La ce medic/spital ma indrumati?

La ce medic/spital ma indrumati? | Autor: spic de grau

Link direct la acest mesaj

Buna seara,

Am nevoie de ajutorul vostru.

Tatal meu a cazut aseara peste acvariu, si un ciob i-a patruns in spate (nu stiu ce Dumnezeu cauta acvariul in baie, langa cada!).

Fratele meu mi-a spus ca i-au scos cioburile, cheagurile, ca i-au facut radio si ca pleura ar fi ok, insa ca ar fi trebuit sa fie internat (insa nu erau locuri la Bagdasar), si ca i s-a spus sa aiba grija sa doarma pe partea cu taietura ca sa nu se acumuleze cheaguri in rana.

Mie mi se pare absurd sa trimiti un pacient acasa ptr ca nu ai locuri decat pe culoar, si sa il pui sa dea semnatura ca e de acord sa plece acasa. Asta in primul rand.

Apoi i s-a spus ca nu e grav... Atunci de ce i-au propus sa il interneze? Asta in al 2lea rand.

Si apoi ma ingrijoreaza faza cu dormitul pe rana.. sa nu se acumuleze cheaguri.... Toate astea ma fac sa ma gandesc ca poate plamanul e totusi afectat, si ca tatal meu sta acasa bine mersi cand ar trebui sa fie sub supraveghere medicala!

Va rog din suflet! Spuneti-mi unde ar putea merge in Bucuresti, la ce medic sau spital! Pe cine cunoasteti ca e ok?

Va multumesc mult de tot,

Luminita

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

I-au spus sa doarma si pe partea aia ca sa nu se faca hematom la acel nivel.
In alte locuri se poate pune pansament compresiv, acolo probabil nu se putea.
Despre internare nu stiu ce sa spun , ca nu sunt din Bucuresti.
Sper ca te-am mai linistit putin.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Daca se simte rau sa mearga la un spital particular sau la urgenta, la Floreasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Am vorbit cu mama iar.
Azi dimineata au fost la pansat, si asistenta a scos cica cheaguri cu seringa.
Cum se poate sa se acumuleze cheaguri intr-o plaga? Am mai vazut si eu taieturi dar nu am vazut niciuna in care sa se acumuleze cheaguri...
E normal? E plaga sau e plamanul?

Le-am spus sa mearga la Floreasca maine dimineata. Mama insista ca daca l-au vazut la un spital, nu se va mai ocupa nimeni, la un alt spital de ei. E posibil asa ceva????

Imi vine sa-i cumpar bilet de avion tatalui meu sa-l aduc aici la medici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

De ce nu incearca la Med Life, de ex. E clinica privata, se plateste...dar merita sa incercati. Macar pt o alta opinie. Un consult nu va fi o avere! Si acolo nu-i intereseaza pe medici ca tatal tau a fost si in alta parte...

Succes si tin pumnii strans-strans!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Luminita, cum se simte tatal tau? E mai bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Si eu recomand Medlife pentru interventii.Au un personal ok..e ff curatsi doctorii sunt ff ok. Am o amica care a fost internata la ei pt o interventie si a fost ff multumita. Se plateste cu chitanta nu se da spaga si conditii ff bune. incearca si la ei...

sanatate multa

Mergi la inceput