Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

Top 10 gradinite in Bucuresti

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 23
mitucu
mitucu

57 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimitucu Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Am fost la Big smile dar mi-au spus din usa ca primesc numai copii de la 3 ani in sus. Nici n-am mai intrat.
Ma uitam la preturile de la British, 430 de E pe luna, sa zicem ca am face un efort, problema e ca mai vreau un BB si cred ca nu fac fata cu doi.
Ma duc si la Spectrum sa vad cum e.
Oricum inainte de a lua o decizie voi participa si la o zi de gradi cu BB la gradinitele vizate.
Dragi mamici, au chiar si astia cu gradinite fitzoase niste site-uri de te iei cu mainile de par, nu e clar nimic, mai ales pretul, si ma refer la Spectrum.
Mergi la inceput
mitucu
mitucu

57 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimitucu Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Nu ma mai duc la Spectrum, primesc intr-adevar copii de la 3 ani in sus, ca si Joe din Titan.
Mergi la inceput
Diana1968
Diana1968

358 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiDiana1968 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Diana1968 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mitucu,
Inseamna ca au locurile ocupate la Big S. pt grupa mini. Baiatul meu este acum la tara, dar din 1 sept. va incepe din nou.
Incearca atunci la Kinder P., unde am fost cand avea 2 ani si 2 luni, dar nu au dormitor separat. L-am mutat de acolo pt ca noi stam langa Mega Image,adica langa Big S.Kinder-ul are si preturi accesibile. Daca este pt grupa mini educatoarea Miss Dana, succesul este garantat, ii dau nota 10 cu multe plusuri.
Am fost si inca mai sunt multumita de amandoua gradinitele.

g
Mergi la inceput
mitucu
mitucu

57 Mesaje
Multumesc foarte mult.
Mergi la inceput
MIRANGELA
MIRANGELA

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Dar o gradinita particulara buna in sectorul 1 - Piata 1 Mai? Am fost la Little Artist, era foarte curat, directoarea tanara, draguta si entuziasta, dar spatiul de joaca, in fundul curtii mi s-a parut inghesuit. Am mai auzit de Little One, in zona Domenii, care ar functiona si pe tot timpul verii. Baiatul meu are acum 2 ani si vreau sa il dau la particulara, ca nu face la olita si nici nu mananca singur dar in perspectiva vreau sa il dau la o gradi de stat, ca mai am o fetita maimica si si eu si sotul suntem bugetari. Ce gradinita de stat buna stiti in zona? Sper sa gasesc raspunsuri cat mai curand, caci in septembrie incepe anul scolar la gradinite.
Mergi la inceput
rc0201
rc0201

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
cauta gradinita din spatele pietii 1 Mai de pe langa scoala 17, de pe Docentilor, dar nu se intra usor. Am vorbit cu multi parinti si au fost ff multumiti de conditii, program etc. Noi am fost la gradinita 42, care este undeva la capatul strazii Galaction, spre Turda. Si bune si rele, dar pe medie vorbind, gradinitele de stat sunt net superioare celor particulare (am testat ambele forme). Au o programa bogata, care se respecta, se mananca sanatos, meniuri variate si sanatoase, (cu fructe ca gustare si nu ca desert etc).
Si totusi cred ca e tarziu, pentru ca inscrierile se fac primavra pentru anul urmator.
Mergi la inceput
mitucu
mitucu

57 Mesaje
Prin zona respectiva e si gradinita Cami daca nu ma insel si e super, pacat ca drumul meu nu trece pe acolo
Mergi la inceput
mitucu
mitucu

57 Mesaje
Mai nou m-am gandit nu cumva exista o gradi evreiasca in Bucuresti? Ca am cunoscut 2 evrei pana acum si mi s-a parut ca-s printre cei mai inteligenti oameni intalniti. Am cautat si am gasit-o dar primesc tot de la 3 ani in sus, stiti ceva despre aceasta?
Am auzit ca trebuie pile sa fii admis si ca trebuie sa te inscri cu 1 an inainte, aveti ceva informatii pe acest subiect?
Mergi la inceput
mitucu
mitucu

57 Mesaje
Ma duc azi sa vad gradinita Gan Eden, aveti ceva informatii suplimentare despre aceasta?
Mergi la inceput
mitucu
mitucu

57 Mesaje
Am fost la Gan Eden si mi-a placut foarte mult cu exceptia unui singur aspect. Ce mi-a placut:grupele au maxim 10 copii iar grupa mica doar 7, au dormitor separat de locul in care se joaca, au bucatarie proprie si mananca kousher adica fara mezeluri, fara porc.
Sala de la grupa mica era cam mica (m-am obisnuit deja cu ideea ca grupa baby e inghesuita aiurea in sali mici, desi cei mici sunt cei mai activi).
Cu gradina, destul de mare e drept, au o problema, s-au aciuat niste pisici si nu pot scoate copii decat in curtea din spate care e f mica.
Dar se lucreaza la aspectul asta, adica se cauta ca pisicile sa fie date spre adoptie, sper sa si reuseasca.
Raportul calitate pret e f bun 800 de lei la conditiile oferite e f bine.
Nu ma deranjeaza ca respecta traditiile evreiesti, si nici ca BB invata cateva cuvinte in ebraica.
Acum trebuie sa-l duc si pe sotul meu si sa vedem la care dintre gradinite ne decidem, adica Olga Gudyn, Elite sau aceasta ultima.
Mergi la inceput
Pag. din 23 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com