Abdomen extra-plat (3)

Abdomen extra-plat (3) | Autor: carolinah

Link direct la acest mesaj

Cap 2 : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136792


La cererea publicului:

Sassy Water
2 Liters water (8.5 cups)
1 tsp. freshly grated ginger
1 medium cucumber, peeled and thinly sliced
1 medium lemon, thinly sliced
12 small spearmint leaves

Combine all ingredients in a large pitcher and let flavors blend overnight. Drink the entire pitcher by the end of the each day.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Good morning, ladies!

Sper ca v-ati odihnit bine si incepeti o noua zi cu mare entuziasm!

Cineva ma intreba de poze. Mi le-au eliminat cei de la webshots ca cica sunt offensive, ca prezinta nuditate partiala. OK, asta este!

Am inceput ziua cu cornflakes bio cu lapte de soia tot bio. Mi-am facut si o cana de 1 l de ceai verde si ceai energizant si tot beau din el. Ma simt f bine azi! Desi sunt asa de in urma cu multe lucruri... so what! O viata avem, doar n-o s-o alergam si pe aia!

Adevarul e ca am un chef crunt de concediu. Plecam pe 20 iunie la mare si abia astept, nu mai am rabdare. Sunt mai nerabdatoare decat copiii mei Si costumul de baie asteptat tot n-a venit, da' nu-i nimic ca mai are timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Mindy, e bine ca ati fost la doctor. e sezonul cu laringite si otite si tot felul de minuni, ca si sonia a avut infectie la ureche si tot pe antibiotice, acum vreo trei saptamani. n-am inca patru zile, abia au trecut doua. sanatos ar fi sa masor 88.9 cm, aka 35 inches in talie, eu masor aproape 99. deci am de dat jos cel putin 11 centimetri. ti-am zis ca nu ma complic cu kilogramele, e relevant doar pana la un punct. dar da, efectele se cunosc deja si am inceput de o saptamana jumate parca, nu? nu ma refer la greutate, caci nu asta e telul meu imediat, ci la starea generala de bine, sunt energica, mi-au revenit veselia, focusul, optimismul. te astept sa te linistesti si tu cu stresurile de-acum si sa incepi. iti promit ca miscarea si hrana echilibrata iti iau depresia cu mana, nu exagerez.

Caro, doar pe tine te vad si cu altfel de lapte. nu mai bea nimeni decat lapte de vaca? eu va recomand laptele de migdale, de orez si cel de soia, sunt foarte hranitoare.

Deus, pofta vine mancand, stii tu. hai, copacel, va fi de-ajuns sa te urci pe banda, ca totul vine de la sine dupa aia. primul pas e cel mai greu. si dupa aia sa vezi hormonul fericirii ce-o sa mai alunge lenea.

Ciuf, nu e nevoie sa mesteci la flax seeds. :-)) le poti arunca in salata, cerealele de dimineata, in orez, peste carnea de pui sau whatever gatesti. eu folosesc si wheat germs, ii amestec pana si in mamaliga. :-))

asa, io tot cu insomnia, dar ma duc acum la nani, e trecut de miezul noptii. nu m-am putut dezlipi de o carte, musai sa vad cum se termina...noapte buna si buna dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

La mine ieri a fost ziua aia din luna cand mananc mult . Adica prima zi de ciclu. Am mancat cam asa:

08.00 - 2 oua fierte, 25g branza cu mucegai albastru, rosii cherry
11.00 - 150g perle de branza, 2 felii de wasa fibre, 20g ficat de cod, 1 ardei capia
14.30 - 300g capsuni, 110g somon la cuptor, 200g sparanghel alb, 75g hummus (asta a fost masa dupa antrenament)
20.00 - 130g somon la cuptor, salata de cruditati (morcov, telina, varza, maioneza), alune de padure (n-am cantarit...am mancat cate au intrat).

Ciuf, ma intrebai de cartofi la capitolul trecut. Momentan nu mananc, inca vreau sa slabesc vreo 3-4kg (de grasime!). Cartofii in sine nu sunt rai, insa nu trebuie sa fie baza alimentatie si trebuie in principiu gatiti fara grasime.
Orezul nu imi place, insa ca si la cartof, 1-2 portii de orez salbatic/saptama sunt ok pentru cineva care nu doreste sa slabeasca.
In perioada asta eu mi-am ales sa iau carbohidrati din naut, fasole, mazare, linte, morcov si restul legumelor, ceva fructe, paine integrala de secara. Pe cea de grau o evit...

Flex seeds (semintele de in) este recomandat sa le consumam macinate. Si sunt foarte bune pentru a trata constipatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Conchita, si laptele de soia e cu "bubele" lui. Adica in primul rand ca proteinele din soia favorizeaza cresterea stratului de grasime de pe burta. Apoi, laptele de soia are in general zahar si un continut caloric mult mai mare decat cel de vaca de 1.8%. Insa cum eu nu sunt nici fan lapte de vaca, nu le favorizez pe niciunul, mai mananc si de asta si de celalalt, cum apuc. Eu mananc dimineata cereale cu lapte din stricta comoditate, nu ca as considera ca e o varianta minunata de MD. Insa eu am max 5 min sa mananc si astea se incadreaza. Si se incadreaza in 250 cal, asa ca e OK.

