Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.)-10

Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.)-10 | Autor: danielac

Link direct la acest mesaj

Subiectul de fatza se vrea sa fie un ajutor pentru copii cu posibilitati materiale mici, sau deloc. Incercam sa strangem cele strict necesare pentru un bebelus, copil la nevoie: scutece, haine, biberoane, lapte praf, carucior, incaltaminte.
Cei care au cate ceva de dat sunt rugati sa isi manisfete dorinta de ajutorare aici cu o lista sumara de produse si varsta pentru care sunt bune daca se poate va rog, ca sa stim la cine apelam in caz de nevoie.
Procedura de lucru v-a fi simpla: in momentul in care gasim un copil, care are nevoie, si aflam detalii despre cazul respectiv, pe care le vom face publice vom strange necesarul de lucruri si le facem colet via Posta Romana catre ei.
Freia si Alexa

Cei care ofera: (va rog sa spuneti, de acum incolo, ce se modifica in lista!)

Noe - cadita bebe, hainute fetita pana la 1 an
Pegasis - saltea patut
LauraNicole - bluzite pentru 2 ani
Sorina-Alexa - geaca de iarna, lucruri pentru 4,5 ani
Kehleyr - sutien de alaptat, tampoane san, 1 cutie Milumil 1
alexandrueduard - hainute, incaltari, jucarii pentru 8 luni - 2 ani
carolinah - jucarii
madau - jucarii, bluzite pentru bebe
adlemi - hainute 2 luni-2 ani, incaltari, jucarii
rrox - patut de lemn, carucior si cadita de baie
simogeo - haine, jucarii, cosmetice, cadita 3 luni
bogdanai - saltea de iarba pentru patut
cristina miruna - hainute fetita 0-9 luni
vl-ad - hainute baietel 1 an
carminabulina - marsupiu, port bebe, paturica plic
Sheannamp - doua cutii de lapte NOVOLAC ANTIREGURGITARE numarul 1
Klaus29 - hainute pentru 2 ani
dana.salo - hainute pentru 1 an si ghetute nr.21
dia codat - hainute si ghetute pentru 2 ani
dianocica - hainutze pentru nou nascut, cosmetice
lucia3 - hainute bebe
alessia80 - hainute bebe, lapte, marsupiu
elyanne - marsupiu
ammuntean - hainute bebe pana la 12 luni
mihaela 80- hainute bebe pana la 1 an si jumatate
apisica - hainute intre 6 luni si 1 an, carucior
Priscilla - hainute, creme, jucarii 0-12 luni
gremlin - hainute, jucarii, papucei pana la 1 an
teodoral - hainute, cosmetice 1-5 luni
sanziana27 - haine mamica
alexxia - 3 cutii Lactovit
irinafils - hainute pana la 4 luni
Pisimuki - hainute copii
theli - hainute 0-3 luni, 2 biberoane noi,1 pachet de pampers mare 3-6kg
SimonaBB - hainute 0-3 luni
tlaura - hainute, jucarii
Lorikay - hainute, pantofiori, jucarii
Anya - cadita, pampers nr.5, ham bebe
firaflor - imbracaminte, incaltaminte 1-4 ani
ancadragoman - cutie de lapte Humana Folgemilch 3(400g) care expira in sept.2009
mariutza_mea - un maruspiu, cate ceva de incaltat, un cosmonaut de 6-9luni si pampersi happy nr 1 si o pompita de nas
alexiuli - un bax de pampers 64 buc, marimea 2(3-6 kg) si hainute pt baietel 0-3 luni
Eseea - hainute nou-nascut
bombonica12 - Pompa Chicco manuala
Anuc - hainute bebe

Cei care au nevoie de ajutor:

