Onomastica acasa .ceva idei?

Onomastica acasa .ceva idei? | Autor: flaviutza

Link direct la acest mesaj

Fi-mea azi face 5 ani.adica e domnisoara. a invitat vreo 6 copii si deseara e tambalau.
Nu vreau sa fie ceva clasic,ce se practica pe la noi prin zona,adica mancare peste mancare si calculator,desene si jucarii,iar adultii la masa in camera de zi. am pregatit(ma rog,acum pregatesc) un bufet suedez ,torturi si suc,in rest vreau sa ne concentram pe copii.
Dilema mea e ca vreau ceva activitati de grup, poate ati mai facut,vazut,poate imi da cineva idei noi.
M-am gandit deocamdata la o plansa maaare, de doi pe doi, cartonata, pe care sa deseneze la comun ceva sa-mi ramana amintire. am si luat 7 seturi de carioci faine,nou noute.
Iarasi am pregatit 7 mici cadouri identice, pe care planuiesc sa le ascund prin casa.

In rest,nu-mi mai trece nimic prin cap. Ce stiu e ca nu vreau sa-i vad nici la tv nici la calculator


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ce frumos....

Daca mai ai timp, cumpara-le dintr-un hipermarket si un set din acela cu masti si chestii din acelea in care se sufla (la petrecerea de 1 anisor a fiului meu am avut si invitati de 5-6 anisori care s-au bucurat pt faza cu mastile)+multe baloane.
Eu nu sunt prea inventiva dar ma gandeam si la un mic concurs de dans. Cadourile pe care le-ai cumparat sa fie insotite, fiecare in parte de multe indicii (pt fiecare copilas) ca sa le gaseasca.
Era frumoasa si o mica tombola (aici trebuia vorbit cu fiecare parinte sa aduca o mica jucarioara second-hand pe care sa fie dispusi sa o ofere altui copilas).
Sau ma gandeam acum sa faci biletele cu tot felul de probe hazlii(de exemplu sa imite o furnica ) si fiecare copil sa traga un biletel si pe urma sa i se ofere cadoul.
Sa ne povestesti si noua cum a iesit . sa va distrati copios.




Citat:
citat din mesajul lui flaviutza

Fi-mea azi face 5 ani.adica e domnisoara. a invitat vreo 6 copii si deseara e tambalau.
Nu vreau sa fie ceva clasic,ce se practica pe la noi prin zona,adica mancare peste mancare si calculator,desene si jucarii,iar adultii la masa in camera de zi. am pregatit(ma rog,acum pregatesc) un bufet suedez ,torturi si suc,in rest vreau sa ne concentram pe copii.
Dilema mea e ca vreau ceva activitati de grup, poate ati mai facut,vazut,poate imi da cineva idei noi.
M-am gandit deocamdata la o plansa maaare, de doi pe doi, cartonata, pe care sa deseneze la comun ceva sa-mi ramana amintire. am si luat 7 seturi de carioci faine,nou noute.
Iarasi am pregatit 7 mici cadouri identice, pe care planuiesc sa le ascund prin casa.

In rest,nu-mi mai trece nimic prin cap. Ce stiu e ca nu vreau sa-i vad nici la tv nici la calculator





Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 20+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Rox, deja luat masti si seturi din alea de party, inclusiv doua seturi de confetti, vai viata mea ce strang eu dupa. l-am mai pus pe barbat sa cumpere acum de vreo 100 ron jucarioare din alea mici,gen acelea ascunse in pungile de pufuleti, sunt o plasa intreaga, am mai cumparat si ciocolatele kinder si bombonele faine de vreo 500 ron ,le vars pe toate intr-un cos si ii pun sa culeaga cu ochii inchisi ,pe rand pana se termina .

fug sa le fac fileul pane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Eu cred ca ar fi super frumos sa faci ceva jocuri cu ei copiilor le plac,eu fac asta la ziua copiilor si abia asteapta....poti sa joci statuiile,sa f\danseze pe sub o sfoara,sa faca parada modei imbractai in te miri ce...si ai sa vezi ca fi superrrrrrr Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Oarecum off-topic: La multi ani si sa-ti traiasca Domnisoara!
Sa fie sanatoasa si fericita mereu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Ai putea crea si o Pinatta sau mai multe in functie de ce fel de baloane ai.Introdu inauntru bombonele si apoi umfla baloanele,leaga-le bine si agatale de ceva ca apoi sa le sparga.Daca ai posibilitatea de a achizitiona un balon mare si foarte rigid faci o sg pinatta.
Poti cumpara si acuarele ptr face painting.Eu as propune sa nu-i deseneze cineva specializat ci ei pe ei.Ar fi mai fan sa se coloreze unii pe altii.

La multi ani sanatosi!



Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





age

www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*



***SONIA - docs` did miracles ***
Si Mihaita,are nevoie de noi!!





****************************************************
"Oamenii,isi strica sanatatea pentru a face bani si apoi,isi cheltuiesc banii pentru a-si reface sanatatea"
****************************************************







Mergi la inceput