Forma tort facut in casa

Forma tort facut in casa | Autor: housepocket480

Link direct la acest mesaj

Vine ziua fiului meu (facem 2 anisori) si vrea bunica sa-i faca tortul (de obicei ea face la toate aniversarile) si nu avem idei de forme de tort.

Cunoaste cineva de unde pot cumpara forma de tort? De obicei cofetariile au dar nu dau, ca sunt pentru profesionisti..

Poate s-a mai discutat, nu stiu, dar indumati-ma va rog si pe mine!:D]


Multumesc frumos

Mama lui Matei Alexandru

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela alina spune:

Tu in forma de ce, ai vrea sa fie tortul?
Pe aici sunt multe mamici care au facut torturi pentru zilele aniversare ale copiilor si nu au avut nevoie de o forma speciala....totul tine de imaginatie.(trenulete, chipurile unor personaje animate)
Uite eu aseara am facut pt baietelul mau (il cheama Costin) un tort in forma de arici.....sau macar aduce cu un arici plecand de la ideea asta http://www.bucataras.ro/retete/42/tort_arici_pogonici.html
Pe acest site vei mai gasi si alte forme.

Bafta iti urez si multa sanatate piticului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Nu iti trebuie o forma speciala, doar imaginatie si sa nu iti fie teama ca gresesti...

Daca te ajuta cu ceva, uite aiciniste torturi pe care le-am facut mai demult si au fost foarte apreciate de copii.

La multi ani baietelului tau si distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Daca te ajuta cu ceva, uite aiciniste torturi pe care le-am facut mai demult si au fost foarte apreciate de copii.

Foarte frumoase! Felicitari!


Miha si comorile
Vreau sa nu mai fiu diferit
De la lume adunate si-napoi la lume date...

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Happy in To
Din pacate eu nu vad formele... mi le poti trimite pe mail te rog! (nu stiu ce calc am dar nu le vad)

mail popmadalina@yahoo.co.uk



Mama lui Matei Alexandru

Mergi la inceput