Gravidute prin FIV (44)

Gravidute prin FIV (44) | Autor: Moniland

Link direct la acest mesaj

Un capitol dedicat viitoarelor gravidute pe care le asteptam cu mult drag


Aici ne-am continuat povestea de la aspirante: cap.1;cap.2;cap.3;cap.4; cap. 5;cap.6;cap.7; cap.8; cap.9;cap.10;cap.11; cap.12; cap.13; cap.14;cap.15; cap.16; cap.17; cap.18; cap.19; cap.20; cap.21; cap.22; cap.23; cap.24; cap.25; cap.26; cap.27;cap.28;cap.29; cap.30; cap.31; cap.32; cap.33; cap.34; cap.35; cap.36; cap.37;cap.38;cap.39;cap.40;cap.41;cap.42;cap.43



Fetelor va doresc sarcini usoare si BB-ici sanatosi!!

Acest nou subiect sa ne tina impreuna unite asa cum eram la aspirante si cum ne vom muta la Mamici prin Fiv

cele mai fericite!!!
cele ce am luptat si am invins!!!



Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei
Doamne, cel care ai zis oamenilor :
" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul"
binecuvantand nasterea de prunci,
arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale,
si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita.
Da-i lui Doamne crestere fireasca,
sanatate si putere.
Parinte Ceresc,
Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,
poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.
Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru
si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.




kry
ET: 16 iunie 2009, DPN 09 martie 2009, FIV 4 in Austria Wels


ellanik
ET: 15 iunie, DPN 08 martie 2010, FIV 1 MNL cu prof.Ron-el, reusit cu FET


simona2
ET: 3 iunie, DPN 21 februarie 2010 ,FIV 1 cu dr. Albu Dragos, Medlife


OneFineDay
ET: 26 mai 2009 cu blastocisti, DPN: 11 februarie 2010, FIV 5 in Suedia


bulinanico
ET: 23 mai 2009, DPN: 08 februarie 2010, FIV in Austria-Wels, dr. Loimer


huski
ET: 18 mai 2009, DPN: 04 februarie 2010, FIV3 la Giulesti cu echipa: Prof. Marinescu + Cocei, Giulesti


alsima
ET: 12 mai 2009, DPN: 01 februarie 2010, FIV1 la Szeged-dr. ZADORI


marriam
ET : 6 mai 2009, DPN: 23 ianuarie 2010, FIV in Autria-Wunschbaby Viena


iana_mari
ET: 21 mai 2009, DPN: 16 ianuarie 2010, FIV Giulesti,dr.Codreanu Dorina


pen
ET: 19 martie 2009; DPN: 06 decembrie 2009, FIV la Giulesti cu profesorul Marinescu si cu dr. Cocei


dear_bambie
Et cu blastocisti - 16 martie 09, DPN noiembrie 2009, FIV 1 Gynera, dr. Dracea+Dascalescu


Li_am
ET 09 martie 2009 cu blastocisti, DPN 25 noiembrie 2009, FIV 3 Austria Clinica Kinderwunschzentrum, Viena, dr. Obruca


Avalon
ET 09 martie 2009, DPN 27 noiembrie 2009, FIV Clinica Kaali Budapesta- dr. Kovacs


doris 71
Et 09 martie 09, DPN 27 noiembrie 2009, FIV 5, Clinica Humanitas Milano


miramar
ET: 28 februarie 2009,DPN noiembrie 2009, FIV 2, Kaali -Szeged, dr. Zadori,


lorelai_lorelai
Et 24 februarie 09, DPN noiembrie 2009, FIV 3, Giulesti, dr. Marinescu+Dascalescu


Laura Garner
Et - 24 februarie 09, DPN 12 noiembrie 2009, FIV2, dr. Kovacs, Kaali Budapesta


many_bani
ET - 18 februarie 2009 cu embrioni criogenati, DPN 09 noiembrie 2009, MNL, prof. Ron-el


betty78
Et - 18 februarie 09, DPN 09 noiembrie 2009, FIV, dr. MNL


pishko
ET- 14 februarie 09 cu blastocisti , DPN 05 noiembrie 2009, FIV Viena Goldenes Kreuz, dr. Obruca


Evy30
Et 3 martie 2009, DPN 28 octombrie 2009, FIV Gynera


hepilica
UM 14 decembrie 2008, DPN 20 septembrie 2009, reusit natural dupa 3 incercari de FIV,


ralucapaun
ET: 18 decembrie 2008, DPN: 07septembrie 2009, FIV 2 la Kaali Budapesta, dr Peter Kovacs


dariaioanaxx
Et cu blastocisti - 06 decembrie 08, DPN 24 august 2009, FIV Giulesti, dr. Laura Dracea + dr. Monica Dascalescu


missy
Et 04 decembrie 08, DPN 25 august 2009, FIV 3 Ungaria - Szeged, dr. Zadori


vally
Et 22 noiembrie 08, DPN 15 august 2009


KLU1973
Et 23 noiembrie 08, DPN 14 august 2009, FIV Ungaria - Szeged


[size=3]ayda_m
Et 28 oct 08, DPN 15 iulie 2009, FIV 3 Gynera, dr. Dracea+Dascalescu


Elenada
ET 10 noiembrie 2008, DPN 12 iulie 2009,
FIV-Austria-Viena


Moniland
Et 10 noiembrie 08, DPN 07 iulie 2009, ET cu blastocisti, FIV 5 Kinderwunsch Klinic Wels,



Linkuri utile:
Calculul datei nasterii,www.ivf.ca/calcu.htm" target="_blank">Calculator sarcina FIV,www.visembryo.com/baby/15.html" target="_blank">Cum se dezvolta bebe, www.babycenter.com/general/fetaldevelopment/pregnancy/1290794.html" target="_blank">Greutate si centimetri in burtica la mami, www.layyous.com/root%20folder/pregnancy_videoclips.htm" target="_blank">Diverse filmulete despre sarcina si nastere, www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici, www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina- saptamana cu saptamana, Recomandari pentru gravide, www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina, www.voornamenboek.nl/index.html" target="_blank">Nume de fetite si baietei, www.babycenter.com.au/pregnancy/antenatalhealth/testsandcare/" target="_blank">Informatii privind testele prenatale, www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank"> Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase, www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Masuratori ecograf, www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf, RUGACIUNILE NASTERII, www.health.state.mn.us/wrtk/handbook.html" target="_blank">pozeBBinBurtica , Nastere in direct cu epidurala, Sarcina- de la conceptie la nastere Calcul greutate fat dupa DBP si AC
www.obfocus.com/calculators/gender.htm" target="_blank">Ghiceste sexul dupa varsta implinita a mamei si luna conceptiei


adresa mail comuna: burtici_fiv@yahoo.com
Pt. parola va rog sa-i dati un PM lui Pussi[/red]


Nota:Parola de la adresa de mail o vor primi doar fetele din lista de pe prima pagina, atat cat si


CELULE STEM IN RO:

[size=1]1.CORD BLOOD CENTER RO
Splaiul Independentei Nr. 1/4
400376 Cluj-Napoca, Cluj

Tel: 0264 / 375 010
Fax: 0264 / 587 271
Mobil: 0729 / 146 522
e-mail: romania@cordcenter.com
www.CordBloodCenter.com/ro

2. BIOGENIS
http://www.biogenis.ro/?pag=drw&art=1

3.SPITALUL DE URGENTA PENTRU COPII"L. TURCANU"
CLINICA III PEDIATRIE CENTRUL DE TRANSPLANT MEDULAR
TEL: 295977; 203303 int. 266/ totul cu 0256 prefix
e-mail: cordblood_tm@yahoo.com
www.krio.ro



36+Laura Ioana Irina Maria

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am curajul sa mai deschid un capitol ca dr. mi-a zis ca fetele stau bine mersi si inca nu s-au angajat la nastere.
Laura e jos in pozitie oblica si, cica, are ~3000 gr. Eu nu cred.
Irina e sus in pozitie transversala si la cum sta nu se mai intoarce ca prea multe manevre trebuie sa faca. Daca totusi le face o dau la gimnastica sau la circ . De greutate mi-a zis ca e mai mica cu cateva sute de grame, dar intotdeauna ea a fost cea mica. Asa ca .... cezariana.... si fara programare. Cand vor sa vina pe lume sa ma duc la urgente si cei de acolo il cheama. Dar la cat sunt de bine dispusa acum, parca nici ce medic imi face cezariana nu ma mai intereseaza. Fetele sa fie bine ca atunci si eu sunt bine.
Dr crede ca fetele mai stau in burtica cam 7-10 zile.

