Alaturi de Sebi - Avem PAYPAL

Alaturi de Sebi - Avem PAYPAL | Autor: mexxa

Link direct la acest mesaj



Documentele primite de la Klinikum Augsburg

Acest copil este ca si oricare altul, care vrea sa se joace, rade, vorbeste aidoma celor de varsta lui, dar totodata este neobisnuit de bine adaptat la viata in spital! Si asta ca spitalul a ajuns pentru el ca si a doua casa, datorita timpului indelungat petrecut acolo!

Pana astazi 03.07.2009 s-au strans 5100 Ron si 975 EURO. Multumim

Privesc in urma...au trecut aproape 2 ani decand ne luptam sa facem tot ce putem noi sa ne ajutam puiul; nevunovat care mai mult a stat in spitale.
La varsta de 1 an o facut o otita inofensiva si o "miraculoasa" de doctorita a decis ca este nevoie de o punctie transtimpanica . Acea punctie a fost inceputul chinului si a tristei povesti ce va urma.
La doar cateva zile a devenit suspect de un microb luat din spital care dupa spusele lor a generat o infectie puternica si i s-a pus diagnosticul de otomastoidita cronica.Au urmat 2 luni de tratamente injectabile in speranta ca infectia s eva retrage si nu va ajunge la operatie.
La doar 1 anisor si 3 luni a fost operat prima oara; o operatie de 3 ore timp in care am simtit ca au trecut trei ani.Capul micut bandajat parea atat de mare....cand l-am luat in brate anesteziat fiind inca inimioara ii batea atat de tare incat simteam dorinta lui de a trece peste.
Dupa o lunga recuperare am plecat acasa sperand ca niciodata nu vom mai ajunge in acea situatie.
In tot acest timp am mers saptamanal la spital pentru aspirare si verificarea tubului de ventilatie.
In luna mai febra a inceput iar sa atace impreuna cu crizele de plans din cauza durerii. Dupa noi incercari de tratamente sa ajuns iar la operatie....din nou acceasi poveste ....
La doar cateva zile dupa operatie infectia a reaparut....medicii au vrut sa semnam o hartie prin care eram de acord sa scoata toate oasele urechii...sa ramana surd, si cu asta sa avem 60% sanse ca infectia sa nu atinga creeru.
Am plecat la Bucuresti plini de speranta ca va fi bine....cu ajutorul mamicilor de BUCURII si a IESENCELOR
Doctorul a decis sa intervina iar chirurgical, promitandu'ne ca nu se va atinge de oasele sale sau de auz.
Am plecat din Bucuresti fericiti ca inca o data invinsesem boala!!!
Insa acesta a fost doar un capitol incheiat.
Dupa nici 5 luni fericirea ni sa spulberat iar. Infectia recidivase din nou.
Am vandut micile lucruri ce le-am avut si ne-am mutat in Bucuresti ca sa fim mai aproape de medicul ce il operase ultima oara.
In februarie dupa alte cateva tratamente incercate s-a decis operarea de urgenta.
Timp de 2 ore am privit ceasul si m-am intrebat de ce ...care e cauza. Oare e atat de greu sa se afle de ce recidiveaza.
Medicul trateaza efectul....ne zice sa avem incredere si rabdare atunci cand intrebam care e cauza, dar pana cand?
Atat de multa rabdare am avut incat pe 13 aprilie in saptamana mare a Pastelui a fost operat din nou.
Dupa spusele medicului infectia arata ca un ciochine de strugure adunata si in loc de boabe crescusera polipi....:(

ACUM SUNTEM TERMINATI.

Dupa nici o luna de la operatie, infectia a recidivat.
Am inceput sa caut clinici din afara.Cea care ne-a raspuns pana acum a fost o clinica din Ungaria/Szeged.
Printr-o firma de mediere am aflat ca operatia in sine...ceea ce i s-a facut si la noi costa 5000RON/pentru o ureche...insa avand in vedere scrisoarea medicala, medicii au multe necunoscute si trebuiesc o serie de analize facute care nu ne-au putut spune la cat vor ajunge costul lor pana nu il vad.
Am vorbit cu ei si suntem asteptati la inceputul lui IULIE sa mergem pentru primele analize sa se gasesca locul infectiei....de unde se produce toata aceasta nebunie.
Astazi am gasit si un spital de la Roma specializat pe otomastoidita si operatiile necesare.Abia am trimis scrisoarea medicala....asteptam un raspuns de la ei.

SEBASTIAN are acum 2 ani si 9 luni.Este un copil extraordinar, cu o putere de a lupta de ne ajuta si pe noi sa mergem inainte.
A inceput sa si vorbeasca ceea ce este un semn bun.

Va multumesc din suflet ca ati citit povestea noastra si cine ne poate ajuta cu o rugaciune, sau financiar pentru a putea pleca in strainatate sa gasim cauza va dorim sa va de-a Dumnezeu sanatate


DATE CONT

NUME: FERARIU ANDREEA DANIELA
BANCA TRANSILVANIA Sucursala Iasi str.Ghica Voda 3A Iasi Romania
CONT:
RO03 BTRL 0240 4201 M216 80XX [EURO]
RO28 BTRL 0240 1201 M216 80XX [RON ]
SWIFT: BTRLRO22ISA

Avem Paypal

Paypal - mexxa09@yahoo.com


EL este ingerasul luptator ce are vevoie de voi!!!




