Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Anchete si Evenimente  Super Miresele DC

Analize pentru cununie

Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

Jasmine
Jasmine
membru de baza

Donator desprecopii.com

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

5165 Mesaje
60 Prieten(i)

Trimis la - 12/09/2003 :  12:15:26 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Jasmine un Mesaj Privat

Analize pentru cununie

Stie cineva ce analize trebuie facute pt cununia civila? Si unde se pot face mai rapid? Stiu ca te poti duce la o policlinica (la care?,dai spaga de rigoare si a doua zi ai hartia.
Aveti ceva sugestii?
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Catalin on 28/08/2005 14:11:40
Katink
Katink
2xMamica fericita

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Germany,
2103 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/09/2003 :  12:19:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Katink un Mesaj Privat
Pai cu medicul tau de familie nu merge?!
Al nostru ne-a eliberat certificatul de analize pe care a scris "Apt pentru casatorie" parca, stiu ca era o chestie ca daca scria "Clinic sanatos" nu era bine, oricum mergi mai intai la starea civila si vezi exact ce trebuie scris ce certificatul ala de sanatate si daca te intelegi cu doctorul de familie se rezolva imediat, cred
Casa de piatra,
Katink

Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Jasmine
Jasmine
membru de baza

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
5165 Mesaje
60 Prieten(i)
Trimis la: - 12/09/2003 :  12:24:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Jasmine un Mesaj Privat
Ar fi foarte simplu asa,dar eu am inteles ca trebuie facute niste analize la o policlinica.Nu stiu exact care sunt aceste analize,dar stiu ca iti ia sange.Sigur se face testul HIV.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

osna
mamica fluturasului Matei

Germany, resita/paderborn
3223 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 12/09/2003 :  12:26:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite osna un Mesaj Privat
faci numai analize de sange( la policlinica) cu bilet de trimitere de la medicul de familie.si nu dureaza decat o zi(asa a fost la noi acum 3 ani)

si a trebuit sa scrie CLINIC SANATOS.

svetlana

Editat de - osna on 12/09/2003 12:26:50
oanaesn
oanaesn
membru incepator

Romania, Bucuresti
472 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/09/2003 :  12:48:14 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite oanaesn un Mesaj Privat
Te duci la o policlinica(de ex. Policlinica Titan, sau una cu plata) la fisier/caserie si ii spui don'soarei de acolo ce vrei. In juma de ora-o ora termini.
Jasmine
Jasmine
membru de baza

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
5165 Mesaje
60 Prieten(i)
Trimis la: - 12/09/2003 :  16:24:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Jasmine un Mesaj Privat
Aveti idee cam cat se da spaga pt 2 persoane?

osna
mamica fluturasului Matei

Germany, resita/paderborn
3223 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 12/09/2003 :  18:55:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite osna un Mesaj Privat
jasmine,fara spaga dureaza de pe o zi pe alta.mai bine cu banii aia iti cumperi un parfum

svetlana
Fleur
Fleur
membru incepator

Netherlands,
455 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/09/2003 :  20:42:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Fleur Adauga semn de carte la raspuns Trimite Fleur un Mesaj Privat
Acum un an noua ne-au trebuit mai multe analiza,nu numai sangele,printre care si HIV la care rezultatul dureaza cel putin 3 zile.Eu le-am "facut' la policlinica Grozavesti (Colentina) si am dat cam 400.000 lei/pers (acum un an) si le-am avut a doua zi.Trebuie sa ai grija la data caci sunt valabile numai 10 zile.
Mult succes
carmendraghici
carmendraghici
membru incepator

Romania, Bucuresti
106 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 13/09/2003 :  08:44:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmendraghici un Mesaj Privat
Eu m-am casatorit luna trecuta. Intr-o vineri sotul meu s-a dus la policlinica Titan, a spus la fisier ce doreste si a fost trimis la o doctorita care ne-a luat 600.000 lei si ne-a eliberat certificatul pe loc punand pe el data de luni pt ca atunci trebuia sa mergem la Primarie sa ne programam. Daca le-am fi facut pe bune cam tot atat am fi dat amandoi. Oricum, sunt doar 3 analize : HIV, Wasserman si Micro. Cred ca la orice policlinica poti sa faci ceva cu spaga.
CASA DE PIATRA!!!
Carmen si bb mic din burtica
Dana_
Dana_
membru junior

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, Cluj Napoca
1140 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/09/2003 :  20:29:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dana_ un Mesaj Privat
Noua ne-a dat d-na doctor de familie trimitere la policlinica dar numai sotul meu a platit o taxa de vreo 200 mii(anul trecut),insa eu mi le-am facut gratis deoarece eram deja gravida si asa mi-a rezolvat doctorita.Testul HIV nu l-am facut ca nu aveau aia de acolo teste.Eu nu cred ca trebuie sa dai spaga,sunt numai ceva taxe.
Pupici

Dana

Aurelia
Je connais ma route...

Donator desprecopii.com
 France, Ren
1808 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/09/2003 :  22:11:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Aurelia  Trimite mesaj yahoo luiAurelia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Aurelia un Mesaj Privat
300.000 lei pt o persoana la policlinica Panduri si ai certificatul pe loc!

Aura&Luca,18 luni
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com