Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

10 intrebari despre tratamentele sterilitatii

(1 vot)

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

desprecopii

8061 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la mesaj Trimite desprecopii un Mesaj Privat  Reply with Quote

10 intrebari despre tratamentele sterilitatii

Dorinta de a ramane insarcinata este adesea stresanta si va poate consuma extraordinar de tare. Dar, cu cat veti fi mai informata, cu atat drumul pana la momentul de a deveni mamica este mai scurt. Cunoasterea inseamna putere. Cu cat stiti mai multe, cu atat veti avea mai putine emotii si veti putea sa infrunta#539;i mai bine emotiile puternice pe care le puteti simti in timpul tratamentului. Iata www.desprecopii.com/info.asp?id=1768" target="_blank">10 intrebari si raspunsuri pe care trebuie sa le stiti daca sunteti o aspiranta la titlul de mamica.

Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

didiloo

198 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luididiloo Adauga semn de carte la raspuns Trimite didiloo un Mesaj Privat  Reply with Quote
intr-adevar utile!multumim mult!
Mergi la inceput
faurneluta
faurneluta

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luifaurneluta Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Eu sunt foarte stresata imi doresc foarte mult un copill

faur
Mergi la inceput
mirela_ghind
mirela_ghind

17 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
multumesc mult pentru sfaturi!
Mergi la inceput

adrisimo28

1270 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiadrisimo28 Adauga semn de carte la raspuns Trimite adrisimo28 un Mesaj Privat  Reply with Quote
stresul e cel mai mare dusman pt conceperea unui copil
Mergi la inceput

danylini

220 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanylini Adauga semn de carte la raspuns Trimite danylini un Mesaj Privat  Reply with Quote
Stresul......, dar cum putem scapa de el, cand iti doresti foarte mult un copil, e imposibil, sa stai 2 saptamani si astepti, si te intrebi "oare o fi"
Mergi la inceput

nerama

336 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nerama un Mesaj Privat  Reply with Quote
si eu sunt atat de stresata dupa mai bine de 3 ani de incercari nereusite incat plang foarte repede, sunt nervoasa si nu-mi convine nimic
Mergi la inceput
ancasimina
ancasimina

1 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiancasimina Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna fetelor, sunt novice pe acest site, dar vreau sa va impartasesc si eu ce am aflat.
Aseara tocmai fusesem la un medic foarte bun din Arad, la un control de rutina. Eu si sotul meu nu avem copii (inca)pe motive diverse.Am inceput sa ne facem probleme ca unul din noi avem ceva. Surpriza suntem ok, doar ca respectivul dr ne-a mai spus un lucru interesant......tot stresul si toate problemele se inmagazineaza in organele genitale facandu-le pe acestea mai putin active. Cred ca are dreptate tinand cont si de experienta lui. Asa ca fetelor lasati stresul sau incercati sa va bucurati de fiecare moment placut din viata voastra.
Sa ne auzim cu vesti bune.
Pupici
Mergi la inceput
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com