Dr Emel Nuraltay

Dr Emel Nuraltay | Autor: claui

Link direct la acest mesaj

A nascut cineva cu dr aceasta? Cu cine colaboreaza pt ecografii? Orice info este binevenita. Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Buna,

nu stiu de ce nu ti-a raspuns nimeni pana acum...
Stiu ca multa lume merge la dansa... poate n-au vazut mesajul!

Eu voi naste cu ea la Euroclinic.
Este sefa sectiei de Obs-Gineco de acolo si a activat mult timp si la Polizu.
De cand este la Euroclinic s-a dedicat doar acestui spital.
Nu este casatorita, nu are copii si din aceste motive este aproape non-stop prin spital... este practic "casatorita" cu acest spital!

La inceput mi s-a parut un pic dura dar dupa 2-3 consultatii cand incepi sa o cunosti iti dai seama ca este foarte sufletista si buna.
Este profesionista!
Nu este genul de doctorita cu care sa faci glumitze sau sa stai la palavre aiurea. Dar iti raspunde la toate intrebarile, este organizata si riguroasa.
Eu prima data am nascut cu o dr pe care stiu ca ea n-o avea foarte tare la suflet si am auzit ca se contraziceau profesional frecvent.
Nici macar o data nu m-a intrebat "de ce" nu ma mai duc la dr respectiva sau "de ce" am venit la ea sau sa comenteze alte paciente sau alti colegi. cum am auzit la atatia alti dr.
Mai am putin pana la nastere... mai multe poti sa-ti spun dupa...
Dar pana acum eu sunt multumita de ea, controalele au fost ca la carte... iar la ecografii m-a trimis tot in Euroclinic (la 2 dr. in functie de stadiul sarcinii) dar la un moment dat am avut eu un pitic pe creier si m-am dus la Iosup ca sa stau linistita si i-am aratat ecografia si mi-a spus ca daca vreau sa ma mai duc la el ea n-are nimic impotriva!

Mai intreaba-ma tu daca ai neclaritati sau daca te mai intereseaza ceva in mod special!



Dilaural cu Andreea Eliza (11.06.2006) si 31 sapt. Daria Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claui spune:

Iti multumesc foarte mult pt raspuns. As fi vrut sa stiu daca colab cu dr. Herghelegiu pt eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

in general pare o tipa f ok,deshi pe mine una m-a dezamagit. nu a observat o problema a mea care se vedea cu ochiul liber chiar si al unui neprofesionist si am pierdut luni bune in care eu ma tot ashteptam sa raman gravida ca doar eram perfect sanatoasa conform spuselor ei. poate eco nu e domeniul ei forte,habar nu am.poate la monitorizarea sarcini si la nashtere e ok,dar sfatul meu este sa nu te bazezi pe ea la eco.
parerea mea, ca sunt patzita.
nashtere ushoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna Clau,

O sa-ti spun si parerea mea personala despre dna dr Emel, poate te ajuta cumva.

La inceput da, poate parea foarte rece si la obiect dar oooh, chiar nu e deloc asa. Dincolo de faptul ca e un medic de exceptie, e un om absolut incantator. E empatica, e dulce si zambitoare si glumeata. Eu asa o stiu pe Emel a mea, care fix acum 1 an, ma ajuta sa-mi aduc pe lume minunea. Si care a fost alaturi de mine zi de zi, in tot calvarul de dupa.

Eu echografiile si analizele le-am facut la euroclinic dar nu are nimic impotriva sa le faci in alta parte. Echo nu cu ea ci cu 2 medici diferiti. Colaboreaza, desigur, cu dnul dr Herghelegiu, evident, in masura in care dansul e disponibil, fiind unul dintre medicii foarte ocupati!

Eu daca as mai naste 10 copii, dansei i-as incredinta urmarirea sarcinii si nasterea! O iubesc nespus si o apreciez teribil!

Succes in luarea celei mai bune decizii pentru tine si bebelusul tau! Si sarcina usoara!


Mamica unui MIRACOL
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Mergi la inceput