Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Cariera sau viata de la 8 la 17.

Colegiu asistente medicale

(1 vot)    Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 15
Vicky81
Vicky81
nou venit

Romania, Bucuresti
9 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/06/2009 :  09:37:23 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Si inca ceva, un vecin abea a terminat scoala de asistent si mi-a spus ca nu-i problema daca nu ajungi mereu la cursuri, trebuie sa fim prezente la practica caci cu aia ramanem, de acolo invatam caci vorba aia eu practica trebuie sa fac nu sa tocesc cartile ca nu o sa incep sa le spun pacinetilor din carti, nu?

Dumnezeu iti da dar nu iti baga in scaosa.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Gwendoline
membru incepator

Romania, pitestiARGES
314 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 24/06/2009 :  11:06:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Gwendoline  Trimite mesaj yahoo luiGwendoline Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gwendoline un Mesaj Privat
buna ,
Si pe mine mar interesa sa incep scoala , dar in ce consta testul de cultura generala?Stie cineva?

Eu acum 8 ani am facut un an la soaca de asisteti medicali in Timisoara si stiu ca era axamen biologie chimie si nu mai stiu exact ce.

Gwendoline si Kylian

Dariana,mamica de Gwendoline(16.06.2005) si Kylian (20.02.2009)

Editat de - Gwendoline on 24/06/2009 11:07:40
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Vicky81
Vicky81
nou venit

Romania, Bucuresti
9 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/06/2009 :  13:08:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Gwendoline, nu stiu exact ce sa-ti raspund mi sa spus clar ca testul se trece nu-i problema, acum numai Dumnezeu stie ce-o fi.

Gwendoline
membru incepator

Romania, pitestiARGES
314 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 24/06/2009 :  13:24:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Gwendoline  Trimite mesaj yahoo luiGwendoline Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gwendoline un Mesaj Privat
Am sunat la scoala si intardevar testul e din cultura generala nu neparat din domeniu (medical) eu am facut deja un an in timisoara acum 8 ani si mi sa spus ca pot incepe al 2 lea an , asa ca mai vad si eu cum e acum incerc sa_mi scot adeverita de la scoala din timisoara si va trebui sa dau niste teste in cursul primului trimestu, va fi greu sa reiau tot anul , dar voi incerca!!

Gwendoline si Kylian

lalilu
lalilu
membru junior

Romania, bucurestiBUCURESTI
557 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 13/07/2009 :  13:09:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lalilu un Mesaj Privat
Stie cineva cand va fi acest test si interviul? Am inteles ca in luna iulie dar....Stiti ceva?
Vicky81
Vicky81
nou venit

Romania, Bucuresti
9 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/07/2009 :  15:49:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Da, interviul va avea loc maine, pentru cei care sunt inscrisi pentru dimineata la ora 8, iar cei care sau inscris la cursurile de dupa-masa la ora 16.

Gwendoline
membru incepator

Romania, pitestiARGES
314 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 22/07/2009 :  17:05:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Gwendoline  Trimite mesaj yahoo luiGwendoline Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gwendoline un Mesaj Privat
Bafta!!!

Gwendoline si Kylian

cami_bld
cami_bld
nou venit

Romania, oltenita
86 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 28/07/2009 :  17:21:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cami_bld un Mesaj Privat
Buna fetelor.Am citit postarile voastre si va urez mult succes celor care se inscriu anul acesta la scoala.Eu tocmai am terminat scoala de asistent farmacie,la Fundeni,lucrez in farmacie de 6luni,am lucrat tot timpul scolii(in alta parte),prezenta nu era obligatorie dar in cazul nostru s-a tinut mult cont de asta la examenul final.Si sora mea a terminat scoala de asistent generalist in urma cu cativa ani,dar nu a profesat niciodata.Acum tocmai a nascut si un medic pediatru i-a oferit un loc de munca in spitalul unde a nascut,dar ea.Oricum,pentru cine intereseaza,taxa scolarizarii(la asistent de farmacie) a crescut de la un an la altul,ajungand la 1400lei.Si Fundeniul e scoala"de stat"...Mult succes in continuare si fetelor,daca aveti un vis,un tel,luptati pentru el
nicopuscasu
nicopuscasu
membru incepator

Romania, Bucuresti
225 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 29/07/2009 :  19:20:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui nicopuscasu  Trimite mesaj yahoo luinicopuscasu Adauga semn de carte la raspuns Trimite nicopuscasu un Mesaj Privat
Nu stiu daca mai este de actualitate.

Personal iti recomand sa te inscrii la cursurile UMF Sectia Asistenti Medicali, 4 ani la zi.
Eu am terminat in 99 o postliceala sanitara Sf Iosif, o scoala catolica.
De 10 ani figurez ca angajat al Sp Municipal.
Acum 1 an am terminat UMF Sectia Moase pt ca eu lucrez pe obstetrica.
Facultatea este baza acu, ai salariu mai mare cu cca 400 lei fata de asistentele cu postliceala.
Asta este trendul, de as med cu studii superioare.
Cursurile sunt 4 ani la zi, fara taxa, exista si cu taxa.
Examene la bio si chimie/fizica.
4 ani grei, prezenta la cursuri, 1 punct scazut la 5 absente.
Practica in spitale pe toate specialitatile.
Diploma universitara la final.
Se poate...face.
Eu am terminat UMf la 30 ani cu 2 copii si un sot.

www.nico.stfp.net
ileana
ileana
membru matur

Romania, bucurestiBUCURESTI
1703 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 29/07/2009 :  20:48:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ileana un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui nicopuscasu

Nu stiu daca mai este de actualitate.

Personal iti recomand sa te inscrii la cursurile UMF Sectia Asistenti Medicali, 4 ani la zi.
Eu am terminat in 99 o postliceala sanitara Sf Iosif, o scoala catolica.
De 10 ani figurez ca angajat al Sp Municipal.
Acum 1 an am terminat UMF Sectia Moase pt ca eu lucrez pe obstetrica.
Facultatea este baza acu, ai salariu mai mare cu cca 400 lei fata de asistentele cu postliceala.
Asta este trendul, de as med cu studii superioare.
Cursurile sunt 4 ani la zi, fara taxa, exista si cu taxa.
Examene la bio si chimie/fizica.
4 ani grei, prezenta la cursuri, 1 punct scazut la 5 absente.
Practica in spitale pe toate specialitatile.
Diploma universitara la final.
Se poate...face.
Eu am terminat UMf la 30 ani cu 2 copii si un sot.

www.nico.stfp.net

Nico, te rog dai mai multe detalii despre cursuri ( cand si cum erau), examene ( cate intr-o sesiune), etc.

Merci!

ileana
Pagina: din 15 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com