Analize pentru cununie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Multumesc.
O sa incercam la Panduri.E tot acolo unde e Spitalul Panduri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivonne spune:

Cred ca si RH-ul e important, pentru viitorii bebe, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisy_di spune:

Buna,

am nevoie de un certificat prenuptial la sfarsitul lunii iulie.
Am nevoie de o persoana care sa ma ajute cu aceste analize. daca ati tercut de curand printr-o astfel de experienta, va rog, spuneti-mi cum sa procedez.
(noi nu prea avem timp sa stam dupa analize, am dori sa rezolvam repede)

Stie cineva cam cat mai e spaga acum?

multumesc,
daisy_di

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Am vorbit acum cu doctorita mea de familie si mi-a zis ca analizele costa 200.000 - asta este o taxa oficiala, pentru care se da chitanta si trebuie atasata la dosar impreuna cu hartia pe care scrie "apt pentru casatorie".
daca vrei o intreb daca va puteti duce pana acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

daisy_di, in ce relatie esti cu medicul de familie?
Daca te cunoaste, si nu numai, ar trebui sa mergi la el si sa spui ce vrei. Ii oferi ceva pe langa taxa oficiala si iti elibereaza certificatele prenuptiale. Vei plati o taxa pentru certificate si inca una- o consultatie pentru partenerul tau( daca nu este pacientul dr.-lui).
Cele mai multe cazuri se rezolva la medicul de familie, iar daca vrea sa faci analize, atunci mergi, cum spuneau si celelalte, la Policlinica.
Daca totodata doresti sa fii sigura si de rezultatul analizelor le poti face dinaite.
Certificatul prenuptial are valabilitate 14 zile( atentie la data emiterii). De ex.: daca in data de 20 are loc casatorie civila, certificatul trebuie datat 7-max 10 ale lunii, iar depunerea declaratiei de cesatorie va fi pe 10.

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisy_di spune:

Ar fi de mare ajutor, ralucah.
Medicul meu de familie mi-a zis sa mergem efectiv sa facem analizele.
La noi e problema in special de timp.

M-am interesat si la o clinica particulara de renume: eliberarea certificatului costa 3.2mil / persoana.
mi se pare foarte mult.

Astept vesti,
daisy_di



quote:
Originally posted by ralucah

Am vorbit acum cu doctorita mea de familie si mi-a zis ca analizele costa 200.000 - asta este o taxa oficiala, pentru care se da chitanta si trebuie atasata la dosar impreuna cu hartia pe care scrie "apt pentru casatorie".
daca vrei o intreb daca va puteti duce pana acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisy_di spune:

Tocmai asta e problema, CriXia: medicul de familie mi-a zis ca trebuie sa merg la analize :(

quote:
Originally posted by CRIXIA

daisy_di, in ce relatie esti cu medicul de familie?
Daca te cunoaste, si nu numai, ar trebui sa mergi la el si sa spui ce vrei. Ii oferi ceva pe langa taxa oficiala si iti elibereaza certificatele prenuptiale. Vei plati o taxa pentru certificate si inca una- o consultatie pentru partenerul tau( daca nu este pacientul dr.-lui).
Cele mai multe cazuri se rezolva la medicul de familie, iar daca vrea sa faci analize, atunci mergi, cum spuneau si celelalte, la Policlinica.
Daca totodata doresti sa fii sigura si de rezultatul analizelor le poti face dinaite.
Certificatul prenuptial are valabilitate 14 zile( atentie la data emiterii). De ex.: daca in data de 20 are loc casatorie civila, certificatul trebuie datat 7-max 10 ale lunii, iar depunerea declaratiei de cesatorie va fi pe 10.

CriXia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

O sun maine sa o intreb (ca acu e cam tarzior)cum faceti si iti dau pe private numarul meu de tel sa iti explic cum ajungi acolo.
Sper sa se rezolve asa.
Apropo'...de ce era asa de scump acolo? Ma tot intreb ce iti faceau de banii aia...un masaj ceva ? Sau poate ca aveau inclusa in pachet si luna de miere

quote:
Originally posted by daisy_di

Ar fi de mare ajutor, ralucah.
Medicul meu de familie mi-a zis sa mergem efectiv sa facem analizele.
La noi e problema in special de timp.

M-am interesat si la o clinica particulara de renume: eliberarea certificatului costa 3.2mil / persoana.
mi se pare foarte mult.

Astept vesti,
daisy_di



quote:
Originally posted by ralucah

Am vorbit acum cu doctorita mea de familie si mi-a zis ca analizele costa 200.000 - asta este o taxa oficiala, pentru care se da chitanta si trebuie atasata la dosar impreuna cu hartia pe care scrie "apt pentru casatorie".
daca vrei o intreb daca va puteti duce pana acolo



Mergi la inceput