Top 10 gradinite in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Are cineva copiii inscrisi la Little Angels Club de pe langa Piata Victoriei? Mi-ar folosi tare mult niste pareri.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Mitucu, spune-mi si mie mai sunteti la Happy Tree? Cum e acolo? Mai fac inscrieri? Fetita mea face 3 ani in decembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Noi nu mai suntem la Happy Tree din cauza ca BB e f sensibil si l-am lasat la mama. Dar gradinita e f. buna, cu mancare buna si educatoarea Sorina care avea grupa mica superfaina.
Din pacate trebuie sa mai asteptam sa crestem, ca nu prea ne prieste gradinita.
Merita sa-l duci, isi dau silinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Noi cred ca mai incercam in toamna dupa cura la salina si tratamente homeopate de imunizare. Cred ca are un fond alergic, se prind toate virozele de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Multumesc de raspuns.
Eu speram ca daca sunt mai putini copii in grupa, poate si virozele sunt mai rare. De fapt asta e si marea mea retinere vis-a-vis de gradi, recelile inerente. Dar ma gandesc ca totusi e mai sigur decat cu o bona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Ori cu 9 ori cu 32 de copii in grupa e acelasi lucru,tot se imbolnaveste cam in medie vreo 2-3 luni, pana se obisnuieste cu colectivitatea.(zice lumea)
Avantajul la gradi particulara e ca se ocupa mai bine de ei ca-s mai putini.Educatoarea avea 9 copii mititei si de abia prididea. O ajutau si celelalte, ganditi-va cum e sa duci la wc 9 pitici, pe rand...plus alarmele false.
Dar era f. sufletista, pe cei care plangeau ii lua in brate, si ii tinea pana se potoleau, timp in care mai atarnau vreo 2-3 de poala ei, majoritatea baieti care-s tare atasati de mame.
Daca ii mai laud nitel ma ia capcaunul cu batul, dar sincer mi-a placut tare mult de Sorina. Nu e deloc simplu sa fii educatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divaaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui b_di_andrei

miss-ele de la happy univers pleznesc copii in parc la romniceanu de le merg fulgi
probabil se bazeaza ca cei sub 3 ani cu greu vor putea spune parintilor
am vazut cu ochii mei si era fata prietenei mele
imaginati-va!!


buna,
Spune-mi te rog la ce te referi cand spui ca-i plesnesc? Peste fata? cu alte educatoare de fata? N u pot sa cred! si eu tocmai ce am trimis mesaj ca vreau sa initiez o discutie cu directoarea pentru a-mi inscrie baietelul acolo. Unde mai pui ca are 2 anisori si cu siguranta nu-mi va povesti vreodata daca i se intampla asa ceva. Mai poate oferi cineva informatii despre Gradinita Happy Univers? Sau este un caz singular?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divaaa spune:

Mitucu, ar fi foarte fain daca ai reusi sa faci o trecere in revista a punctelor investigate in incursiunile tale la tooate aceste gradinite. Eu mi-am facut un formular de feed-bac...ca sa-i spun asa, cu lucruri pe care sa le notez in timpul discutiilor, legate de igiena, hrana, educatie, spatiu, ingrijire grupa mica, evaluare personal, camere video etc, insa avand in vedere ca mi-ar fi practic imposibil sa merg la toate gradinitele la care mi-am propus, cred ca o parere experimentata mi-ar fi de folos! cu multumiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ania26 spune:

Buna ziua! Sunt mama unui gandacel de 2 ani...pe care ma agit de ceva vreme sa-l dau la toamna la gradinita..in sectorul 1..zona Baneasa. Am si eu ma mare nevoie de un feedback de mamica care sa aiba copilul la o gradinita din zona (ex. genesis, buterfly 3, gradinita mea...), sau poate o alta din zona care sa merite locul in 'top 10 gradinite bucuresti' . Le-am vazut pe toate de mai sus, dar nu pot inca sa iau o decizie , cred ca doar mamicile ce au un copil inscris acolo de ceva vreme stiu cu ce se confrunta zi de zi, plusuri si minusuri, lucruri care mie imi scapa la "turul" de jumatatate de ora de la fiecare gradi. Va multumesc mult celor ce-mi pot oferi un sfat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Dintre toate gradinitele vizionate cel mai mult mi-a placut Big Smile are tot ce vrei: dormitor separat de locul de joaca, mancare ok, loc generos la grupa mica. Educatoarea nu stiu insa cum e, ca am fost doar in vizita. Educatoarea e f. imp. dupa parerea mea.
La Happy tree e f. curat si bine dar camera grupei mici nu e f. mare, si dorm acolo unde se joaca, mancarea e f. buna si la ei.
M-a impresionat si Elite, modul in care directoarea de acolo intelege sa se implice. Au curtea f. mica.
Nu mi-a placut directoarea de la Bambi, o tipa intepata care ne-a cerut CV ul de parinte si care a zis ca ne anunta daca se elibereaza vreun loc. Ceea ce nu a facut, se pare ca venitul nostru familial, care nu e unul f. mic, nu corespunde. Nivelul educational de la Bambi e f. bun, dar e o gradi rece, iar copii mici au in primul rand nevoie de afectiune.
Mi-a placut happy univers si nu cred ca bat copiii acolo. Am 2 colege care sunt f. multumite de aceasta gradi.
Ambele Olga Gudynn din Cotroceni sunt faine, dar prea scumpe pentru vremurile acestea.
Fiecare gradi are avantaje si dezavantaje, nici una nu e perfecta.
Cu exceptia cresei Accorns si a gradinitei Genoveva din Titan care-s murdare, in primul rand, mi-a placut tot ce am vazut.
Cred ca o gradinita care e curata, spatioasa si are o educatoare sufletista la grupa mica e tot ce-si poate dori un parinte. Cat despre limbile straine, e timp si mai incolo de varsta de 2 ani si jumatate.

Mergi la inceput