Test sarcina slab pozitiv?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

practica insa...un test de sange e cel mai sigur.
insa din ce am mai citit/auzit si eu..teste fals pozitive muuult mai rar decat teste fals negative.

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Buna.Eu am facut ET si in ziua 10 de la et mi-a iesit a doua liniuta pal de tot .Toata lumea zicea ca e prea devreme .Am repetat testul a doua zi si a iesit clar a doua liniuta.Despre Barza am si eu aceleasi cuvinte de "lauda" .Eu am facut Sure check.Testul de sange este intr-adevar cel mai sigur si relevant.Poate e cu ochisori.

4+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Ellanik, ce inseamna ET (scuze) si ce test a iesit pozitiv in a 10-a zi?
Multumesc,
Elena

z13 de la IA

_
made in Romania, '73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

ET - inseamna embryo transfer (transfer de embrioni) si reprezinta o etapa a procesului de FIV prin care embrioni congelati sunt transferati in uter.

http://lt1f.lilypie.com/76gqp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Libra, testul era Sure Check .

5+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Clear Blue si Sure Check sunt cele mai bune, zic io, si le poti folosi in orice moment al zilei (dar pt. linistea ta fa-l dimineata la primul pipi).
Despre Barza nu stiu nimic, nu l-am folosit...

Dar pana la urma, cum au zis si fetele... mai bine da fuga maine la un cabinet si fa un test de beta-hcg. Fa si progesteronul, daca tot te intepi... asa, de control [:;]. Nu trebuie sa te duci la prima ora sau pe nemancate, ci cand ai si tu timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Subscriu la ceea ce au spus fetele: Sure Check (mai ieftin) si Clear Blue (mai scump) sunt testele in care am mare incredere.
Barza mi-a iesit pozitiv de 2 ori aiurea, prima data la 1 zi mi-a venit ciclul, iar a doua oara dupa 10 minute so... concluziile le trageti singure. nu mi-as mai lua barza de nici un fel!

Restul nu mi-au aratat fals niciodata...

Bafta multa!

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinake

ET - inseamna embryo transfer (transfer de embrioni) si reprezinta o etapa a procesului de FIV prin care embrioni congelati sunt transferati in uter.

http://lt1f.lilypie.com/76gqp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html


nu neaparat transfer de embrioni congelati...
ET = embriotransfer de orice fel, "proaspeti" sau congelati", la 48, 72 sau blastocisti :)

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polo spune:

Madutza 21 si eu sunt noua pe aici si se pare ca am aceeasi problema ca si ine. 2 teste barza slab pozitive si alte cateva (inclusiv Sure Check) negative. Este oare posibil ca barza sa greseasca? Precizez ca cele doua teste barza aveau acelasi lot.Un test de sange ai facut? ceva semne de sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yinca spune:

Buna fetelor...sunt noua pe aici si inca incerc sa ma dumiresc pe unde ar trebui sa postez,sper sa fiti ingaduitoare cu mine daca gresesc...aceeasi problema am avut si eu...am facut un barza gold la care au iesit liniute...ce e drept una din ele ,cea de test mai pala decat cealalta si s-a pozitivat dupa mai mult de 5 minute....ciclul nu mi-a intarziat,de fapt e atat de neregulat incat ma ia prin surprindere ...asa mi-s-a intamplat si acum doi ani ,cand am facut un test ,a iesit tot pala a doua liniuta si eram insarcinata in 6 saptamani...voi ce parere aveti?am si tot felul de simptome somnolenta ,pofte ,dureri slabe de burtica...imi doresc foarte mult un bebe...

Mergi la inceput