Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Onomastica acasa .ceva idei?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

flaviutza
flaviutza
mamica de plus

Donator Teodora

Romania
prin zona

2945 Mesaje
2 Prieten(i)

Trimis la - 02/05/2009 :  08:55:10 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui flaviutza Adauga semn de carte la mesaj Trimite flaviutza un Mesaj Privat

Onomastica acasa .ceva idei?

Fi-mea azi face 5 ani.adica e domnisoara. a invitat vreo 6 copii si deseara e tambalau.
Nu vreau sa fie ceva clasic,ce se practica pe la noi prin zona,adica mancare peste mancare si calculator,desene si jucarii,iar adultii la masa in camera de zi. am pregatit(ma rog,acum pregatesc) un bufet suedez ,torturi si suc,in rest vreau sa ne concentram pe copii.
Dilema mea e ca vreau ceva activitati de grup, poate ati mai facut,vazut,poate imi da cineva idei noi.
M-am gandit deocamdata la o plansa maaare, de doi pe doi, cartonata, pe care sa deseneze la comun ceva sa-mi ramana amintire. am si luat 7 seturi de carioci faine,nou noute.
Iarasi am pregatit 7 mici cadouri identice, pe care planuiesc sa le ascund prin casa.

In rest,nu-mi mai trece nimic prin cap. Ce stiu e ca nu vreau sa-i vad nici la tv nici la calculator

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Roxxy80
Mamica de puiuti draguti

Romania, bucurestiBUCURESTI
3309 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 02/05/2009 :  11:05:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Roxxy80 un Mesaj Privat
Ce frumos....

Daca mai ai timp, cumpara-le dintr-un hipermarket si un set din acela cu masti si chestii din acelea in care se sufla (la petrecerea de 1 anisor a fiului meu am avut si invitati de 5-6 anisori care s-au bucurat pt faza cu mastile)+multe baloane.
Eu nu sunt prea inventiva dar ma gandeam si la un mic concurs de dans. Cadourile pe care le-ai cumparat sa fie insotite, fiecare in parte de multe indicii (pt fiecare copilas) ca sa le gaseasca.
Era frumoasa si o mica tombola (aici trebuia vorbit cu fiecare parinte sa aduca o mica jucarioara second-hand pe care sa fie dispusi sa o ofere altui copilas).
Sau ma gandeam acum sa faci biletele cu tot felul de probe hazlii(de exemplu sa imite o furnica ) si fiecare copil sa traga un biletel si pe urma sa i se ofere cadoul.
Sa ne povestesti si noua cum a iesit . sa va distrati copios.

Citat:
citat din mesajul lui flaviutza

Fi-mea azi face 5 ani.adica e domnisoara. a invitat vreo 6 copii si deseara e tambalau.
Nu vreau sa fie ceva clasic,ce se practica pe la noi prin zona,adica mancare peste mancare si calculator,desene si jucarii,iar adultii la masa in camera de zi. am pregatit(ma rog,acum pregatesc) un bufet suedez ,torturi si suc,in rest vreau sa ne concentram pe copii.
Dilema mea e ca vreau ceva activitati de grup, poate ati mai facut,vazut,poate imi da cineva idei noi.
M-am gandit deocamdata la o plansa maaare, de doi pe doi, cartonata, pe care sa deseneze la comun ceva sa-mi ramana amintire. am si luat 7 seturi de carioci faine,nou noute.
Iarasi am pregatit 7 mici cadouri identice, pe care planuiesc sa le ascund prin casa.

In rest,nu-mi mai trece nimic prin cap. Ce stiu e ca nu vreau sa-i vad nici la tv nici la calculator

Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 20+

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
flaviutza
flaviutza
mamica de plus

Donator Teodora
 Romania, prin zona
2945 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 02/05/2009 :  12:30:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiflaviutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite flaviutza un Mesaj Privat
Rox, deja luat masti si seturi din alea de party, inclusiv doua seturi de confetti, vai viata mea ce strang eu dupa. l-am mai pus pe barbat sa cumpere acum de vreo 100 ron jucarioare din alea mici,gen acelea ascunse in pungile de pufuleti, sunt o plasa intreaga, am mai cumparat si ciocolatele kinder si bombonele faine de vreo 500 ron ,le vars pe toate intr-un cos si ii pun sa culeaga cu ochii inchisi ,pe rand pana se termina .

fug sa le fac fileul pane.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
cosmi1975
cosmi1975
1 domnisoara +1 spiridus

Romania, bucuresti
3924 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 02/05/2009 :  13:10:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicosmi1975 Adauga semn de carte la raspuns Trimite cosmi1975 un Mesaj Privat
Eu cred ca ar fi super frumos sa faci ceva jocuri cu ei copiilor le plac,eu fac asta la ziua copiilor si abia asteapta....poti sa joci statuiile,sa f\danseze pe sub o sfoara,sa faca parada modei imbractai in te miri ce...si ai sa vezi ca fi superrrrrrr Bafta

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975
http://community.webshots.com/user/cosmi1975
Sheannamp
Sheannamp
De garda/In garda

Romania
3373 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 02/05/2009 :  14:58:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Sheannamp un Mesaj Privat
Oarecum off-topic: La multi ani si sa-ti traiasca Domnisoara!
Sa fie sanatoasa si fericita mereu!

rhoneea
Sebastien e seful casei

Romania, GALATI
1490 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 02/05/2009 :  15:41:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rhoneea un Mesaj Privat
Ai putea crea si o Pinatta sau mai multe in functie de ce fel de baloane ai.Introdu inauntru bombonele si apoi umfla baloanele,leaga-le bine si agatale de ceva ca apoi sa le sparga.Daca ai posibilitatea de a achizitiona un balon mare si foarte rigid faci o sg pinatta.
Poti cumpara si acuarele ptr face painting.Eu as propune sa nu-i deseneze cineva specializat ci ei pe ei.Ar fi mai fan sa se coloreze unii pe altii.

La multi ani sanatosi!

Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien

*Miracolul nostru*

***SONIA - docs` did miracles ***
Si Mihaita,are nevoie de noi!!

"Oamenii,isi strica sanatatea pentru a face bani si apoi,isi cheltuiesc banii pentru a-si reface sanatatea"

Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com