Topic ingrijirea copilului - CIC(4)

Topic ingrijirea copilului - CIC(4) | Autor: marius

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

Mi-au intrat si mie banii pe card. Pe luna in curs+retroactiv diferenta pe 3 luni. Suma este exact cat calculasem eu dupa modelul care a fost discutat aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Buna seara.

Sunt pe forum mamici cu job part time care au beneficiat de indemnizatia de crestere a copilului??
Sau cunoasteti cazuri ?

Am studiat legea dar nu gasesc nimic legat de asa ceva . Nu specifica cate ore trebuie sa ai trecute pe cartea de munca pentru a beneficia de indemnizatie
O seara buna va doaresc

Denisa, 5+

http://picasaweb.google.com/deni757/Noi#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

Buna seara.

Sunt pe forum mamici cu job part time care au beneficiat de indemnizatia de crestere a copilului??
Sau cunoasteti cazuri ?

Am studiat legea dar nu gasesc nimic legat de asa ceva . Nu specifica cate ore trebuie sa ai trecute pe cartea de munca pentru a beneficia de indemnizatie
O seara buna va doaresc

Denisa, 5+

http://picasaweb.google.com/deni757/Noi#


Eu am lucrat doar 4 ore, am depus dosarul, astept decizia + banii.

marius spunea ca nu conteaza cate ore, important este sa fie cu carte de munca si pe durata specificata (minimum 12 luni).

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Corect.
Noutati legislative: mamicile de gemeni tripleti etc vor primi penrtu fiecare copil cate 600 RON

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Mai pot sa depun dosarul de recalculare al indemnizatiei pentru perioada ianuarie-mai 2009 daca pe data de 15 mai, cand a implinit copilul 2 ani, am reinceput munca?

de



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami2003 spune:

Eu zic ca poti depune actele intrucat la 1 ianuarie erai in plata si mai ai timp pana la 30 iunie. Nu scrie nicaieri ca trebuie sa mai fii in plata la data depunerii cererii. Vezi in norme la art 30 indice 1 si indice 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

cami2003 Multumesc pentru raspuns. Poti sa imi mai spui, te rog, ce acte trebuie sa mai depun in afara de adeverinta de la angajator cu veniturile si cererea de recalculare?

de



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami2003 spune:

Copie CI si CN copil si vad ca esti din Bucuresti - te duci in Hambarului, langa Stadionul National. Daca iti zice cineva ceva zi sa ti le primeasca si sa iti faca raspuns scris ca nu mai ai dreptul, sa vedem ce temei legal invoca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelapt spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami2003

Copie CI si CN copil si vad ca esti din Bucuresti - te duci in Hambarului, langa Stadionul National. Daca iti zice cineva ceva zi sa ti le primeasca si sa iti faca raspuns scris ca nu mai ai dreptul, sa vedem ce temei legal invoca.


Este adevarat ca daca depui dosarul pentru CIC cu indemnizatie de 85% din salariu nu se mai primeste alocatia de 200 de lei?
multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu este adevarat.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput