Top 10 gradinite in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Am fost la Big smile dar mi-au spus din usa ca primesc numai copii de la 3 ani in sus. Nici n-am mai intrat.
Ma uitam la preturile de la British, 430 de E pe luna, sa zicem ca am face un efort, problema e ca mai vreau un BB si cred ca nu fac fata cu doi.
Ma duc si la Spectrum sa vad cum e.
Oricum inainte de a lua o decizie voi participa si la o zi de gradi cu BB la gradinitele vizate.
Dragi mamici, au chiar si astia cu gradinite fitzoase niste site-uri de te iei cu mainile de par, nu e clar nimic, mai ales pretul, si ma refer la Spectrum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Nu ma mai duc la Spectrum, primesc intr-adevar copii de la 3 ani in sus, ca si Joe din Titan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Mitucu,
Inseamna ca au locurile ocupate la Bi S. pt rupa mini. Baiatul meu este acum la tara, dar din 1 sept. va incepe din nou.
Incearca atunci la Kinder P., unde am fost cand avea 2 ani si 2 luni, dar nu au dormitor separat. L-am mutat de acolo pt ca noi stam lana Mea Imae,adica lana Bi S.Kinder-ul are si preturi accesibile. Daca este pt rupa mini educatoarea Miss Dana, succesul este arantat, ii dau nota 10 cu multe plusuri.
Am fost si inca mai sunt multumita de amandoua radinitele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Multumesc foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRANGELA spune:

Dar o gradinita particulara buna in sectorul 1 - Piata 1 Mai? Am fost la Little Artist, era foarte curat, directoarea tanara, draguta si entuziasta, dar spatiul de joaca, in fundul curtii mi s-a parut inghesuit. Am mai auzit de Little One, in zona Domenii, care ar functiona si pe tot timpul verii. Baiatul meu are acum 2 ani si vreau sa il dau la particulara, ca nu face la olita si nici nu mananca singur dar in perspectiva vreau sa il dau la o gradi de stat, ca mai am o fetita maimica si si eu si sotul suntem bugetari. Ce gradinita de stat buna stiti in zona? Sper sa gasesc raspunsuri cat mai curand, caci in septembrie incepe anul scolar la gradinite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rc0201 spune:

cauta gradinita din spatele pietii 1 Mai de pe langa scoala 17, de pe Docentilor, dar nu se intra usor. Am vorbit cu multi parinti si au fost ff multumiti de conditii, program etc. Noi am fost la gradinita 42, care este undeva la capatul strazii Galaction, spre Turda. Si bune si rele, dar pe medie vorbind, gradinitele de stat sunt net superioare celor particulare (am testat ambele forme). Au o programa bogata, care se respecta, se mananca sanatos, meniuri variate si sanatoase, (cu fructe ca gustare si nu ca desert etc).
Si totusi cred ca e tarziu, pentru ca inscrierile se fac primavra pentru anul urmator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Prin zona respectiva e si gradinita Cami daca nu ma insel si e super, pacat ca drumul meu nu trece pe acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Mai nou m-am gandit nu cumva exista o gradi evreiasca in Bucuresti? Ca am cunoscut 2 evrei pana acum si mi s-a parut ca-s printre cei mai inteligenti oameni intalniti. Am cautat si am gasit-o dar primesc tot de la 3 ani in sus, stiti ceva despre aceasta?
Am auzit ca trebuie pile sa fii admis si ca trebuie sa te inscri cu 1 an inainte, aveti ceva informatii pe acest subiect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Ma duc azi sa vad gradinita Gan Eden, aveti ceva informatii suplimentare despre aceasta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitucu spune:

Am fost la Gan Eden si mi-a placut foarte mult cu exceptia unui singur aspect. Ce mi-a placut:grupele au maxim 10 copii iar grupa mica doar 7, au dormitor separat de locul in care se joaca, au bucatarie proprie si mananca kousher adica fara mezeluri, fara porc.
Sala de la grupa mica era cam mica (m-am obisnuit deja cu ideea ca grupa baby e inghesuita aiurea in sali mici, desi cei mici sunt cei mai activi).
Cu gradina, destul de mare e drept, au o problema, s-au aciuat niste pisici si nu pot scoate copii decat in curtea din spate care e f mica.
Dar se lucreaza la aspectul asta, adica se cauta ca pisicile sa fie date spre adoptie, sper sa si reuseasca.
Raportul calitate pret e f bun 800 de lei la conditiile oferite e f bine.
Nu ma deranjeaza ca respecta traditiile evreiesti, si nici ca BB invata cateva cuvinte in ebraica.
Acum trebuie sa-l duc si pe sotul meu si sa vedem la care dintre gradinite ne decidem, adica Olga Gudyn, Elite sau aceasta ultima.

Mergi la inceput