mama poate taia motul copilului?

mama poate taia motul copilului? | Autor: ramona24

Link direct la acest mesaj

Buna dragele mele....baietelul meu va implini in curand 1 an.Am organizat o petrecere pt el...si surpriza se pare ca nasii vor pleca din tara exact de ziua lui.Intrebare:eu ,mama pot taia motul copilului sau trebuie neaparat nasa!?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

iO STIAM CA NUMAI NASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Traditia spune ca numai nasa, dar nu este obligatoriu la 1 an. Poti face la 1 an jumate, si poti organiza o petrecere restransa, doar voi cu nasii.

5 luni fara Alma

_.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._.-**--**-._._.-**-._
Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Dar cine zice ca trebuie sa-i tai motul exact la implinirea varstei de 1 an? Poti astepta pana se intorc nasii din tara.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Poate sa-si taie motul si singur, oricum nu are nicio semnificatie religioasa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Avand in vedere ca e doar de divertisment, nu are nici o semnificatie religioasa, da, si-l poate taia si singur, cum bine a zis Natasa . Sau, daca nasii tin neaparat, ii puteti astepta cand pot ei ...

Mergi la inceput