Ultimul mesaj pentru Michael Jackson

Ultimul mesaj pentru Michael Jackson | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Cand vestea cu moartea lui Michael Jackson a impanzit planeta, toti oamenii au avut o secunda de infratire. Planeta a avut momente de rezonanta. Insa de tristete. Ma intreb daca exista loc uitat de pe planeta asta unde nu s-a vorbit despre Michael Jackson, despre viata lui, despre talentul lui unic.
Acest topic insa nu este despre moartea lui ci despre viata lui viitoare. Din inimile noastre.

Daca ati fi avut ocazia sa il intalniti - ce i-ati fi avut de spus? Haideti sa umplem un topic cu mesajele noastre personale pentru Michael. Asadar, scrieti mesajul pe care nu ati fi avut ocazia sa i-l spuneti insa trebuie spus, acum cand el ne priveste din alt spatiu.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Draga Michael,ma simt onorata sa cunosc un om asa cum esti tu si un artist atat de mare!Muzica ta m-a facut sa dansez,sa visez,sa plang,sa rad ,sa iubesc si chiar sa urasc!In fiecare dintre noi se afla un copil de care uneori uitam!Tu inca ai pastrat legatura cu copilul din tine!Multumesc!

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Draga Michael, m-ai facut sa plang prin disparitia ta!! M-ai facut sa realizez ca oricat ai avea, moartea tot apare!!! M-ai facut sa vad rautatea lumii in care traim, lume care din prea multa dragoste, curiozitate, invidie, te-a ranit enorm!!!! Michael m-am rugat ca sufletul tau sa se ridice in ceruri, nici nu ar avea cum sa nu se intample asta...
Ai fost prima mea dragoste...imi pareai persoana perfecta!!! Te-am iubit sincer,cu nevinovatie, am sperat ca poate intr-o zi ma voi marita cu tine, ca te voi putea tine de mana....Idei de copil inamorat...Imaginea ta o aveam mereu cu mine...
Cu timpul, am crescut, insa in sufletul meu ai ramas...Te-am iubit Michael si inca te mai iubesc, pana in ultima clipa in inima mea vei ramane....Plang si nu-mi explic de ce???!!! Nu te-am cunoscut personal, nu am stat nici o secunda cu tine insa simt ca am pierdut ceva...CEVA PRETIOS!!!!
Imi pare rau pt suferinta ta, pentru ca, poate, nu ai fost inteles, ca, poate, ai strigat si nimeni nu te-a auzit, SUFLET TRIST SPER CA ACOLO UNDE AI AJUNS VEI PUTEA ZAMBI!!!!
Peter Pan lumea noastra nu e o lume de basm, e o lume rea, lasa, mincinosa, tu prin muzica ta, insa o faceai mai minunata!!!
Michael, nu pot, nu vreau, refuz sa cred ca nu mai esti fizic!!!! Prin ARTA TA vei ramane in inimile noastre pana la ultima noastra suflare!!REST IN PEACE,MJ!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Sa fii binecuvantat pentru bucuria si echilibrul pe care ni le-ai adus tuturor! Sper din tot sufletul sa simti, acolo unde esti, alaturi de ingerii tai, iubirea pe care o simte toata omenirea, acum, pentru tine. Muzica ta de geniu a schimbat lumea asta pentru totdeauna...din nefericire, tie nu ti s-a intors decat prea putina iubire si multa suferinta.
Mi-as fi dorit sa te pot imbratisa odata, asa cum au facut atitia fani nebuni de iubire si admiratie, as fi vrut sa te pot feri de mizeriile aruncate asupra ta.
Imi vei ramine mereu, in adincul inimii (asa cum iti placea sa spui mereu) pentru ca esti tu, asa cum te-am descoperit, bun, sensibil, visator, cel mai tare dansator, muzician desavarsit, vesel si trist la un loc... pentru ca esti GENIAL!
Sper sa fii fericit alaturi de ingeri




Dana mama lu' Radu Stefan




Hobby

**************************************
www.youtube.com/watch?v=S4s16pzRYqU" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and make a Change"

"Man in the Mirror" - Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

stiu cum se spune, 'despre morti numai de bine'....plus ca am fost si eu la un concert de-al lui unde am ajuns in pragul lesinului (lipsa de oxigen stiu), dar, pana la a-i transmite un mesaj ...e putin ciudat - pe mine ma macina o singura curiozitate si este legata de suspiciunea de pedofilie care a planat asupra lui (am raspuns sincer)
Dumnezeu sa-l ierte, poate ca si-a ispasit pacatele in viata asta si urmatoarea ii va fi mai usoara, pentru ca nu cred ca a avut o viata frumoasa si nici un sfarsit frumos - in felul acesta se aliniaza tipului de viata de geniu in care a daruit minunatii (in domeniul muzical, evident) pana a secat si ultima picatura din seva de viata.

Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Nu am fost neaparat un fan constant al muzicii sale, dar cateva melodii imi ajung la suflet de fiecare data cand le ascult. Nu stiu de ce, dar noaptea trecuta l-am visat pe Michael Jackson... poate din cauza faptului ca in ultima saptamana am auzit atatea despre el peste tot sau poate pentru ca intr-adevar sufletul lui ne priveste din alte spatii... prefer sa cred ca e a doua varianta. In visul meu era un om obisnuit, cu un zambet cald si o privire de copil... scria ceva pe o bucata de hartie...restul visului nu mi-l amintesc. Daca as fi putut sa ii vorbesc i-as fi spus doar atat: "Ramai mereu asa cum esti acum, cu zambetul tau cald si privirea de copil, cu vocea ta divina!"

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crialex06 spune:

Why you didn't said "no to heaven"???
Vei ramane mereu in sufletul meu,in inima mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tala

stiu cum se spune, 'despre morti numai de bine'....plus ca am fost si eu la un concert de-al lui unde am ajuns in pragul lesinului (lipsa de oxigen stiu), dar, pana la a-i transmite un mesaj ...e putin ciudat - pe mine ma macina o singura curiozitate si este legata de suspiciunea de pedofilie care a planat asupra lui (am raspuns sincer)
Dumnezeu sa-l ierte, poate ca si-a ispasit pacatele in viata asta si urmatoarea ii va fi mai usoara, pentru ca nu cred ca a avut o viata frumoasa si nici un sfarsit frumos - in felul acesta se aliniaza tipului de viata de geniu in care a daruit minunatii (in domeniul muzical, evident) pana a secat si ultima picatura din seva de viata.

Bucurie!


Asta e tot ce ai gasit de spus? Pacat...
Ar fi trebuit sa urmaresti cel putin stirile din ultimele zile si ai fi vazut cine a fost cu adevarat Michael Jackson.
Cele mai mari pacate ale lui au fost naivitatea, generozitatea, bunatatea. Si tocmai acestea i-au facut pe altii sa profite de el, pana la a-l acuza de tot felul de mizerii, pana la a-i distruge reputatia, cariera, viata.

Criss si Alex (11.05.2003)

Printisorul meu

EMMA, printesa primaverii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tala

stiu cum se spune, 'despre morti numai de bine'....plus ca am fost si eu la un concert de-al lui unde am ajuns in pragul lesinului (lipsa de oxigen stiu), dar, pana la a-i transmite un mesaj ...e putin ciudat - pe mine ma macina o singura curiozitate si este legata de suspiciunea de pedofilie care a planat asupra lui (am raspuns sincer)
Dumnezeu sa-l ierte, poate ca si-a ispasit pacatele in viata asta si urmatoarea ii va fi mai usoara, pentru ca nu cred ca a avut o viata frumoasa si nici un sfarsit frumos - in felul acesta se aliniaza tipului de viata de geniu in care a daruit minunatii (in domeniul muzical, evident) pana a secat si ultima picatura din seva de viata.

Bucurie!


nu vreau nici pe departe sa stric topicul acesta, dar cei care in trecut l-au acuzat de molestare sexuala au spus zilele astea adevarul, pentru ca nu au mai putut sa suporte povara minciunii si a raului facut... asa ca...

Michael a fost un inger pe pamant, a iubit puritatea copiilor, a iubit planeta si avrut mereu sa "trezeasca" constiinta noastra a celor care nu stim sa pastram lumea pentru copiii si urmasii nostrii... a militat intotdeauna pentru Pace, o lume mai buna, ecologica, fara dureri, fara razboaie, fara sa mai moara copiii.......

Michael, multummesc a ai existat pe acest Pamant, multumesc ca si dupa moartea ta esti si vei fi alaturi de Pamantul acesta si multumesc ca mi-ai adus aminte sa am grija de semeni...sa fiu OM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

am crescut cu muzica ta, am plans atunci cand m-am uitat la concertul din '92 pentru ca n-am putut sa fiu acolo...ani de zile ti-am admirat muzica, dansul, posterele lipite pe pereti...si acum...citind despre moartea ta fulgeratoare...in singuratate si tristete...nu pot decat sa plang si sa ma uit la videoclipuri, la interviurile date, la tot ce are legatura cu tine...sa ai un somn dulce si linistit, sunt sigura ca esti una dintre stelele care ne privesc de sus si vreau sa stii ca toata planeta asta mica, numita Pamant te plange in aceste clipe...

Rest in peace, Angel!

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Iti multumesc ca m-ai incantat cu vocea ta minunata si inconfundabila!
Odihneste-te in pace, suflet curat!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput