Mexitil, ma poate ajuta cineva?

Mexitil, ma poate ajuta cineva? | Autor: melina34

Link direct la acest mesaj

fetelor dragelor, va rog daca cineva ditre DVs ma poate ajuta s cumpar acest medicament as aprecia gestul, trimit banii prin WE si ajut la rindul meu in caz de nevoie;apreciez orice informatie legata de acest medicament si multumesc din suflet,

M.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Melina, nu esti in RO? www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1811" target="_blank">Mexitil se gaseste in farmacii si se da pe reteta compensata 50%.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

draga alinamoro, tocmai k eu sint in Ro unde nu se mai importa acest medicament;tu de unde stii ca se gaseste in farmacii?
multumesc.

M.



ps. am reteta pt el, te rog sa intrebi la voi in oras iar daca se gaseste iti trimit reteta,
multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Nu stiam ca nu se mai importa. Am scris o reteta luna trecuta pentru un pacient si nu ne-a spus ca n-a gasit. Voi intreba luni aici in Arad la cateva farmacii si iti scriu daca gasesc.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

multumesc mult,sa fii iubita!

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Uite am gasit anuntulasta, poate te ajuta. Luni o sa intreb si eu la farmaciile din zona si te anunt daca gasesc.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Poti suna la reprezentanta producatorului, ei trebuie sa stie daca poti sa-l mai gasesti in vreo farmacie si sa-ti dea un sfat.

Ai datele de contact aici:

http://www.boehringer-ingelheim.com/corporate/asp/global/activities_detail.asp?continent=Europe&country=Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

adinaiulia,am trimis deja mail la reprezentanta boehringer, si la cei din Ro si la cei din austria;mi-au promis ca imi raspund dar in ultimele 5 zile....nimik!!

cat despre numarul de telefon, am sunat deja de 3 ori, raspunde un tip care vinde blana ursului din padure, spune ca medicamentul este pe drum!!si sa-l mai sun peste 2-3 zile si....impresia mea este ca nu doreste decit sa isi incarce cartela cu fraierii ca minecare chiar au nevoie de acest medicament;trista tzara cu oameni bolnavi!
apreciez raspunsurile voastre si astept in continuare vesti bune,
multumesc din suflet,

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Nu se poate inlocui cu alt preparat care are aceesi substanta activa? Macar pana gasesti Mexitilul.Preparate echivalente: Mexiletil, Ritalmex, Mexicord.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Sebi are nevoie de voi!!!
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

puisorul, Mexitilul este pt tatal meu;luna aceasta pt ca nu l-a gasit a incercat sa ia un inlocuitor prescris de medic- nu stiu acum ce anume- 2 zile s-a simtit foarte rau!!l-a oprit si prin bunavointa unor cunostinte a facut rost din nou de mexitil, s-a simtit din nou bine deci inlocuitorul i-a provocat starea de rau;

observ ca esti ardeleanca,, tata e nascut la Iclod/Cluj;o sa se bucure nespus cind o sa-i povestesc ce oameni minunati exista pe forum;
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

alinamoro, scuze ca te intreb dar..ai verificat la voi acolo daca au medicamentul?
multumesc mult,
M.

Mergi la inceput