Laptele de orez mi se pare un fel de apa cu zahar (yuck), iar pe cel de migdale nu l-am incercat inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

sport am facut si am papat o salata(dovlecel ras, gulie rasa, rosii si castraveti cu sare si putin ulei de masline) cu pui la cuptor:)
Acum ma duc la o prietena la spital si sa-mi ridic pruncul de la gradinita.

V-am spus ca s-a intors pisica?:) cred ca a fost inchisa undeva in vreun beci ca era lihnita si murdara ca un dracusor...bine ca s-a intors.


poze

inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Buna fetele! Intru si eu doar asa sa va salut, caci abia am ajuns inapoi acasa, dupa analize si sunt lihnita de foame. Nu am avut ce sa imi iau pe drum, asa ca am preferat sa vin sa pap ceva cumintel (daca ati stii ce eroic am rezistat unui durum facut de turcii astia de pe aici...si cum mirosea de la 20 m ).

Conchita multam' de observatiile facute asupra meniului meu de ieri. Hai sa iti zic si eu ce parere am:
1) nu as minca si la mic dejun si apoi la gustare tot lactate, asa cum mi-ai sugerat tu. Eu nu prea ma omor dupa laptele clasic, ci doar dupa iaurt, brinzeturi. Deci as putea intr-adevar sa am micul dejun cu asa ceva, iaurt degresat+ceva cereale integrale, insa eu incerc sa ma feresc total de orice fel de produs care contine amidon. Cel putin vreo 3-4 saptamani, pina incepe organismul sa simta (nesimtitul! ) ca e la dieta si sa ia masuri sa scada la centimetri. As merge pe cat mai redusa cantitate de carbohidrati si cred ca asa va functiona.
2) de ce zici ca 3 felii de sunca sunt mult? e carne, are f putini carbohidrati... si oricum sunt felii de sunca micute.
3) nu am inteles cum ziceai: sa fi mincat ciorba seara? si salata la prinz? de ce? ca sa priceapa si capu' meu fenomenul
Multumesc inca o data pt sugestii

Si o sa imi fac si eu water din aia ca suna f f bine, dar astept sa se mai incalzeasca ca pe racoarea asta nu prea imi vine...

Deus mi-am cumparat ceai de soc, si ma asteapta acum un litru proaspat facut

Puskin ce combinatie ai facut ieri la masa de prinz!!! Spor la slabit! Felicitari pt ambitie

Pupicei tuturor!






Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Pentru cine vrea sa isi faca lapte de migdale acasa:

80 g migdale crude (cu sau fara coaja)
500 ml apa
25 g zahar/ agave (mai mult/ mai putin in functie de gust)
extract de migdale - optional
Se macina migdalele si se lasa in apa la inmuiat peste noapte.
Scurgeti amestecul printr-o sita ff fina (strangeti bine sa curga tot). Se poate bea asa sau se poate adauga zahar si se da intr-un clocot.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Citat:
citat din mesajul lui danat
Puskin ce combinatie ai facut ieri la masa de prinz!!! Spor la slabit! Felicitari pt ambitie


Da . Am mancat intai capsunele, ca aveam nevoie de carbo dupa antrenament. Dupa vreo 15-20 de minute am mancat restul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

buna fetele.
azi am mancat- cereale cu lapte skimmed, normal ca zeama lunga.
eu sunt fan lactate. nu imi place deloc laptele de soia- e prea cerealos dupa mine. mi se pare ca manananc cereale cu lapte de cereale.
la fel nu agreez alt tip de lapte, la mine merge doar the real thing. nu-s o mare carnivora, stau multe zile si fara. dar fara iubitele mele prod lactate, degresate, nu pot. nah ca am facut oda laptelui
Dana-daca e sunca care are 100cal/100gr poti manca si 200gr la masa principala si legume cu cal putine( nu cartof/avocado/beans) cu ulei masline/nuci/etc. si 2 felii de pane wassa- eu imi iau de la Lidl, crisp ryebread si are 30cal/felie
eu pap si supa seara sau la pranz, nu prea conteaza la mine.
regula mea de baza: mic dejunul copios/cel mai caloric. pranz- mai putine calorii decat MD, iar seara, cina, sa aiba mai putine cal decat pranzul.
poate stii vb asta: micul dejun sa-l mananci intotdeauna singur, pranzul cu prietenii si cina cu dusmanii- parca asa ceva...
ma duc sa imi iau copilul de la gradi.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Conchita,
mersssi, pentru sassy water

Mergi la inceput