Urgent, sfaturi : Bichon Maltese

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Ingrid, acum am vazut ce patesti cu boxerita. Va trebui sa iei repede masuri cu dresajul caci e deja maricica. Si in mod evident a fost lasata de capul ei. Foarte rau. Nu stiu din pacate cum sa te sustin altfel decat moral.
Daria, a noastra sta singura ziua. Si doarme linistita. Nu roade, nu a ros nimic, decat niste jucarii, nu cabluri, nu pantofi. Nu m-as speria prea repede :-).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Eleni, cred ca asa este cu cainii de la canisa.
Stau in padocuri... in sfarsit, sant la gramada.
Desi a noastra a avut acces in casa la canisa si se juca mult cu baietelul de 9 ani care era acolo. Dar educatia lasa de dorit.. noroc ca este receptiva :))
Luna asta am ca "obiectiv" castrarea celor 2 masculi, iar luna viitoare incepem dresajul.

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fania

anyella, Tasha e superba, baiatul meu isi doreste enorm exact un catel ca Tasha desi noi mai avem 2 in curte dar talie mare, plus papagal, plus acvariu, plus pisica la bunica asa incat in curand deschidem o minigradina zoo doar spatiu avem suficient.
Problema e ca a smuls promisiunea noastra pentru un "catel mic" si va trebui onorata, are 9 ani si iubeste enorm animalele(defect de familie, tata a fost medic veterinar) iar noi am avut generatii intregi de caini asa ca suntem in tema cu rosul si pipi si etc.
Ne poti recomanda un crescator?

[poze]



Fania,din pacate nu.Tash e un cadou asteptat de ani de zile : ).Ii cunosc bine de tot parintii : ).Imi doream un bichon de ani de zile si am asteptat-o.Tash e adoptata in familie.Puiutii au fost impartiti
numai intre noi,cei apropiati.Tocmai pentru sanatatea lor.Ii cunosc si taticul,e sanatos tun ,ne ingrijeste acelasi vet.Sintem clientii permanenti la vaccinuri,toaleta.

Oricum,cei mai buni crescatori de bichoni sint in Ungaria.Zic si eu : ).Sfatul meu,daca te decizi : adopta un bichon maricel.Cu vaccinurile indispensabile sanatatii,macar pina la 3 luni jumatate facute.Pretul e maricel.Dar ai garantia unui puiutz depasit de primele probleme care sint vitale.

----------------------------------------------
Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu cred ca am "pus-o"
Probabil vom primi un bichon, ce ma voi face, habar n-am in maxim o luna cred

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Supravietuiesti tu cumva .Hai sa te vad cum ne delectezi cu fotografii si cum vorbesti toata ziua de ce "vraji a mai facut blanosul meu".

Sa vezi cum uiti de fobii,asta nu e animal e jucarie de plus : ).Vorbim la timpul respectiv,trebuie educat.Musai!

----------------------------------------------
Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Eu cred ca am "pus-o"
Probabil vom primi un bichon, ce ma voi face, habar n-am in maxim o luna cred

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Draga, asta e blestemul rugii implinite!
Sa fie sanatos, si voi sa va bucurati de el. Si noi suntem aici pentru sfaturi si suport.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Multumesc pentru raspuns. Si ultimul nostru catel un ciobanesc german care are acum 11 luni este adus de la Budapesta, il avem de la 2 luni. O sa intreb persoana care ni l-a procurat de un bichon. Raman totusi la optiunea de a-l lua in jur de 2 luni pentru a creste alaturi de noi.

[poze]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Minim opt saptamini e binisor. .In Ungaria,la canisele bune nici nu ti-l dau inainte de virsta aceasta.La noi e posibil orice ( :

----------------------------------------------
Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

HELP !!!

Se pare ca saptamana viitoare soseste "Sela" noastra. Va veni si`un "Fluffy"-baietelul dar il dam.
Deci, ce anume trebuie sa cumpar pentru catelusa ???
In ce doarme ? Din ce papa, bea apa ?
Cu ce sa o legam la plimbare ???
Alte accesorii pt curatat ?!
Jucarii ???

Va rog sa mi scrieti exact pentru ca nu am idee !

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

MAMAGIULIEI vad ca nu sunt singura innebunita dupa bichoni . In acest moment detin un labrador, o matza maidaneza bucuresteanca...adoptata....si doi plozi innebuniti dupa orice patruped .
Spune-mi, daca poti, de unde ii primesti si ce alte detalii poti sa imi dai.
Eu iti pot recomanda, pentru orice detalii legate de crestere/educare/hrana .... etc un forum specializat pe animale unde sunt rase si iei legatura cu alti stapani de bichoni.

Camelia mami de Rares Petru (04.07.2002) si Daria Maria (17.05.2006)
www.youngnutrition.net/member/tickers/31540/ticker4.png[/img][/url]" target="_blank">Evolutie Daria
www.flickr.com/photos/47782891@N00/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput