Top 10 gradinite in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

imi poate da cineva relatii despre gradinita 197???

sau putem vorbi pe Y messanger
ID:
am2000ro


multumesc

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Joe primeste copii numai de la 3 ani in sus. Era mai demult o mamica ce cauta o cresa, vazuse Accorns unde am sfatuit-o sa nu se duca, daca mai e pe aici sa ne zica ce anume a ales si daca e multumita.Va rooogggg!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:

Am gasit de curand pe un site de stiri online publicitate la o cresa relativ noua, Busy Bees, are sediul in sectorul 2. Da search pe Google si vei vedea detalii despre ei. Cica primesc copii de la 3 luni, dar nu asigura transportul. Sediul lor e pe str. Maria Ghiculeasa, dar n-am idee cam pe unde anume e situata. Succes!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisgavrila spune:

sunt noua pe acest forum,dar m-am gandit ca poate asa le pot ajuta pe alte mamici care cauta o gradinita f buna pt prichindei. fetita mea este la gradinita LUCA din toamna si sunt mai mult decat multumita,nu as schimba-o pt nici o alta gradinita. curatenie-5 ;educatie-5;hrana-5;comunicare cu parintii-5;locatie-5;jucarii educative-5;raport pret\calitate-5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Multumesc Julyjuly, cresa arata exceptional cel putin pe net. Din pacate nu e pe traseul magazinul Titan-Casa Poporului. Mai gasisem si in Domenii gradinita Cam care mi-a placut dar din pacate nu e in drumul meu.
A ramas sa ma duc la Olga Gudynn din Pasteur si la Big Smile. oricum m-am hotarat sa-l dau pe BB la gradi din octombrie cand va avea 1 an si 9 luni asa ca pana atunci cred ca apuc sa fac turul gradinitelor de pe traseul mentionat. Va tin la curent cu "descoperirile".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Crisgavrila aici sunt cautate pareri realiste de la mamici adevarate, pentru publicitate exista post separat. Cu drag as fi vizitat si gradi.Luca dar e prea departe de casa mea. Cred ca e cel mai bine sa fim cinstiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandr7777 spune:

Gradinita Elite din sectorul 4 este autorizata si are o experienta de 3 ani in educatie timpurie de la varsta de 1 an. Pe langa criteriile puse voi am mai adaugat si transparenta.
- curatenie - 5
- educatie - 5 argumentez cu faptul ca la grupa este un educator si un psiholog plus ingrijitoare
- hrana - bucatarie proprie - 5 (au si regim special pt vegetarienti su copiii cu alergii la diverse alimente)
- comunicare cu parintii - 5 - weekly reporturi saptamanale astfel incat cred ca si parintii isi vor da gradele in curand plus sedinte lunare
- locatie - 5- visavis de Parcul Carol
- jucarii educative - 5 -au ca partener pe Noriel nr 1 in jucarii
- raportul pret/calitate - 5 - este cea mai scumpa din sector dar numai sunt locuri
- transparenta - 5 - sistem de supraveghere online non stop

Sunt o mamica fericita! astept si alte pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisgavrila spune:

Citat:
citat din mesajul lui mitucu

Crisgavrila aici sunt cautate pareri realiste de la mamici adevarate, pentru publicitate exista post separat. Cu drag as fi vizitat si gradi.Luca dar e prea departe de casa mea. Cred ca e cel mai bine sa fim cinstiti.
sunt mama a trei copii si din intamplare fetita mijlocie este la aceasta gradinita despre care am o parere foarte buna.asta ma face sa nu fiu o "mama adevarata" sau pur si simplu pt ca am cuvinte de lauda despre o gradinita anume si mi le expun pe forum asa cum de altfel multe mamici am vazut ca o fac,este reclama?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Nimeni nu contesta ca esti mama a 3 copii, si ca ai un copil la gradinita respectiva, insa poti fi in acelasi timp si patronul sau angajatul acesteia. Pe acest forum ai mai intrat folosind superlative absolute pentru gradi Luca, iar eu nu cred ca o gradinita poate sa fie perfecta. Capcaunule, de cate ori a mai intrat doamna pe forum, te rog, pe acelasi subiect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Alexandr7777, din cercetari rezulta ca tu esti directoarea gradinitei Elite, ceea ce e f. bine inseamna ca te implici. Pe de alta parte iti dai seama ca nici un parinte normal la cap care are deja copilul la gradinita pe care o conduci nu ar face vreo apreciere neplacuta la adresa gradinitei, chiar daca in sinea lui ar avea anumite nemultumiri.
Acum, eu mi-am dat seama ca gradinita perfecta nu exista din punctul de vedere al unui parinte, pentru ca nimeni nu-si poate permite sa aiba cate un ingrijitor pentru fiecare copil iar acesta sa se poarte cum ma port eu cu baietelul meu. Ideea e ca micile inconveniente sa nu fie prea mari. Deoarece esti pe traseul meu ma voi programa la o vizionare si poate stam de vorba.

Mergi la inceput