1 Bebe 5 luni in Bucuresti - GABRIELLE4*
2 Bebe 5 luni in Giurgiu - GABRIELLE4 *
3 Bebe 5 luni - BUBURUZICA2005 *
4 Bebe Andreea (mama Rodica) - GABRIELLE4*
5 Antonia 1 an si 3 luni (7 sept 2006) - NATY-BLONDY *****
6 Fetita 5-6 luni - EMEE *
7 Gemene 6 luni - TZUNA
8 Stefan (nascut aprilie 2006) - BOCANILA ****
9 Baietel 8 luni - TRINITY
10 Dorin (nascut 25 dec.2004) + varul sau (nascut sept.2005) - BILUTZA28 *
11 Fetita 4 ani - CRSTNGIURCA
12 Bebe - NICOPUSCASU
13 Basi - baietel - NADINA *
14 Triplete - 26 oct.2006 (mama Iulia), Prahova - CRI19 ***
15 Victor 5 ani - Mirella
16 Ana Maria (5luni) - Dolcebaby
17 Madalin Victor (9.10.2007) - Mioarabraila
18 fetita (5 luni) - giuliaelena
19 fetita (3 ani) - florideni
20 Maria (4 ani, 25 kg, ar avea nevoie pe langa scaunul de masina si de pampersi) - ancadragoman
21 Adrian-Alexandru (aproape 3 ani, arata de 4)- Lauranicole
22 Georgiana+Rebeca (gemene,iulie 2006) - Lauranicole
23 Maria(august 2005) - Lauranicole
24 George(august2003) - Lauranicole
25 Adriana(nascuta in 2003, inalta si slaba) - Laurnicole
26 Marin(2002) - Lauranicole
27 Doina (nascuta 2007) - Lauranicole
28 Danutza (nascuta 2003)+ Valentina (nascuta 1995, e clasa a-7 a si premianta), mama singura(vaduva) - Lauranicole
29 Gemeni nascuti in octombrie 2008 (mai au inca 5 frati cu varste cuprinse intre 3 ani si 13,3 fete si 2 baieti,doua fetite fiind crescute de prietena mea Gabi Ionita-Florina si Madalina, de 3 si 5ani) - Lauranicole
30 Robert Octavian nascut pe 2 septembrie2008 (dar arata cu cel putin 2 luni mai mare ca s-a nascut la 4 kg 500) - Lauranicole
31 Bebe Rares care se va naste in februarie - Lauranicole
32 Teo - 4 ani (108 cm) - ancadragoman
33 bombonica12 - are nevoie de carucior bebe
34 ancadragoman - 2 gemene nascute in martie 2009, 3 baieti de 4,12, 13 ani si doua fete de 6 si 7 ani si 2 baieti de 3 si 10 ani.

Rugamintea mea este sa incercam sa punem la subiect macar prenumele celor pe care vrem sa ii ajutam si varsta aproximativa, iar in caz de nevoie sa cunoastem toate datele acestora, daca cineva are suspiciuni! Multumesc de intelegere!


PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.




va rog mult sa incercati sa ajutati persoanele care pot si usor verificate... am inca nelamuriri cum ajunge cineva aici, pe acest forum, doar sa ceara ajutor... ca doar forumul nu e de umaniatre in totalitate, asta e doar o mica sectiune...

Donati cei 2% catre Asociatia "Inima Copiilor"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Daniela,nu ma pot afirma in privinta Bombonicii12 dar ce a zis de familia din Iasi e adevarat pentru ca in una din postarile despre acestia bombonica a dat si adresa reala a lor si am rugat pe cineva din Iasi sa se intereseze .De atunci corespondez in mod curent cu mama fetitei prin e-mail si telefon si chiar imi va trimite prin posta pe adresa alor mei copii de pe documentele medicale ale micutei .Deci despre ei pot sa afirm cu mana pe inima ca intr-adevar sunt asa dar despre ceilalti/celelalte......ma abtin mai bine.


Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Sincer, cand am vazut acelasi ID, "bombonica12", pe reclama ilegala - avertizare, am avut si eu dubii, nu mi le-am exprimat, dar nici acum nu sunt lamurita cu o chestie...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Nu m-a lasat sa scriu numele forumului celuilalt... u t i l e c o p i i .

malta, am trimis azi pachetul pentru taticul de 30 de ani, cel cu baietelul de 1 an. Bine ca am reusit, ca azi a fost o zi cu mici peripetii pentru mine, asa, ca sa-mi arate ca mai bine stateam in casa...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

eu am multe hainute de baietel(2-3 ani)de dat.daca este cineva interesat dati un PM.maine pun si o listuta.

MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
http://chiccutza.weblog.ro/photoblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Bombonica,asa cum ti-am scris si pe PM voi scrie si aici,ok?

Asa cum am spus eu nu pot sa afirm despre tine lucruri pe care nu le cunosc pentru ca pur si simplu nu te cunosc.Felul in care te-ai prezentat ne-a facut sa ne indoim de tine .Poate m-am inselat si-mi doresc sa ma fi inselat dar nu am cum sa verific asta personal si de aceea prefer sa nu zic nimic.Dupa cum poate ti-ai dat seama,chiar nu-mi sta in caracter sa jignesc pe cineva si cu atat mai putin persoane necunoscute .
Daca citeai cu atentie prima pagina a acestui topic observai ca una din conditiile puse celor care cer ajutorul este sa se prezinte .Tu nu ai facut-o.Ai intrat direct la topic scriind un subiect telegrafic in care cereai ajutorul .Crede-ma ca am avut multe cazuri de genul asta .
De multe ori sa stii ca si tonul face muzica.Nu iti cere nimeni sa te umilesti,Doamne fereste , dar puteai raspunde calm la intrebarile,zic eu logice,pe care ti le-am pus.
Imi doresc sa ma fi inselat in privinta ta dar tu esti singura care poti dovedi .
Scrie situatia ta,scrie cateva cuvinte despre familia ta,despre copilul tau,despre sotul tau , despre voi .Nu iti da adresa exacta pe forum ci doar pe PM daca ti-o cere careva .


