Test sarcina slab pozitiv?

Test sarcina slab pozitiv? | Autor: Madutza_21

Link direct la acest mesaj

Buna! Sunt noua pe acest forum, si am si eu o intrebare.De luni si pana azi am facut 4 teste de sarcina: luni si miercuri dupa-masa am facut barza tip banda, iar azi la amiaza am facut 2:barza caseta si barza tip banda.Mi-a aparut la primele 2 teste a doua liniuta roz fff deschis!La cele de azi in schimb, am avut o surpriza: barza caseta s-a pozitivat slab(liniuta mai intensa decat cele de luni si miercuri), iar la cel tip banda nu a aparut nimic!!! Poate sa ma lamureasca cineva? As atasa o poza cu cel de azi slab pozitiv, dar nu stiu cum!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

cand trebuia sa-ti vina ciclu?ti-a intarziat?daca da atunci esti gravida,daca nu ti-a intarziat mai asteapta putin...sau fa un test de sange beta-hcg e mult mai sigur.bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza_21 spune:

Pai cred ca mi-a intarziat, dar luna trecuta am avut o dereglare, adica un ciclu de vreo 70 de zile, si am luat duphaston. Inainte de asta imi venea cam la 32 de zile. Luna asta sunt in ziua 57 de la ultima menstruatie! Deci nu stiu ce sa mai spun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza_21 spune:

Nu mai are nimeni vreo parere? N-a patit nimeni ceva asemanator? Trebuie sa mai zic ca simt ca mi-au crescut putin sanii, sunt mai plini parca si mai sensibili si m-am ingrasat cam un kilogram. In rest am ceva dureri de cap, greturi nu prea....Stiu ca astea sunt simptome de sarcina dar stiu si ca pot fi si de la altceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Cel mai sigur ar fi sa faci testul de sange. E singurul care nu minte. Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

eu spun sa mergi la un test de sange. e cea mai sigura modalitate de a afla daca esti sau nu insarcinata. personal, nu am incredere in testele barza.

http://lt1f.lilypie.com/76gqp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

eu indraznesc sa te feliciteu una nu am auzit de teste fals pozitive chiar pala asa cum e a2a liniuta dar este

la cate zeci de teste de sarcina am facut eu la viata mea iti zic sigur ca doar atunci cand a fost bebe doar atunci a iesit a2a liniuta si tot asa pala

sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos!

edit: uite cum arata testul meu de sarcina care ne-a adus cea mai frumoasa veste din viata noastra,vestea venirii lui david : http://good-times.webshots.com/photo/2741432510101756654FavAFi




de David
Poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinaa spune:

eu una am avut surpriza ca in primele 20 secunde sa se pozitiveze testul(barza caseta) si ma intrebam daca nu e defect ....a si linia de test era mai intensa decat cea de control(era prima urina de dim) iar dupa amiaza cand am facut si un shure chek s-a pozitivat la fel de repede .mentionez ca testele le-am facut in ziua in care tb sa-mi vina cm (z 28)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madutza_21

Nu mai are nimeni vreo parere? N-a patit nimeni ceva asemanator? Trebuie sa mai zic ca simt ca mi-au crescut putin sanii, sunt mai plini parca si mai sensibili si m-am ingrasat cam un kilogram. In rest am ceva dureri de cap, greturi nu prea....Stiu ca astea sunt simptome de sarcina dar stiu si ca pot fi si de la altceva!

Buna! <eu am facut de 2 ori pana acum test barza si de fiecare data mi-a iesit slab pozitiv desi nu am fost insarcinata nici prima, nici a 2a oara! sunt cele mai proaste teste din punctul meu de vedere si sa stii ca nu sunt prima care a patit asa ceva cu testele barza! Cumpara un clear blue sau orice altceva!Eu mi-am facut multe sperante din cauza lor... si am fost apoi dezamagita!
Multa bafta.... pate la tine e altfel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Libra spune:

Buna!

Va rog sa-mi spuneti si mie, din experienta voastra, daca e adevarat ca testele Clear blue se pot pozitiva si cu cateva zile inainte de a avea intarziere. Mai exact, la cate zile de la conceptie se poate pozitiva un Clear blue?

Va multumesc,
Elena
ziua 11 de la IA

_
made in Romania, '73

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

teoretic, exista teste, nu stiu dc acesta clear blue, care se pot pozitiva dupa 10 zile de la conceptie...

_

Babyblue va pupa pe toti!!

"Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -

Mergi la inceput