Top 10 gradinite in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IDiana1980 spune:

Buna seara mamici,

Sunt o mamica noua pe forum si vin la voi cu o intrebare. Am un baietel de aproape 2 anisori, eu trebuie sa ma intorc in curand la servici si sunt in cautarea unei gradinite private in zona Auchan Titan. Ma poate ajuta cineva cu aceasta informatie?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

IDiana 1980 despre asta am tot vorbit pe pag 15, baiatul meu e la Happy Tree si sunt f. multumita, per ansamblu. E pe Calistrat Hogas, vezi harta Buc, in zona in care cauti.
Deja a dat navala toata lumea, si e posibil sa se mai faca o grupa baby.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra2002 spune:

Buna,

Azi m-am inscris pe acest forum mai mult din curiozitate. Incerc sa gasesc o scoala buna pentru fetita mea. Am vazut subiectul si mi-am adus aminte cu drag de gradinita unde am fost noi - Mini Terra, sector 2. Avem multe aminitiri frumoase si inca ne ducem cu drag in vizita. Si apropo - in clasa 1a am luat testul Cambridge numai pe baza celor invatate in gradi. A... si... au o bucatareasa super..

Eu le-as da:
- curatenie - 5
- hrana - 5
- educatie - 6 plus
- comunicare cu parintii - 5
- locatie - 3.5 (dar sunt fff aproape de parc)
- raportul pret / calitate - este echilibrat desi poate parea scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna, am si eu cuvinte de lauda pt o gradinita din sectorul 4, Dumbrava Minunata. Lucas este incantat de educatoarea lui, este foarte tanara, se joaca mult cu copilasii si ei o adora. Sala lor este foarte frumoasa, cu multe jucarii, jocuri si rechizite. Chiar arata foarte totul foarte civilizat, asa cum trebuie pt ca micutii sa invete si sa se joace cu drag. Se vede ca banii din fondul grupei au fost cheltuiti cu folos, pentru ca s-au cumparat multe materiale educative, inclusiv jocuri si jucarii. Curatenia, la fel, fara repros. Singurul lucru despre care nu pot sa opinez este mancarea, pentru ca pustiul meu e la program scurt si isi ia pachetel de acasa, dar nu am auzit pe nimeni (de la alte grupe de la program lung) sa comenteze sau sa critice mancarea.

Punctaj:
- curatenie -5
- educatie - 5
- comunicare cu parintii - 5
- jucarii educative -5 (poate ar fi loc si de mai bine, dar apreciez si eforturile educatoarei de a crea material didactic atragator pt copii)
- raportul pret/calitate - 5
- mancare -



Jasmin si Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/30849078@N05/" target="_blank">Lucas
www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza
http://blogulluilucas.blogspot.com/
http://elblogdeluquitas.blogspot.es

Limbajul copiilor nu se adreseaza urechilor, ci ochilor si inimii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

As vrea si eu, daca ae cineva, mai multe informatii despre gradinita tinkerbella - gradinita ursuletilor, din zona cotroceni.Am fost azi si am vizitat-o, mi-a placut, dar as vrea si pareri din interior, ca sa zic asa.

O sa ma duc sa vizitez si Happy univers in zona.

Alte recomandari, excluzand Olga gudyn, in zona aveti?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Dragi mamici, dupa ce am cautat cu febrilitate gradinita, dupa ce m-am hotarat cu chiu cu vai, si cred ca am facut o alegere minunata, ne-am retras de la gradi.
Pana acum baietelul a facut 2 viroze respiratorii f urate, s-a lasat cu augmentin la ultima.
Asa ca asteptam sa se faca primavara si mai incercam o data. In continuare am numai cuvinte de lauda despre gradi.Happy Tree si educatoarea Sorina, o fiinta minunata.
In primavara ne vom intoarce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna mamici

As vrea sa incep sa ma interesez de pe acum de o gradinita sau cresa pt. cand fetita va face 2 ani (sept. 2011). Noi stam pe Schitul Magureanu, langa Cismigiu.
Stiti vreo gradinita sau cresa buna, de stat de preferat sau particulara- dar preturi rezonabile?

Va multumesc de pe acum pt. informatii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

un top 10 cele mai proaste gradinite unde gasesc? :D
As fi propus ceva pt podium

--------------------------------------------
Marina15+ & ANA SOFIA 05.08.08
--------------------------------------------
Mami Marina's blog
Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Despre gradinita nr 3 Bucuresti (zona Ambrozie-Fizicienilor), stie cineva ceva?..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmona spune:

stie cineva cat merge spaga la gradinita 90? am sa imi duc nepotica din toamna acolo...

Mergi la inceput