa pe toti!!

"Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
ellanik
ellanik
Mamica de frumushel

Romania, Constanta
1987 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 03/07/2009 :  23:38:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellanik un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna.Eu am facut ET si in ziua 10 de la et mi-a iesit a doua liniuta pal de tot .Toata lumea zicea ca e prea devreme .Am repetat testul a doua zi si a iesit clar a doua liniuta.Despre Barza am si eu aceleasi cuvinte de "lauda" .Eu am facut Sure check.Testul de sange este intr-adevar cel mai sigur si relevant.Poate e cu ochisori.

4+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Libra
Libra
membru junior

Romania, suceavaSUCEAVA
748 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 05/07/2009 :  07:46:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLibra Adauga semn de carte la raspuns Trimite Libra un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ellanik, ce inseamna ET (scuze) si ce test a iesit pozitiv in a 10-a zi?
Multumesc,
Elena

z13 de la IA

sorinake
pipi ciolu tai tai

Luxembourg, Luxembourg (Galati/Romania)
2195 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 05/07/2009 :  09:12:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sorinake  Trimite mesaj yahoo luisorinake Adauga semn de carte la raspuns Trimite sorinake un Mesaj Privat  Reply with Quote
ET - inseamna embryo transfer (transfer de embrioni) si reprezinta o etapa a procesului de FIV prin care embrioni congelati sunt transferati in uter.

http://lt1f.lilypie.com/76gqp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html
ellanik
ellanik
Mamica de frumushel

Romania, Constanta
1987 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 05/07/2009 :  17:49:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellanik un Mesaj Privat  Reply with Quote
Libra, testul era Sure Check .

5+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !
gaba-rema
gaba-rema
membru matur

Romania, bucuresti
1701 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 05/07/2009 :  20:04:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gaba-rema un Mesaj Privat  Reply with Quote
Clear Blue si Sure Check sunt cele mai bune, zic io, si le poti folosi in orice moment al zilei (dar pt. linistea ta fa-l dimineata la primul pipi).
Despre Barza nu stiu nimic, nu l-am folosit...

Dar pana la urma, cum au zis si fetele... mai bine da fuga maine la un cabinet si fa un test de beta-hcg. Fa si progesteronul, daca tot te intepi... asa, de control [:;]. Nu trebuie sa te duci la prima ora sau pe nemancate, ci cand ai si tu timp.
ingeras26a
ingeras26a
Mami de Maya si Sasha

Romania, Bucuresti
3383 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 06/07/2009 :  16:04:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingeras26a un Mesaj Privat  Reply with Quote
Subscriu la ceea ce au spus fetele: Sure Check (mai ieftin) si Clear Blue (mai scump) sunt testele in care am mare incredere.
Barza mi-a iesit pozitiv de 2 ori aiurea, prima data la 1 zi mi-a venit ciclul, iar a doua oara dupa 10 minute so... concluziile le trageti singure. nu mi-as mai lua barza de nici un fel!

Restul nu mi-au aratat fals niciodata...

Bafta multa!

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!
ingeras26a
ingeras26a
Mami de Maya si Sasha

Romania, Bucuresti
3383 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 06/07/2009 :  16:05:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingeras26a un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui sorinake

ET - inseamna embryo transfer (transfer de embrioni) si reprezinta o etapa a procesului de FIV prin care embrioni congelati sunt transferati in uter.

http://lt1f.lilypie.com/76gqp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

nu neaparat transfer de embrioni congelati...
ET = embriotransfer de orice fel, "proaspeti" sau congelati", la 48, 72 sau blastocisti :)

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!
polo
polo
membru junior

Romania, Calarasi
1090 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 23/07/2009 :  17:20:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipolo Adauga semn de carte la raspuns Trimite polo un Mesaj Privat  Reply with Quote
Madutza 21 si eu sunt noua pe aici si se pare ca am aceeasi problema ca si ine. 2 teste barza slab pozitive si alte cateva (inclusiv Sure Check) negative. Este oare posibil ca barza sa greseasca? Precizez ca cele doua teste barza aveau acelasi lot.Un test de sange ai facut? ceva semne de sarcina?
yinca
yinca
nou venit

Romania, bucuresti
6 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/07/2009 :  11:27:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna fetelor...sunt noua pe aici si inca incerc sa ma dumiresc pe unde ar trebui sa postez,sper sa fiti ingaduitoare cu mine daca gresesc...aceeasi problema am avut si eu...am facut un barza gold la care au iesit liniute...ce e drept una din ele ,cea de test mai pala decat cealalta si s-a pozitivat dupa mai mult de 5 minute....ciclul nu mi-a intarziat,de fapt e atat de neregulat incat ma ia prin surprindere ...asa mi-s-a intamplat si acum doi ani ,cand am facut un test ,a iesit tot pala a doua liniuta si eram insarcinata in 6 saptamani...voi ce parere aveti?am si tot felul de simptome somnolenta ,pofte ,dureri slabe de burtica...imi doresc foarte mult un bebe...
Pagina: din 5 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com