Despre placa de beton armat

Despre placa de beton armat | Autor: Fiquelle

Link direct la acest mesaj

Buna!
As avea o intrebare, daca v-ati facut casa de (relativ) curand, cam cat v-a costat placa peste parter(in functie de suprafata, bineinteles) cu materiale, transport, mana de lucru? Multumesc.

MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu era sa fac infarct pt. ca fiind in centrul capitalei mi s-a cerut un pret astronomic.
Am luat o betoniera si mi-am facut treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

cat ti s-a cerut si cat te-a ajuns in regie proprie? cat a durat aranjarea armaturii, cofrajelor, turnarea si uscarea?

MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Costurile unui planseu depinde foarte mult de cat fier trebuie sa bagati si cati mc de beton.Noi de exemplu avem 5 tone de fier intr-un planseu si 36mc de beton.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Bineinteles, insa aceste cantitati depind de suprafata si de nr de etaje. Tu ce suprafata ai si cate etaje? Ati turnat deja placa de beton?

MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Placa are 200mp si am turnat doua:una e tavanul la demisol si a doua e tavanul la parter.La etaj nu am mai turnat placa ,te lasa lefter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Imi dau seama, si mie mi-e groaza de cat va trebui sa scoatem din buzunar...de aceea si intreb pe altii cam cat i-a costat, sa nu fac vreun soc, Doamne-fereste!

MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fiquelle

Imi dau seama, si mie mi-e groaza de cat va trebui sa scoatem din buzunar...de aceea si intreb pe altii cam cat i-a costat, sa nu fac vreun soc, Doamne-fereste!

MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)


Ce figura esti!Dupa ce termini de construit o casa mai ai nevoie de vopsea...de par ,DAR merita!

Mergi la inceput