Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(9)

Protejeaza-ti inima/senioare cu greutate>50kg(9) | Autor: galliciana

Link direct la acest mesaj







Doamnelor, va invit in gradina cu pitici,am intins deja covorul rosu, eu va astept!!
va invit sa scrieti ce va pofteste inima, va invit la discutiile zilnice, daca doriti;temeri, nelamuriri, si tot ce vrea sufletelul vostru!!!


Scopul, este acelasi!!!!!

Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6,cAP.7
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138203
cap.8.http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138295

Aici au intrare cei sau cele cu inima mare, cu suflet bun, aspirante la bb1,sau bb 2, sau bb 3, cum vrea inima noastra!!!!
Deci, sa ne protejam inima, si sa ne ferim de oamenii rai!!

Si va rog, dorim cel putin doua-trei , si cat mai multi



Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:1. Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2. Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a paginii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior. Asta e tot!!!

PS: pentru avansati ... dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.

Pt a posta link-urile cu capitolele precedente se scrie (tot ce e bolduit): [url = " copy/paste la adresa primei pagini a capitolului " ] Cap. X [ / url ]. Spatiile trebuie eliminate.

A dori sa va fac cunoscute portretele robot ale inimoaselor gradinii cu pitici si doritoare de bebici:
menics - blonda, ochi verzi ,varsator,surprinzatoare prin decizii, chiar pt propria persoana isi doreste atat de mult sa devina mamica, ]zi de nastere 01 februarie
Lumy clt- zapacita noastra iubita,satena cu ochi verzi,inaltime 1,60 si kg in scadere, zi de nastere 04.06
MayanMistica-o femeie adevarata,doritoare de bb2,o gospodina in adevaratul sens al cuvantului, care ne serveste toata ziua ...torturi, nascuta de fapt, pe 29 iunie, dar, trecuta in acte pe 1 iulie, dezbaterile continua
Soricica
- se declara dependenta de noi, de acest topic,1,65 cm,ochi caprui, 63 kg,parul gri,4 labute si codita la purtator,f incantata de idee si de titlu, zi de nastere 11 iulie
Mona40-satena verzuie la ochi, tunsa scurt, cu tendinte de ....lung, de vreo 35 de ani, fericita posesoare a unui bbica de vreo ...14 ani,-frumoasa foc,ce mai!!!, zi de nastere - 10 sept, ziua sotului 1 iulie
guzelnico - 1,64,cm, ochi caprui, par saten, cu ghiocei in par, - dar asta e semn de intelepciune, stim noi , zi de nastere 27 august
Simonia-40 ani,deocamdata 50,3 kg,cu laparo si histero la activ, mare doritoare de bblus numai al ei,fara a-si pierde speranta[
red]Lyly mar-1,65 cm, 55 kg,ochi albastri, par saten deschis, se declara cam...dusa, dar noi nu o credem, bineinteles
uratica - 1,65 cm,bruneta cu ochi verzi, cu kg in scadere din cauza piticilor care zbarnaie prea des,maaaare amatoare de capsuni si inghetata
micomic - o tauroaica incapatanata, blonda si mititica (1,57) si asteapta cu ardoare un bebe in viata ei, incearca primul IA in luna iunie

Libra - Bucovineanca satena cu ochi albastri,zi de nastere 05 octombrie
amy2007 - bruneta, ochi caprui, 1,67 inaltimea, 62 kg (a avut si mai putin dar...e indopata cu tratamente hormonale pt bebe), divortata, cu speranta ca odata si odata se va prinde si la dumneaei bebele. unul frumos-frumos si mancacios, zi nastere 13.10
ancamac - blonda cu ochi verzi, in prezent matusa, in viitorul apropiat mamica, zi de nastere 29 octombrie

blueflower - 32 de ani, blonda vopsita, cu ochi albastri, sagetatoare dusa cu sorcova si incapatanata, momentan sta closca...speram sa iasa pui,zi de nastere 23 noiembrie
galliciana-40 ani,sagetatoare cu ascendent in leu, cu histero la activ,dar fara rezultat deocamdata, zi de nastere 26 noiembrie
dandana69 - o fire linistita,nascuta in 1969,ii plac mult confuziile.cica a innebunit la batranete, a luat viata de la capat si vrea copil. o capricoarna incapatanata si faptul ca are doar un ovar si o trompa viabile nu o descurajeaza. noi ii marturisim ca nu e singura nebuna la....batranete!!!
Apoi urmeaza frumoasele si dragele noastre
M Oana
ada29
claudia79
ellanik
mioara
bebenov
cinezee
shuzi
asteptam datele voastre de nastere, descrierea voastra.

Gheata s-a spart!!!
Prima noastra - blueflower - noi am aflat in data de 2 iunie 2009. Ii dorim sarcina usoara, multa-multa sanatate si un nazdravan frumos si mancacios!!!

