La mare....cu cortul

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Multumesc Natasa
Este un copil tare bun....si apoi de aceea cautam un camping cat mai dotat.
Se pare ca nu se prea inghesuie lumea sa mearga cu cortul...dar mie tare-mi mai place
O seara frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Prietenii mei au fost cu cortul saptamana trecuta ,la Eforie Nord, cu un duracel de 14 luni si fetita de 8 ani.Au plecat "la ghici" si au campat unde li s-a potrivit.Eu zic altfel,campezi in prima zi in locatia recomandata de fete(chiar de e mai scumpa)si in timpul de odihna cand soarele arde prea tare,taticii si-o mamica pleca in expeditie prin celelalte campinguri si cealalta mama ramane cu pruncii ce se odihnesc.Nu ma pun niciodata in papucii altei persoane uneori mai decidem si in functie de portofel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Multumesc ni-na
Din pacate nu mai putem merge nici anul acesta cu cortul
...cei cu care trebuia sa mergem ...nu mai pot veni cu noi la mare... asa ca vom merge doar noi 4 la COSTINESTI..."la ghici"
Evident ca voi fi cu ochii pe locurile de campare....
Daca ati fost cu cortul va astept sa ne impartasiti impresii
Va doresc sa aveti un concediu asa cum l-ati visat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

La iesirea din Mamaia spre Navodari sunt mai multe campinguri...Eu zic ca gasiti la fata locului, oricum nu cred ca ai cum sa ti faci rezervari la astea. Concediu placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

am stat cu cortul, la gura portiteti
a fost minunaaat - as pleca din nou acolo si MAINE
copilul avea 6 ani atunci si ne-am simtit super!
exista toalete si sunt curate, nu foarte multe dar suficient; e ceva aglomeratie la dusuri dar daca te duci seara tarziu sau cat inca este soare de plaja e ok. noi nu ne-am dusuit din cale-afara ca oricum eram perfect curati din apa marii super-calda din care nu ieseam decat pt masa, somn si pauza de la pranz (mai ales copilul)
pt servit masa noi gateam la cort, pe un resou (grup mare: 3 corturi) dar exista si restaurant cu mancare buna dar scuuumpa.

nu mai stiu detalii despre pret, dar au site pe net si poti sa afli telefonic ce doresti sa stii.
aveau si casute cu/ fara aer conditionat, insa deja costurile sunt mai mari.
pe langa cat te costa cazarea (chiar nu era mult cand am fost, iar frumusetea locului si faptul ca dormi practic PE PLAJA merita ) te mai costa cca 20 lei/ persoana transportul cu bac sau salupa peste lac, de la jurilovca spre portita.

offf ce pofta si dor mi s-a facut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna dimineata fetelor!

Joia viitoare plecam cu cortul la mare. Ne oprim la Holiday si sper sa fie ok. Este prima oara in viata noastra cand mergem cu cortul. Sper sa fie totul ok.
Doream sa aflu de la voi (cele care au fost la Holiday) cum este mancarea la restaurantul din incinta complexului (impinge tava) ca si calitate si pret.

o zi frumusica.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns witeflower spune:

Cautati pe net si camping saturn - mie mi-a placut mult cum arata si preturile mi s-au parut rezonabile. Am si vb telefonic cu proprietarul (la tel a fost f amabil, dar e nevoie sa-l suni, zic eu, ca la solicitarea de rezervare trimisa pe site nu a raspuns...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilith1 spune:

la Hanul Piratilor e 10 lei pentru orice persoana, inclusiv bb?

www.pcmhz.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna dragelor,

Din cate am vazut eu, la Hanul Piratilor nu prea este umbra.
Luni ne-am intors de la mare, am stat la Camping Holiday, a fost foarte tare concediul asta. Noi locum la curte asa ca suntem in elementul nostru in aer liber. Totul a fost foarte bine, dusuri si toalete impecabile, restaurant destul de bine aprovizionat, magazin cu toate cele, plaja curata..ce mai.....a fost bine.
Cu siguranta o sa mai mergem cu cortul acolo.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

Mergi la inceput