Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(36)

Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(36) | Autor: lorelei_19

Link direct la acest mesaj

Continuarea de la Capitolul 35

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

LA MULTI ANI ANITA SI MIRIAM!!!!!!



Laura de Adelin(30.11.2001) David & Isak(25.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Am fost plecata in weekend la tzara unde e divin totul: aer curat, vegetatie debordanta, liniste etc. M-am relaxat super. De aceea urez si eu cu intarziere La multi ani! gemenelor Anita & Miriam si celor ce si-au sarbatorit numele ieri.


ionut7bianca Sarcina usoara si cat mai la termen!


pussi, luminita2008 Admirat pozicile...foarte frumoase si copilasii incantatori.

13+

odiseea noastra
nepoteii mei
viatza la tzara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

3in1 eu de pe la 1 an am inceput sa le da din mancarea noastra... adica ciorba de pui sau de vita, supa, tocanita, musaca... chestii pe care le pot manca si ei... nu prajeli sau alte minuni...
Poate or fi si ale tale fan ciorba... ca fii'mea pana la ciorba acrita cu bors n-a mancat mare lucru cu pofta.

Laura bafta cu noul job. Sa fie toate bune si frumoase.

pussi unde ati fost la mare, la ce hotel? Ca arata foarte bine si vad ca au si scaunele de masa pt. picime... Vad ca fetele au fost atractia restaurantului...

kiki_cri pe mine ma impungeau mereu in partea dreapta, in bila... saraca ajunsese undeva sus, sub coaste... pt. ca amandoi aveau fundul in partea aia... iesea razboi... De dormit nu mai zic... cred ca imi ajungeau 4 ore de somn si alea chinuite Dar cine are baieti mari acum... o sa ai impresia ca trec tare greu lunile astea... dar pe urma cad te uiti in urma nici nu-ti mai aduci aminte partile mai putin placute...

luminita felicitari pt primul dintisor. Foarte frumos la munte... eu mai am de asteptat pana in septembrie... dar ma multumesc cu pozele voastre.
Cu ce prinzi crucioarele? Sau nu le prinzi?



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

moni anul viitor o sa mergeti si voi la mare Cu andicu nu m-am vazut, mi-a fost tare greu sa programez ceva.
luminita felicitari pt. dintisor!
laura bafta la noul loc de munca, mi-e groaza ca si eu in toamna incep altceva....
eliana felicitari pt. permis, eram sigura ca il iei! Sa-l stapanesti sanatoasa, fara incidente si sa ai doar drumuri frumoase de pe urma lui! Cu hotelul: Hotel Comandor Mamaia : http://www.unita-turism.ro/ro/hotel/mamaia/comandor.html
am fost foarte multumita si placut impresionata. Curat, lenjerie scimbata la 2 zile, prosoape, halate zilnic, curatenie in camera zilnic. Camera am luat la etajul 7 ca sunt foarte mari camerele si mi-au incaput patuturile fara probleme, si au terase imense la camerele e la 7 unde mai faceam plaja eu cat dormeau Tustele. Retaurant: au scaunele de masa, micul dejun bufet suedez, foarte diversificat(inclusiv fructe). Desi micul dejul incepea la 7:30, eu mergeam la 7 sa incalzesc laptele, imi luam si cafeaua si eram servita cu placere. mancarea ok, ciorbe supe ff bune, si papanasii extraordinari. Doar de acolo au papat Tustele si n-au patit nimic. La piscina si loc de joaca nu le-am dus ca mi-a fost frica(apa rece) si am preferat topoganele e pe plaja. Plaja nu avea sezlonguri, dar oricum nu luam ca aveam alte activitati, foarte lata si putin po****ta, era si iunie.... dar m-a ajuta pt. supravegheat. Daca mai vrei alte info.. cu mare placere!

pupici



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Fetelor, de urmarit va urmaresc aproape zilnic, dar de scris din pacate nu mai reusesc,nu pot tine pasul cu voi, ajung seara acasa franta de la servici si nu mai suprot sa vad iar calculator. Mai am 2 saptamani si raman si eu acasa, si atunci poate voi fi mai relaxata si o sa mai am si timp de scris.
La control sapt.trecuta d-na dr. ne-a gasit bine, fetitele cresc si sunt sportive,mai ales una din ele, cerclajul e OK.Sper sa le duc si eu cat mai mult.
Felicitari noilor mamici si piticilor pentru realizari (dintisori, plimbari si vacante, etc)!!!
Noi (eu si sotul) am inceput cautarile si cumparaturile pentru bebeluse, masuratori prin casa petru patuturi, camasi de noapte pentru alaptat, lista pt. spital... Suntem precauti. Ne e teama sa nu ne prinda marele moment total nepregatiti, si atunci sa nu mai stim incotro sa alergam! Va rog, spuneti-mi ce parere aveti referitoare la salteluta bebeilor? Adica trebuie musai sa fie din iarba de mare sau alte materiale speciale (antialergice sau asa ceva) sau poate fi o saltea obisnuita? Si ami voiam sa intreb mamicile de gemenuti daca folosesc sau au folosit masa de infasat? Avand in vedere ca sunt 2 copii, e putin mai greu cu aplecatul deasupra patului, deoarece operatiunile de schimbare, masaj etc.sunt mai indelungate decat cu un bebe.Voi cum procedati?
Multumesc si sper sa pot intra mai des de acum inainte pe forum!
Va pup si aveti grija de burtici si de puiuti!

Karina 27+ cu Eva Maria Sofia Andreea


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Karina, eu am luat masa de infasat pt ca sa nu stau aplecata. www.flickr.com/photos/monicahhh/3616589792/in/set-72157617453279819/" target="_blank">Uite asa arata. Iar pt saltele am ales-o pe www.babycomfort.ro/produse/235-saltele-lenjerie/258-saltele-si-protectii-pat-copii/1589-saltea-pentru-copii-cocos---granule-relax--120x60x9-cm.html" target="_blank">aceasta. Nu stiu daca e cea mai buna alegere dar am cautat destul de mult.


35+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

moni super camera piticelor!
karina e super utila pana la 4-5 luni cand incep sa se rostogoleasca, dupa care devine periculoasa... eu si acum le schimb pe jos pe covor, pun un scutec de finet sub ele. Saltea am luat din cocos si sunt foarte multumita! Si, eu de la 28 de sapt. n-am mai iesit din acasa, asa ca n-am mai cumparat nimic... ce a ramas necumparat a aczut pe capul lui tati, noroc ca tatonasem eu piata si stiam ce si de unde anume vreau! Sarcina usoara si la termen!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Pussi multumesc; Moniland, asa frumoasa camera ai amenajat pt. bebeluse, ca-mi vine si mie sa stau acolo..
In mod sigur imi voi lua o masa de infasat, sau daca nu poate amenajez una. Inteleg ca e f. utila.Deocamdata ne-am hotarat pentru un singur patut,de lemn, ulterior vom vedea cand va fi nevoie si pt cel de-al doi-lea.Sunt atatea lucruri de care e nevoie incat ne apuca cateodata ameteala (pe mine si pe sot).

Karina 27+ cu Eva Maria Sofia Andreea


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Karina, eu am luat masa de infasat pt ca sa nu stau aplecata. www.flickr.com/photos/monicahhh/3616589792/in/set-72157617453279819/" target="_blank">Uite asa arata. Iar pt saltele am ales-o pe www.babycomfort.ro/produse/235-saltele-lenjerie/258-saltele-si-protectii-pat-copii/1589-saltea-pentru-copii-cocos---granule-relax--120x60x9-cm.html" target="_blank">aceasta. Nu stiu daca e cea mai buna alegere dar am cautat destul de mult.


35+Laura Ioana Irina Maria


citesc si eu subiectul vostru pt ca inca nu stiu daca am o minune sau doua in burtica, voi afla abia pe 17 iulie la prima eco

pina atunci, ma pregatesc, niciodata nu e prea devreme, nu?

moniland, camera fetitelor tale m-a dat gata, spune-mi te rog a fost de comanda? mi-ar placea tare mult si mie asa ceva, daca pot fura ideea, bineinteles...

4+
Asa creste bebe

"Making the decision to have a child...is to decide forever to have your heart go walking around outside your body." – Elizabeth Stone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

moni, e superba camera puiutilor tai!!! cred ca e tot ce mi-as fi dorit pentru a mei, daca as fi putut amenaja totul inainte sa nasc... bravo!

b_izuka, eliana, pussi, larisel, moni, multumesc mult de aprecieri! abia astept sa mai mergem!

moni, eliana, carucioarele, tipul asta de-l avem noi, nu merg prinse cu clamele care se gasesc in comert, nici nu am cumparat, am intrebat/vazut si m-am lamurit. dar, sotul e inventiv, a confectionat un sistem cu 2 tije ca sa le prinda, singura problema e... estetica, e o distanta de 20cm intre carucioare. nu ii mai scot insa singura decat rar, asa ca nu am nevoie de sistemul asta... sigur, pot apela oricand la carutul vechi si greu....

v-am pupat!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina (Rudolf Steiner)

Mergi la inceput