Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

Top 10 gradinite in Bucuresti

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 23
AYSHA 2
AYSHA 2

727 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAYSHA 2 Adauga semn de carte la raspuns Trimite AYSHA 2 un Mesaj Privat  Reply with Quote
andreiush, te referi la gradinita Tohani ? daca da, ce nota i-ai da directoarei ? daca educatoarele au primit 4, directoarei cat ii acorzi ? iar parintii se inghesuie la TOATE gradinitele de stat, deci nu mi se pare un argument, iar pretul la gradi de stat este cu muuult mai mic decat la particulara, deci din punctul acesta de vedere este o "afacere ?!"....

eu zic ca gradinita este asa cum este si seful, cum e turcul si pistolul, iar eu am auzit de la mai multe voci ca e o spagareala in gradinita aia de numa'
Mergi la inceput
dia48
dia48

62 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidia48 Adauga semn de carte la raspuns Trimite dia48 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Despre gradi.Scooby-Doo din spate OMV Bdul.Timisoara ,stie cineva ceva?Multumesc!!!
Mergi la inceput
simoacsi
simoacsi

11 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
salut!

noi suntem in ultimul an de gradi la 64" floare de colt".
curatenia+mancarea ok.
in rest este mult de discutat. depinde de fff multe lucruri. si evident nimeni de acolo nu poate inlocui familia si conditiile de acasa. deci nu aveti mari pretentii.
ce este naspa: comunicarea. daca nu intrebi si te interesezi indeaproape esti pierdut. mereu tb sa fii pe faza, un bun " tampon " intre educatoare si copil.
sanatate si succese!

p.s. este gradi de stat. deci la capitolul costuri stai bine.. cadourile te omoara....
Mergi la inceput
agadu
agadu

18 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
eu va spun despre gradinita unde e fiica-mea: Happy Place.
avem deja 1.5 an de experienta cu ei si tot sunt foarte multumita. Noi mai avem un baietel pe care tot aici o sa il inscriem.

curatenie: 5 (nu as putea reprosa ceva)
educatie: 4-5 (anul asta pare ca e mai bine)
hrana: 5 (nu am avut nici o problema, plus ca e variat)
comunicare cu parintii: 4-5 in sensul ca mi-as dori mai detaliat sa stiu sa stiu despre ce mai invata nou. dar e adevarat ca depinde si de timpul pe care il acorzi discutiei (nu pe fuga). altfel sunt super ok.
locatie: 5 (sunt 2 locatii, una pentru copii <3ani, alta > 3 ani) in zona Iancului. spatii suficiente pentru orice activitate.
jucarii educative: 5
raport pret/calitate = 5
Mergi la inceput
Alina1976
Alina1976

1857 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Alina1976 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alina1976 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi suntem de putin timp la Gradinita "Marry Poppins" (pe langa Sos. Nordului, parc Herastrau).
Si as vrea sa punctez asa:

- curatenie: 5
- educatie: 5
- hrana: 5
- comunicare cu parintii: 5
- jucarii educative: 5
- raportul pret/calitate: 4 (asta ca mi se pare totusi un pic cam scumpa...)

Am mai avut o experienta negativa la Gradinita "Junior" anul trecut si vreau sa va spun ca nici nu suporta comparatie unde suntem acum!

SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)
ANA-ISABELA (9 octombrie 2006)
Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA
Mergi la inceput
panteraroz
panteraroz

16 Mesaje
Punctaj maxim pentru GRADINITA BUTTERFLY! Eu si bebe suntem foarte fericiti

Mergi la inceput
tedita
tedita

144 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tedita un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna,
Gradi 210 din Drumul Taberei stie cineva??
Mergi la inceput
anca_iordan
anca_iordan

9 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anca_iordan un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna ziua, mamici!
Noi am avut mari necazuri in gasirea unei gradinite particulare in zona Titan! daca vreti detalii depre cele care "m-au dezamagit", voi trimite PM mamicilor si voi povesti pataniile!
Am gasit o gradinita in zona Titan-Barajul Sadului care ne place si unde am inscris feciorul: Happy-Tree se numeste si este deschisa de la 1 Octombrie 2009! Gradinita este amenajata intr-o vila imensa, luminoasa, cu 2 etaje si curte + nisipar cu jucarii. Au sali mari, toalete pe masura copiilor si dotari noi-noutze (unele mai au inca tzipla pe ele sau etichete!
curatenie: 5
educatie: 5
hrana: copiii aduc pachetel de acasa si primesc la 11 masa de fructe
comunicare cu parintii: 5
jucarii educative: 5
raportul pret/calitate: 5 (08.00 - 13.30: 550 si 08.00 - 18.00: 750)

Noi suntem foarte-foarte incantati, mai ales ca sunt putini copii, iar personalul este tanar si entuziast!
Mergi la inceput

silvia_d

1070 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisilvia_d Adauga semn de carte la raspuns Trimite silvia_d un Mesaj Privat  Reply with Quote
wow-e f aproape de gradi lui stefan,gradinita Joe-gradi careia i ash oferi 4 stele cu PLUS...nu am dat 5 stele pentru ca nu e suficient spatiu de joaca afara,in afara de nisiparul din curte;

Silvia si Sergiu-Stefan-2 dec.05
Mergi la inceput

silvia_d

1070 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisilvia_d Adauga semn de carte la raspuns Trimite silvia_d un Mesaj Privat  Reply with Quote
gradinita joe e la 28 D:)

adevarul e ca se si preteaza zona aia la gradinite,pentru ca e liniste(deocamdata),nu e trafic,nu e galagie,etc...

din ce am citit de la tine,gradinitele astea doua sunt cam pe acelasi pattern...lui stefan ii place tare mult,inceputul a fost mai greu,dar acum e f f ok.

Silvia si Sergiu-Stefan-2 dec.05
Mergi la inceput
Pag. din 23 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com