La mare....cu cortul

La mare....cu cortul | Autor: tamyra

Link direct la acest mesaj

Buna dragi mamici
Dupa experienta de anul trecut hotel Gloria din Eforie Sud(o vechitura de hotel...si multe alte nemultumiri)ne-am hotarat ca in acest an sa mergem la mare cu ....CORTUL.Copii sunt nerabdatori si ii incanta mult ideea....Suntem mari avem 7ani....
Problema mea este ca nu stiu unde sa mergem...un loc de campare cat de cat amenajat(dusuri, toaleta, parcare). Mai mergem cu o familie ce are bebe de 7luni....Brrr...oare se vor descurca?
Ultima oara am fost cu cortul acu 8ani ...cand nu aveam copii...la Costinesti.Am stat intr-o curte, sub un nuc...a fost super...ce vremuri...
Daca mergeam doar noi poate optam pentru curte dar asa mergem cu un cort din acela imens de ....2corturi si terasa...are 7m lungime...
Stiti pe litoral un loc frumos de campare?
Va multumesc si astept cu interes sugestiile voastre


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Recomand cu caldura campingul Hanul piratilor din Mamaia sau Holiday. Sunt foarte bine amenajate si foarte curate. plaja e superaproape adica 100m la holihai au si loc de joaca pentru copii, dar hanul arata mai bine( gazonul mai ingrijit). costa cam 15 lei de pers pe zi.la fel si masina. mai multe gasesti pe siturile lor.

http://www.hanulpiratilor.ro/

http://www.gpm.ro/travel2.html


Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu
NASI 2009

TELEDON PENTRU MIHAITA,IN RETEAUA ROMTELECOM

**********0 900 900 320-pt 10 euro**********
**********0 900 900 325-pt 5 euro**********

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Multumesc mult madaluta
...m-am uitat pe site...tentant la Haliday ca asezare...dar pretul e destul de ridicat(cam multe preturi:masina,cort,copii,energie) comparativ cu cel de la Hanul Piratilor....
studiez serios problema....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Este camping de corturi si in jupiter, vis- a vis de hotelul Majestic, la intrarea dinspre neptun, cazare pe iarba cu cortul , trageau curent de la stalp, curatel parea.Eu n-am mai fost cu cortul din copilarie dar tare mi-e dor.....de-aia am si remarcat campingul, m-am plimbat pe langa sa-mi amintesc...Nu stiu preturile....cauta eventual pe net....Vacanta placuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

si noi ne gandim la varianta asta, ptr cateva nopti..am gasit asta, in 2 mai
http://www.hacienda-camping.ro/pagini/index.php?

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

crengutalilmultumesc frumos
locul acela de campare mi-l amintesc si eu (din trecere)...dar as fi curioasa daca a fost campat cineva....si care sunt conditiile
...cu totii isi fac supersituri,cu foto care de care mai spectaculoase ....iar cand ajungi acolo...
...plec abia pe 13 iulie asa ca am timp sa mai astept impresiile si sugestiile voastre
luny frumos locul....imi aminteste de anii tineretii mele
...nu vad preturile dar am sa sa-i sun...
multumesc frumos
...exista parca si in Saturn un loc de campare...de el stiti ceva?
O zi frumoasa tuturor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Noi am mers la Holidays 3 ani la rind cu cortul; e curat liniste si grupuri sanitare impecabile; la hanul piratilor am stat 2 zile si am fugit de jeg la buda si dusuri, muuult prea putine grupuri sanitare si ff putina umbra pt pus cortul. la Holidays in schimb sint multi copacei, loc de joaca pt copii...terasa cu bar cu preturi ok. Pe scurt, noi ne-am ales campingul de la mare...iar la han SIGUR NU MAI calcam

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamyra

Multumesc mult madaluta
...m-am uitat pe site...tentant la Haliday ca asezare...dar pretul e destul de ridicat(cam multe preturi:masina,cort,copii,energie) comparativ cu cel de la Hanul Piratilor....
studiez serios problema....


mamy de gemeny : ROBERT ARMIN SI DARIA REBECA (26 IUNIE 2002)
ALBUMUL SPIRIDUSILOR
www.flickr.com/photos/10568887@N06/" target="_blank">POZICI...

pai preturile sunt la fel in ambele parti , iar la locul de joaca nu se plateste caci e in aer liber ( tobogan, balansoar, leagan, groapa de nisip,si nu mai stiu eu ce...), dar la han e mai frumos in realitate. veti vedea voi la fatza locului de fapt

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu
NASI 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Noi am mers la Holidays 3 ani la rind cu cortul; e curat liniste si grupuri sanitare impecabile; la hanul piratilor am stat 2 zile si am fugit de jeg la buda si dusuri, muuult prea putine grupuri sanitare si ff putina umbra pt pus cortul. la Holidays in schimb sint multi copacei, loc de joaca pt copii...terasa cu bar cu preturi ok. Pe scurt, noi ne-am ales campingul de la mare...iar la han SIGUR NU MAI calcam

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/ (poze noi)

Mami de Ilinca (5.03.2009)


multumesc pisigrisi concediu placut
...inca cercetez terenul si preturile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Citat:
citat din mesajul lui madaluta

Citat:
citat din mesajul lui tamyra

Multumesc mult madaluta
...m-am uitat pe site...tentant la Haliday ca asezare...dar pretul e destul de ridicat(cam multe preturi:masina,cort,copii,energie) comparativ cu cel de la Hanul Piratilor....
studiez serios problema....




pai preturile sunt la fel in ambele parti , iar la locul de joaca nu se plateste caci e in aer liber ( tobogan, balansoar, leagan, groapa de nisip,si nu mai stiu eu ce...), dar la han e mai frumos in realitate. veti vedea voi la fatza locului de fapt

Madalina+Darius Cristian (14.12.2006)+
Briana Amelia (08.05.2008)

Blogul nostru-Viatza intre roz si bleu
NASI 2009





n-am fost atenta la data ....pana pe 30.06.09la han era 10lei de pers...si comparam...
dar oricum preturile de acolo sunt prea mari pentru bugetul nostru
...sper sa gasim ceva mai rezonabil
...o alta solutie mai ieftina este camparea la curte ...dar asta inseamna sa ajungem la mare si sa incepem a cauta.Dupa un drum atat de lung si obositor cu masina mi se pare cam complicat...chiar daca maine facem 7 ani
O zi buna si inca astept sugesiile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Distractie placuta si sper sa gasiti ceva sa va multumeasca. Cit despre prietenii vostri cu bebe de 7 luni, nici daca m-ar fi platit cineva n-as fi facut-o cind aveam copil asa mic. Unde il spala, unde ii fac mincarea, unde il culca dupa amiaza cind in cort se pot face 40 de grade chiar si la munte, daramite la mare? In sfirsit, poate nu toata lumea e asa panicoasa ca mine, dar mie nu-mi mai seamana a concediu o asemenea experienta.

Mergi la inceput