Top 10 gradinite in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stelaandrei spune:

Salutare tuturor! Stie cineva ceva despre Gradinita Degetica? Am o fetita de 4 ani si as vrea s-o duc acolo, e foarte aproape de casa si..am fost si la vizita intr-o zi; mi-a placut ce am vazut acolo insa mi-ar prinde bine si alte pareri.
Are cineva copilul acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EASTER spune:

Are cineva cunostinta despre gradinita CHILDREN'S ACADEMY? Am mai postat un mesaj cu aceasta intrebare dar nu am primit nici un raspuns sper ca un parinte cu copilul inscris acolo sau care a frecventat gradi poate sa-mi spuna si mie care e realitatea dincolo de prezentarea de pe sit si de zambetele de la prima vizita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui mitucu

Nu ma mai duc la Spectrum, primesc intr-adevar copii de la 3 ani in sus, ca si Joe din Titan.

Buna
Langa Joe mai e o gradinita Happy Tree . Poti sa incerci si acolo.Nu am detalii, dar au site , poti sa iti arunci un ochi .
Andreea, mamica de Anastasia

Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciabadut spune:

Buna , eu am avut copilul la Gradinita Degetica 2 ani, dar din pacate a trebuit sa ne mutam in Cernavoda si colaborarea cu ei atrebuit sa inceteze. Baietelul meu Mario, a fost foarte atasat de missa lui de acolo (pastreaza si acum lagatura), iar noi foarte multumiti de tot timpul petrecut cu ei.
iti recomand cu caldura sa mergi pe mana lor.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Buna!!!
Eu am o fetita de 1an si 4 luni. De la anul din septembrie vrem sa o dam la gradi, asa ca m-am apucat mai intai de documentat. Am citit tot subiectul dar nu am gasit nimic despre zona unde stam noi, adica Crangasi sectorul 6. Asi vrea sa fie aproape de casa sau cel mult in cartierele alaturate.
Dati-mi si mie ceva idei daca cunoasteti ceva prin zona.

Multumesc mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Am fost eu la Children's Academy, nu mi-a placut. O vila cu scari abrupte, senzatia de inghesuiala, la grupa baby spatiu f. mic. Mai erau o gramada de jucarii chinezesti cu piese mici care puteau fi inghitite.
Si mai presus de toate mi s-a parut ca e mizerie.
Mi-au dat niste cipici purtati de vreo 20 de persoane inaintea mea, apai daca la asta se face economie, ce sa mai zicem de mancare.
Putea la propriu a rinichi de porc prajiti. Am intrebat directoarea daca ceea ce se pregatea si mirosea atat de rau e masa copiilor si a zis ca nu stie, trebuie sa se intereseze.
Am lasat-o sa se intereseze si n-am mai calcat pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eireann spune:

Buna!
Am un baietel de un an si noua luni si am vrea sa il dam la gradi din toamna.
Stiti gradinite ok in zona Tineretului/Timpuri Noi/Parcul Carol?
Multumesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aminca spune:

Va rog frumos, puteti sa-mi spuneti daca la o gradinita particulara se plateste si daca copilul a fost bolnav si a stat acasa, sa zicem 2 saptamani pe luna? De exemplu la gradinita Elite (vad ca sunt parinti care si-au dus copiii acolo) care este tariful pentru programul 08:00 - 18:00? Ati platit mai putin daca copilul a stat acasa bolnav, fara sa frecventeze gradinita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Dragi mamici, m-am hotarat, gradinita cea mai potrivita cerintelor mele este Big Smile. Dupa lupte seculare care au durat vreo 4 luni, dupa vreo 10 gradi vizitate, daca nu mai mult, am gasit aceasta gradinita la care initial o educatoare (cred) mi-a spus din usa ca primesc numai copii de 3 ani.
Azi am vorbit cu directoarea care mi s-a parut superdraguta si voi duce baietelul acolo de la 1 an si 11 luni.
Are cele mai multe atuuri: curte mare frumos aranjata, sala de joaca mare la grupa baby, bucatarie proprie, dormitor separat, plus o miss care mi-a placut f. mult la prima vedere.
Multumesc Dianei1968 si tuturor celor care m-a indrumat acolo.
Daca e sa fac un top cu gradi vazute pana acum as adauga pe locul 2 gradi Happy Universe, care sub aspect al personalului e super, are curte mare si frumos aranjata, din pacate, ca toate celelalte, are sala mica la gr. baby si se doarme la locul de joaca. Pe locul 3 ar fi Ellite, Gan Eden si Olga Gudynn din Davila, iar la repetenti Genoveva din Titan.
Pentru varsta 4 ani plus Bambi m-a impresionat cel mai tare.
Sper ca baietelului meu sa-i mearga bine aici si va multumesc din suflet pentru ajutor!
Acum trebuie sa schimb post-ul voi trece probabil la prima zi de gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Doua povesti de final genul la pomul laudat....
O colega de serviciu mi-a povestit ca a vrut sa-si dea copilul la cresa Accorns (asta ca sa va dati seama ca nu sunt eu nebuna cand am numai vorbe rele despre cresa asta). Pana la urma nu l-a mai dat dar adresa ei de e-mail a ajuns pe intranet-ul gradinitei si primea mesajele trimise de parintii care aveau copiii inscrisi acolo. In unul dintre mesaje o mama protesta din cauza ca fetita ei fusese lasata cu acelasi pampers toata ziua si facuse un eritem fesier f. urat. Accorns nu costa decat 19 mil pe luna.
O alta poveste despre gradi lauder-reut auzita de la o prietena este aceea ca in afara de 500 de E pe luna li se cerea sa faca sponsorizari, in final pretul gradinitei fiind mult mai mare. La un moment dat educatoarea de la grupa fiului ei a plecat si a fost inlocuita cu ...tipa de la receptie.
Atunci si-a retras copilul si le-a spus shalom.

Mergi la inceput