Vopsele de par- pentru roscate!!!

Vopsele de par- pentru roscate!!! | Autor: Roses

Link direct la acest mesaj

Apelez la parerile voastre fetelor.
Vreau sa ma fac roscata, un rosu intens care s anu fie nici inchis nici deschis, si nici visiniu sau movuliu. Vreau un rosu pur aprins , fara reflexe visinii.

Eu am incercat multe vopsele de-a lungul timpului si nu m-a impresionat niciuna (nu am folosit rosu niciodata). Tot citind parerile altor femei am ajuns la concluzia ca wella este totusi cea mai buna, si m-am si convins in timp (de la wella am folosit numai gama safira si eu o consider buna). Asa ca intentionez sa imi iau de la wellaton, mai ales ca au aparut acum cateva nuante de rosu din gama red specials cu molecule speciale care mentin nuanta mai mult pe par (avand in vedere ca rosul e dificil de intretinut).

Voi ati folosit vreun rosu de la wellaton? eu nu stiu ce sa fac, ma tenta Rosu Cireasa dar pe mosta e putintel mai visiniu in lumina.Mai e Rosu Vulcanic inca o optiune. Ati folosit vreuna din ele? ce nuanta iese exact? Ma tenteaza Rosu vulcanic. Cum iese?

astept parerile voastre, va rog, daca le-ati incercat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Inteleg ca vrei sa te vopsesti acasa.Era poate mai usor la un salon,cel putin initial,pana obtineai nuanta exacta si stiai ce sa aplici.Iese in functie de nuanta pe care o ai acum la par(naturala sau nu).Eu am fost cativa ani buni roscata si foloseam L'Oreal Excellence.Dar vezi,mie imi iesea exact ce vroiam,mamei mele(care are parul mai inchis la culoare),nu.Nu-mi aduc aminte exact numarul,parca era ceva cu 6.?.
Eu vroiam sa fie cat mai aproape de culoarea roscatelor naturale.Si asa iesea.Dar,repet,iese in functie de culoarea de par pe care o ai acum.Cand am inceput sa ma vopsesc asa,parul avea culoarea lui naturala,un blond cenusiu inchis;probabil de asta a prins si atat de bine nuanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roses spune:

da, acasa vreau sa ma fac. Eu momentan sunt vopsita un saten mediu-deschis aramiu.Mi-am luat azi pana la urma rosu cireasa de la wellaton, era foarte frumoasa nuanta pe mostra si vreau ceva foarte foarte intens. Voi ati folosit rosu cireasa careva fetelor? Pe spatele cutiei arata ca prinde si pe saten inchis (ar prinde o nuanta putin mai inchisa normal)dar eu sunt un saten mediu-deschis aramiu. Sper sa iasa ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Eu sunt roscata, vopsita cu Wella si imi place, iar ca sa am o nuanta mai aprinsa de rosu folosesc intensificator de la wella, care este ca sangele de aprins. Imi iese ok. Am incercat toate produsele si marcile si nuantele de pe piata, insa ce-i mai rau, ca nu tine ca la blond sau negru si trebuie cam la 3-4 saptamani sa ma vopsesc, iar de folosit imi trebuie cam 5-6 tuburi pentru parul meu, ca-i lung.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Miria intensificator inseamna nuantator? cit tine pe par ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

cred ca daca te vopsesti intr-un salon bun iti iese culoarea dorita ,am auzit ca ar fi buna vopseaua Koleston de la Wella ,dar se gaseste numai in saloane este profesionala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Nu se mai fabrica rosu cireasa . Am cautat eu.
Nuanta e foarte frumoasa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roses spune:

ba se fabrica. mi-am luat eu. se gaseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

palette gama rosu - dintre toate vopselele pe care le-am testat este singura la care luceste parul f mult timp! si rosul este aprins:) fara sa fie movuliu sau visiniu



„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.” Gandhi

http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

Roseseu tocmai m-am vopsit un rosu aprins si destul de indraznet bine inteles LA SALON nu acasa

uite aici acceseaza acest link

http://picasaweb.google.co.uk/Cinezee/MiresicileAspirante?authkey=Gv1sRgCN_91ojOk-3VcQ#5350045022767386946

pana la mai putin de 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roses spune:

E frumoasa nuanta. Ti-a zis ce vopsea a folosit?
eu nu sunt deloc impotriva vopsitului acasa. nu am incredere in niciun salon. te duci pt ceva si dupa aia de trezesti cu un soc. ba te-a tuns prea scurt(acum 10 ani m-am tuns prima si ultima data la salon, de atunci nu am mai calcat in saloane dupa ce m-am dus pt varfuri si mi-a taiat 15 cm!), ba nu iese nuanta care vrei si iti mai si arde pielea. nu, eu ma fac acasa, ca nu am patit niciodata nimic. Eu mi-am luat acum rosu cireasa de la wellaton si ar trebui sa ma fac sambata asta de mi-ar iesi exact cum vreau.. tu ce nuanta erai inainte sa te faci rosul asta?

Mergi la inceput