Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

curatare fier de calcat?

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Eseea
am DOUA MINUNI :)

Donator Andrei

Romania
Bucuresti

3484 Mesaje
16 Prieten(i)

Trimis la - 08/05/2009 :  12:20:51 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Eseea un Mesaj Privat  Reply with Quote

curatare fier de calcat?

am un tefal si cred ca are ceva calcar....nu mai scoate bine aburul, ba cand apas pe butonul respectiv ies niste particule urate, cam murdare.......cum sa-l curat, stie cineva?

Mami de fetita si de baietel

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
ralualexandrei
ralualexandrei
Closca sefa

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator  3 sate
 Romania, bucurestiBUCURESTI
3661 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2009 :  13:20:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am gasit in Auchan o solutie de curatare,iti povestesc mai multe dupa ce o incerc,chiar acum.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Eleni
membru junior

Donator  Sange
 Romania, Bucuresti
1131 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2009 :  13:27:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eleni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu am curatat cu otet cu apa. Am facut un amestec jumate-jumate, si a curatat o gramada de calcar. Am umplut cu solutie si am lasat sa "pufuie" singur. Am facut de vreo 3 ori si a iesit o gramada de mizerie... si dupa aia am pus apa si am lasat iar sa puffuie sa iasa mirosul.
Nu stiu cat de recomandat este, poate iti erodeaza interiorul, habar nu am. Am riscat pe fierul meu, un Philips, si a fost ok.

Elena & Maria Bucuria
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
ralualexandrei
ralualexandrei
Closca sefa

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator  3 sate
 Romania, bucurestiBUCURESTI
3661 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2009 :  13:33:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralualexandrei  Trimite mesaj yahoo luiralualexandrei Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralualexandrei un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am revenit,Codiac se numeste solutia si am gasit-o la raionul cu fiare de calcat,am incalzit fierul de calcat la cea mai joasa treapta de temp si apoi l-am intors cu fata in sus si am plimbat batonul de curatare pe suprafata lui,am lasat cateva secunde si am sters cu o carpa umeda,in contact cu talpa incalzita batonul s-a lichefiat asa ca a patruns si in gaurelele de eliberare ale aburului.Sa pui ziare sau hartie sub fier sa nu patezi ceva.
La mine nu a fost mult calcar insa eu folosesc numai apa fiarta si racita pt fierul de calcat sau apa distilata/demineralizata.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Eseea

Donator Andrei
 Romania, Bucuresti
3484 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2009 :  14:48:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eseea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc Andra si Elena.

ma gandeam si eu la apa+otet, ca asa curat si filtrul de cafea.....dar chiar oare masina de spalat rufe cum se curata??

Elena, dar cum scoti toata apa aia plus otet daca umpli toata gaura aia?? ca e destul de multa apa....lasi atat de mult sa pufaie? Nu e prea mult? sau pui mai putina apa, nu pana la semnul ala "max"?

Andra, cam cat costa batonul asta? Si a iesit ceva mizerie?

Eleni
membru junior

Donator  Sange
 Romania, Bucuresti
1131 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2009 :  15:22:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eleni un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am umplut pana la semnul de Max... si l-am pus cu gura in jos pe coltul unei tavi sa pufaie in jos. Poti sa il tii si tu in mana, eu m-am plictisit la un moment dat. Spun ca l-am pus pe coltul unei tavi sa fie libere gaurile... nu stiu daca intelegi, dar sprijinindu-l de margine are gaurile in aer, si curata resturile alea in tava.
Eu am pus de 3 ori pentru ca mi se parea ca nu s-a curatat suficient, a3a oara a iesit doar abur si putin calcar... Faza e ca si eu folosesc apa distilata dar nu constant, recunosc, ca uit sa cumpar si am si perioade cand e musai sa calc si nu stau sa fierb apa. Sunt indolenta, stiu...
Ce e important, dupa ce termini cu otetul sa clatesti cu apa simpla, de 1-2 ori pana iese mirosul. Si daca mai ramane nu te speria, nu miros hainele calcate a otet, iti zic din experienta.

Elena & Maria Bucuria

Eseea

Donator Andrei
 Romania, Bucuresti
3484 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 09/05/2009 :  10:39:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eseea un Mesaj Privat  Reply with Quote
gata, am facut ieri operatiunea, mamaaaaaaaaa ce a iesit din el!!

Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com