Va doresc un nou capitol plin de impliniri!!! Pasii mici duc la
victorii mari!!! Toate cele bune!!!
astept inca o minune in viata mea!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Iaca si viluta noua! Multumim, GALICIANA!
Sa ne instalam confortabil si sa ne apucam de sueta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Mona si fetele care ati mai facut IUI, se simte ceva cand iti introduce gigeii? Adica simti asa, ca la o ejaculare sau sunt plasati usor?
Ma bate gandul sa incerc macar vreo 2 IUI pana la FIV 3.
Am citit eu cam cum se face, dar as vrea sa stiu senzatiile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana69 spune:

buna dimineata, domnisoarelor!matinale mai sunteti!multumesc pentru cafea, e tare buna! data nasterii: 02.01.1969.va pe toate. o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Iata ceva interesant:

http://www.slideshare.net/mvalica/t-e-s-t-de-personalitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Guze, in nici un caz nu doare IUI..
E ca si cum ai face testul PAP...
E adevarat ca dupa ai senzatia ca curge un pic pe chilot....
Dar nu are importanta...
Eu am avut in una din dati si o pata mica pe chilot...
Poti sa faci linistita IUI...
Intrebarea e cum e la tine cu gigeii si cu toate alelalte...
Ai tompele ok?
Care e prob cu gigeii? morfologia, viteza, viabilitatea sau concentratia ...sau toate la un loc
Oricum...daca exista sanse asa...sigur ca e recomandat...fiindca metoda e mult mai putin invaziva decat FIV.Si mult mai apropiata de natural...adica selectia se face in mod natural si nu micromani****t ca la FIV...
Uff ...
Hai sa mai avem luna asta cel putin una bucata gravida...
Da fetelor...blue fl....a adormit de tot?
Fetelor am citit pe la fiv ca sorinake...a fost operata...nu am inteles ce operatie...
Multa multa sanatate si din partea noastra....



Mona
:)
4 IUI nereusite, actualmente trat cu menogon
Morfologie sp sot : normala in procent de 2- 9%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

neata dragelor, am revenit la fel de bolnavioara ca sapt trecuta.
initial, am vrut sa va scriu de aseara, dar am vazut ca avem o pisi printre noi si imi era teama sa nu ma manance.

nu imi e prea bine, cred ca, cat de curand o sa ajung la dr .
febra numai am, iar cea mai mare a fot 37.8.
dar gatul ma omoara, am ramas fara voce, iar cand tusesc sau imi suflu nasul uneori expextorez mici firicele de sange.
am luat tot felul de pastile: nurofen, vit c,spray hexoraletten, inclusiv antibiotice ca mi se umflase gatul de il simteam numai ace, ace si nimic.ceaiuri, lamai cu miere,doar lamaie si nimic.
nu ma doare nimic acum si nu am febra, dar transpir non stop.
ideea este,ca mie nu mi-a venit cm din 25 aprilie( ceea ce nu e o noutate pt mine ca intarzie atat de mult).
cat de mult ar afecta o posibila( asta doar in visele mele)sarcina , medicamentele luate.
nu cred ca sunt,dar asa imi place mie sa visez uneori.
cam asta despre mine, sper ca nu m-ati uitat .

acum sa revenim la fete:
guze, da un semn cand ajungi si daca ai timp, poate bem o cafeluta rpd.
menics ma inscriu in juriu.
mayan superbe torturi , ca de obicei.zici ca 16 ani avea pustoiaca de la dansuri ???
monaiti tin pumnii sa fie cu noroc.
galli , nu am apucat sa pun pozele.
blue sanatete si aasteptam vesti.


lumy, frumusica din brasov, micomic,libra, ada, pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

se vede cat sunt de bolnava, ca mesajul de mai devreme e plin de greseli.
asa ca , scuze .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Multumesc, Mona.

Am facut HSG, deci, daca una din ele avea la un moment dat putin lichid, acum trompele sunt libere si flutura in asteptarea gigeilor.
Eeeeei, pe acestia incercam noi sa-i aducem pe calea ce buna. Gigelograma e cam asa:
- concentratie: 47 mil
- mobilitate: 54% vii
- viteza; 31% cu miscari de inaintare
- morfologie: 23% cu morfologie normala

Mult timp, ginecologii din RO si urologii din RO/TR au spus ca putem avea bb normal. Dar dupa incercari nereusite 2 ani si ceva, am venit aici la o clinica vestita pt FIV. Dr ne-a propus FIV direct, avand in vedere urmatoarele aspecte: incercam de 2 ani, varsta, spermograma. De ce n-a mers, nu stiu nici acum. Am facut si analizele genetice, au iesit ok.
Ma gandesc tot mai mult sa incerc ceva mai "light" decat FIV. Poate, cine stie, exact cum spuneai tu, selectia va fi naturala si se vor lipi cei mai puternici, dati de la natura, nu "imbatati" in eprubeta.
E mai bine sa se cunoasca si sa se intalneasca in mediul familial, aproape de "casa". Asa, cu FIV, pare ca sunt la "blind dating" si nu prea cred in relatii d-astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana69 spune:

fetelor, va rog sa ma lamuriti si pe mine.iau utrogestan incepand de pe 28 mai, doc mea mi-a spus ca dupa 10 zile trebuie sa vina cm. eu iau in continuare, ar fi trebuit sa imi vina cm pe 06.06 si inca nu am nici un semn.fac bine sau rau daca iau in continuare utrogestan?multumesc pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Sori, sa te faci sanatoasa pana in weekend!
Tocmai am aflat: plec de aici joi, cu masina. In principiu, ma intorc marti. Dar stiti cum e, se mai iveste cate ceva ce tb neaparat rezolvat. Si se prelungeste sederea ...mai ales ca vin singura.

Mergi la inceput