ENDOMETRIOZA!!!HELP

ENDOMETRIOZA!!!HELP | Autor: heer

Link direct la acest mesaj

BUNA!IN URMA UNEI ECOGRAFII GINECOLOGICE AM AFLAT CA AM PE UNUL DIN OVARE UN CHIST 57/39mm.CUM ACUM NU SUNT PREGATITA PT O ALTA SARCINA, MI SA PROPUS UN TRATAMENT MEDICAMENTOS CARE SA OPREASCA MESTRUATIA PT 6 LUNI.LUIND IN CONSIDERATIE EFECTELE ADVERSE IDEA NU-MI PLACE.

VA ROG SA MA AJUTATI!CE TRATAMENT SE POATE FACE CU RISC MINIM?
SUNT SIGURA CA VOI PRIMI RASPUNSURI DE LA VOI SI DATA ASTA ASA CA VA MULTUMESC ANTICIPAT!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Cauta aici pe forum si ai sa gasesti multe informatii:) vezi dreapta sus!
si ca sa-ti raspund, sora mea are aceasi problema in SUA si dupa ratament medicamentos care o intoarce pe dos din multe pct de vedere medicul a spsu ca doar operati o poate repara. Ea nu vrea bebe asa ca probabil nu o sa o faca si dupa o vreme la o varsta s-a decis ca-si face histerectomie totala. Ea are cicluri groaznice care ii afecteaza tare calitatea vietii.
Sanatate multa

poze

blog personal www.de-azi.ro
pentru cine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heer spune:

Deus, multumesc!tocmai mestrele ingrozitor de dureroase pe care le am m-au impins spre alte si alte investigatii.Sufar de dureri mestruale de 7 ani luna trecuta a fost mai mult decat groaznic.Abia acum un doctor a vazut chistu(cu toate ca am fost la multi)si a pus diagnosticul.
Am cautat pe forum si am gasit ceva dar problema se discuta din alt unghi si e vechi sub 2005,asa ca am deschis aici si sper sa primesc si alte raspunsuri.Eu am ramas insarcinata acum trei ani fara nici o problema dar s-ar parea ca nu e solutie de durata.avand in vedere ca am 33 de ani,nu vreau un tratament care sa ma deregleze total,cu atat mai mult imi doresc alt bb dar nu acum.
Mie medcul nu mi-a spus nimic de operatie,probabil asteapta sa vada ce se va intampla dupa tratament,care deja m-am hotarat sa nu-l accept.
In ce consta operatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Buna intra aici sunt multe sfaturi utile si poti vorbi cu fetele care au aceeasi problema .
Sanatate iti doresc!

madutz

miracolul a venit pe stradutza mea dar Sf Nectarie si Maicutza Sfanta au hotarat ca el sa ne vegheze din ceruri ai mila de noi

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heer spune:

multumesc ffff mult Mada 23!am gasit raspuns,rog moderatorul sa inchida subiectul.

Mergi la inceput