ANDREEA
TEL:0744.176.548


Va multumesc:

Teodorescu Oana
Sergie Cristina Antoanela23
Mariana Ciorap Gabriela Marian
Sandu Ana Maria Anangel_Lexi
Doltu Daniela Livia Pop Cristina
David Olivia si Calin Flavia
Dan Iozsa Judith
Carola Maria Georgescu Tatiana
Eliza Socrate
DarkBendis Pravat Geanina
Marian Alina Morostes
Adriana Pop Ciolac Aida
Caudia Blazovits Pralinute Belgiene
Carmita_baby Gabidaniela
Philip si Nicholas Iancu Noemi
Olteanu Claudia Burlacu Adriana
Ayla21 Iulie/August 2004
Nistor Loredana Burlacu Adriana
Andreescu V.M Gavris Mihai
Zubcu Stefania Cristinari
Rusu Andree Grama Victorita
Miillyy Adriana B
Adina Iulia Monica Achim
Petru Barna Sortek Ltd
Mihail Costinas Andra Hosking
Eliza Sipos David,Olivia&Calin



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Andreea, sper din suflet ca veti rezolva problema asta! Sebi TREBUIE sa se faca bine, o merita cu prisosinta! Noi va suntem alaturi cat putem!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Participam si noi cu un mic ajutor, dar din suflet, asteptam un cont,

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

In sfarsit o raza de soare a aparut....sper ca totul sa fie bine si sa putem reusi in strainatate sa nu mai aiba probleme.
Astazi am primit raspuns de la clinica din Germania http://www.klinikum-augsburg.de/

"Va multumim pentru contactarea noastra de Servicii medicale. Am primit cererea dumneavoastra. Din pacate, raspunsurile noastre va dura aproximativ 4-6 zile lucratoare.
Pentru a va fi de folos va rugam sa ne spuneti ce tip de servicii medicale doriti (Doctor personal cu tratament asigurat de Profesor/Sef de departament; aceasta optiune ridica substantial factura insa va asigura un raspuns la programari cel mai rapid posibil. In caz contrar va trebui sa acceptati timpii de asteptare; cu toate acestea tratamentul in sine nu va fi afectat de acest lucru). Speram ca va vom putea da o estimare de pret cat de curand posibil"

Lexi, Mamagiuliei va multumesc


, mamica lui Bibi cel luptator

Alaturi de Sebi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Emma, un inger ce nu il vom uita niciodata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

andreea nu stiam prin ce a trecut sebi pana acummi se rupe sufletul cand citesc

ne rugam pt voi sa fie bine micutul luptator!sapt viitoare voi trimite si eu banutzi in cont,te anunt pe mess cand fac transferul

Doamne ajuta!



de David
Poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mexxa scrie langa banca si sucursala unde ai deschis contul si mai ales ce fel de cont este , lei sau euro.
va si am incredere ca vei reusi mai ales ca nu este o suma mare ...

Aida ... 25+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Si eu sunt alaturi de voi si am sa trimit maine niste bani.
Bunul Dumnezeu sa aiba grija de puiutul tau!

*"Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!" pentru ca "A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea!"*
_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mexxa, sa v-ajute Dumnezeu sa strangeti banii si Sebi sa se faca bine. Asa cum a scris si Aida, suma nu-i mare si sper sa reusiti sa-i adunati cat mai repede.
Voi depune si eu maine niste bani in cont.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Am sa trimit si eu o suma pentru operatia lui Sebi... imi pare tare rau sa aud prin ce a trecut; si cand aud de vreun copilas bolnavior imi vine oful ala mare si aproape ca-mi dau lacrimile... fiecarui copilas ii trebuie o mama, un tata si multa sanatate!

Doamne ajuta! sunteti siguri ca doctorita care i-a facut punctia initiala a generat toata suferinta asta? incercati si datul in judecata pentru daune morale si fizice evident! dar dupa ce va linistiti vazandu-l pe Sebi sanatos! Medicii care gresesc ar trebui sa-si asume responsabilitatea.. sau sa iasa din sistem pt.a preveni o eventuala alta eroare de genul celei care au comis pe un alt pacient!

MULTA SANATATE inca o data! si daca s-ar putea sa nu mai sufere nici un copil niciodata asta ca o ruga generala!


karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Doamne ajuta!



Bazar pentru Bogdan
Blogul lui Bogdan-Andrei
Varsta lui Donu' Bodo
Varsta Isabella-Elena
goblenuri-relatii pe blogul Donului
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Desi stiam povestea lui Sebi mi-au dat lacrimile citind istoricul. Suma de care are nevoie el nu este mare pt unii insa este un efort pt altii si cred ca putem aduna putin cate putin in asa fel incat Sebi sa ajunga unde trebuie si sa fie ajutat.

Ce nu a scris Andreea mai sus este ca aceasta infectie se poate raspandi si ii poate afecta oasele sau creierul asa ca trebuie rezolvata problema cat mai curand.



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

de Bogdan cel nazdravan (05.09.2006)

Mergi la inceput