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Moni, Doamne ajuta




21 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Moni, eu cred ca mai au de pus la punct niste detalii de la surpriza.Shushu shushu!Iti dai seama ce pun ele la cale?Sa dea Domnul sa fie bine si sa vina pe lume atunci cand trebuie.
Li_am sper sa fiu bine si sa nu am nicio interdictie.Sper sa nu radeti si sa ziceti "Ia uite si asta , ii arde de plimbare!Dar le-am promis viitorilor bunici ca ii ducem "afara" ca singuri nu merg si...".O sa vedem noi!
Many_bani salutari la fotbalist!

4+ Eman energii pozitive, gratis !Nu accept refuz !Exclus aventurierii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns li_am spune:

Bravo moni, tine-o tot asa! sa vedem daca sunt cumintele fetele sau sunt nerabdatoare... uf, am eu emotii!
noapte bune tuturor

_
FIV 1 dec 2006 - Austria - nereusit
FIV 2 feb 2007 - Austria - reusit (sarcina cu probleme - dar BB la termen!!)
FIV 3 - martie 2009 - Austria - 19+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

many_bani,
ellanik, fetele mele o sa aiba gasca lor. Sa vad cum o sa ma primeasca in ea.
li_am, eu nu am emotii, inca. Faptul ca o zis dr. ca inca se simt bine in burtica m-a linistit foarte mult. Si mai ales ca le las sa hotarasca ele cand vor sa vina pe lume, face bine la psihicul meu.


36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2 spune:

Fetelor, nu ma injurati...stiu ca v-am tot stresat cu subiectul asta. Ma intreb daca e normal ca ieri mi-a fost f f rau, vomam tot, iar azi am doar o greata usoara. Credeam ca, daca incep varsaturi, continua cateva saptamani..nu se opresc dupa o zi. Mi-e teama sa nu fi fost de la mancare ieri si sa nu afecteze cumva sarcina.

Multumesc

+6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Simona, nu cred ca mancarea face rau la bebe, chiar si alterata daca a fost. Si nu exista regula sa in fiecare zi la fel. Poti sa ai zile in care sa vomiti odata si zile in care sa vomiti de 4 ori. Eu dupa cateva saptamani parca aveam o rutina, cand ma trezeam prima data luam wc in brate, cand intram in casa fugeam direct la wc ...
BB creste indiferent daca azi iti e rau si maine nu. Va fi bine, si e si normal sa fii stresata. Sa ne fi vazut pe noi , sau sa nu vb in numele celorlalte pe mine. Il stresam pe al meu sot cu: oare mai sunt copii in burtica? Si asta pana pe la 19-20 sapt cand am inceput sa le simt. Dupa aceea m-am linistit.

36+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Moni pup dulce grasunelele cumintele. Am tot stat aseara sa vad daca scrii dar pe la 10 am capitulat. Ma bucur ca sunt printele bine si ca mai stau cumintele in burtica.

Simona sunt si zile cand te lasa greturile.

Eu dorm tare greu. Am intepenit de tot. Piticii isi baga picioarele in coastele mele si nu mai pot sa respir. Mai am 16 zile.

elena +35 Ana Maria & Matei Stefan AMR 3 sapt

Data cezariana 18 iulie
Burtica mea la 33 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor

Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

MONILAND ce fete ascultatoare ai.
ELENADA mai rabda putin si totul va fi bine si frumos.

iana

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Moniland, ce fetite cumintele si gasunele are mama !!! si se tin de surprize se pare...vin cand vor ele...
Felicitari, darami toate miturile de graviduta de gemeni !!!

Elenada, mai ai atat de putin...cu siguranta o sa fie bine !!! Felicitari esti un exemplu pentru noi toate !!!

A mai trecut o saptamana


Klu 34+ Theodora...

Mergi la inceput