scurgeri maronii in sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Mergi la medic.Si eu am patit la fel tot prin sapt 5 si apoi in 6.Mi-a dat utrogestan pana in luna a 5-a.E bine sa mergi la medic sa vezi despre ce e vorba.

Sanatate!

Gabrilici in 37 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adyy_vec

buna mamici sunt noua pe aici si as vrea sa intreb daca scurgerile maronii in saptamana a 5 a de sarcina este o mare problema? eu stiu ca ar fi simptom al avortului spontan voi ce spuneti? si daca se intampla sa se declanseze trebuie sa merg neaparat la medic sau pot sta acasa sa se desfasoare? tinand cont ca sarcina e de 5 saptamani ? va multumesc dragelor

addy petele maroni sunt normale in sapt a 5 de sarcina. nici eu nu stiam si m-am ingrijorat si am dat fuga la doctor. Eu am avut 2 zile acele scurgeri. De aceea va rog pe voi fetelor care ati trecut prin stari pe care noi abea acum le cunoastem va rg sa ne raspundeti si noua. Este ceva nou si ne ajuta sa stim parerile voastre,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Dragelor,
Pentru orice scurgere maronie MERGETI la medic. Eu am avut o scurgere maronie apoi seara am avut contractii, dimineata inca 2 scurgeri maronii. M-am dus in aceeasi zi la medic si m-a internat de urgenta spunand ca de fapt nu e scurgere maronie ci sangerare ( a vazut asta la consultul cu degetele). M-a internat si peste 2 zile am pierdut lichidul amniotic. Si m-au chiuretat la o sarcina de 14 sapt...Este o suferinta atat de mare incat nu mai stati pe ganduri si mergeti la medic.

Mergi la inceput