Pentru fetele celelalte , cine o poate verifica pe Bombonica odata pentru totdeauna pentru a ridica banuiala lasata asupra ei?Daca as fi in Bucuresti as fi facut-o eu .Hai sa o jutam de data asta pentru ca suntem aici ca sa ajutam si nu sa judecam si...daca ne inseala ,va fi pacatul ei si se va linge pe botic de alte ajutoare !Ce credeti?

Chiccuta,Bombonica are baietelul de un an si 8 luni,daca nu ma insel asa ca hainutele de la tine ar fi bune de el.

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gilda_l13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gilda_l13

Salutari tuturor mamicilor...si taticilor de aici.Solicit si eu ajutorul prin intermediul acestui forum pentru o verisoara de la tara(sat Perisoru,oras Ianca,jud Braila)...saptamana viitoare urmeaza sa nasca cel de-al treilea copil si ar avea nevoie de un patut si un carut.Mai are un baietel care este clasa I si o fetita la gradinita iar singura sursa stabila de venit o reprezinta alocatiile copiilor;sotul lucreaza in constructii atunci cand gaseste cate un angajament si ma gandesc ca sunt pe aici parinti care vor sa faca un bine si sa doneze obiectele care le prisosesc.Adresa mea de email este gilda_l13@yahoo.com. Ma puteti contacta pentru mai multe detalii sau pentru a va da numarul ei de telefon .Multumesc si sanatate tuturor!!!

Revin cu aceeasi rugaminte pentru a nu fi pierdut mesajul printre paginile forumului.Daca poate cineva ajuta...pana nu e prea tarziu..multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Fetelor va rog din tot sufletul datimi un sfat poate voi ati mai auzit de cazuri de astea EU as da baietelul in plasament mamei mele dar mie tare frica sa nu mil ia (adic sa il dea la alcineva) ca ma descurc foarte greu cu banii si mama are o pensie de 3 mil . Nustiu poate cineva a mai auzit de asa ceva si stie cum se face dar eu nu vreau sal dau decat mamei. Va rog datimi un sfat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonica12 spune:

Laura eu simt ca trebuie sa ma justific in fata ta si a Danielei . Eu nu am avut o viata prea usoara am suferit un accident la varsta de 9 ani si am 3 operatii la piciorul stg. si 2 la dreptul (pot dovedi prin acte daca doresti); din cauza asta a trebuit sa imi inghet 2 ani de liceu. mam casatorit la 2 ani dupa lam avut pe fabian. Cu Fabian am avut niste pb mia facut 3 convulsi, 2 febrile si una pur si simplu(are 1 an si 9 luni acum), ultima convulsie mia facuto acum 2 luni si doctorul de la Budimex mia spus ca e suspect de epilepsie dar ca nu poate sa imi dea un diagnostic concret deoarece epilepsia nu se diagnosticheaza decat dupa varsta de 5 ani. Am mai fost si la alt doctor la Obregia iam facut electroencefalograma si acelasi lucru mi sa spus si acolo, acum ceo vrea Dumnezeu. Va repet nu am nimic de ascuns am incercat doar sa dau o mana de ajutor unor copii precum Bianca.Nu am facut nimic decare sa imi fie rusine. Si nu am intrat direct pe forumul acesta am mai postat si alte discutii.Repet ce tiam spus pe PM daca considerati ca nu merit sa ajut sau sa fiu ajutata spunetimi si nu mai intru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonica12 spune:

Daca cineva din Bucuresti doreste sa ma verifice sa o faca !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui adda_lili

Fetelor va rog din tot sufletul datimi un sfat poate voi ati mai auzit de cazuri de astea EU as da baietelul in plasament mamei mele dar mie tare frica sa nu mil ia (adic sa il dea la alcineva) ca ma descurc foarte greu cu banii si mama are o pensie de 3 mil . Nustiu poate cineva a mai auzit de asa ceva si stie cum se face dar eu nu vreau sal dau decat mamei. Va rog datimi un sfat.



Sub nici o forma nu o face !Contacteaza-ma pe e-mail si-ti spun mai multe :nickysweet4u @ yahoo . com Am pus spatii ca sa nu mi se ia adresa de vre-un program de spam .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput