jucarii oua Kinder

jucarii oua Kinder | Autor: crisseis

Link direct la acest mesaj

Buna, dragi mamici!
Vin cu o mare rugaminte: daca printre voi exista mamici de copii care au facut colectie de jucarii de la ouale de ciocolata Kinder, iar puiutzii s-au facut mari si/sau nu mai sunt interesati de ele, eu as vrea sa achizitionez pentru fetitza mea astfel de jucarii, pentru ca-i plac foarte mult.Sugur, nu gratis, ci sa le platesc.
Cine ma ajuta?
Multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns firutza spune:

Noi ne inscriem pe lista colectionarilor,dar nu dam nimic,nici macar la schimb...pai cum si in loc de 3"nu stiu ce"sa aiba doar 2 "nu stiu ce"?!Nici vorba....asa ca investim la Kinder...ce acolo nu lucreaza oameni cu nevoi?!Ma bucur insa ca Edi chiar se joaca cu ele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

noi le-am aruncat pe toate, ca erau prea mici, imprastiate prin toata casa, tot timpul calcam pe asa ceva. ai mei se bucurau de ele doar cand deschideau oul, pe urma zaceau prin toate colturile casei

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

si eu am aruncat chiar azi cateva jucarii din Oul Kinder... daca stiam le tineam sa ti le dau gratis! ne incomodeaza la fel ca pe adita sunt prea mici si nu se bucura decat imediat ce le desface... daca vrei restul pe care le vom descoperi putem sa ti le dam tie!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

Pai in timp, au fost multe jucarii de la ouale Kinder, dar "pasiunea" a apucat-o abia acum Ce sa facem?
Karligutza, daca s-ar putea sa ni le pastrati, ar fi foarte bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Si noi investim la Kinder. Avem o cutie plina si nu dam nimic chiar daca avem dubluri . Lui Alex ii plac tare si cand e singur se joaca cu ele (cand e cu surioara trebuie sa fim atenti).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

colectionam si noi, mai ales chestiile catifelate...acum un an au fost la putere maimutele, pe care le-am colectionat si cu ajutorul mamicilor ce ni le-au expediat, si inca le multumim, acum colectionam dinozaurii catifelati. Avem o cutie de prostioare in care ne rupem gatul cand le imprastie pe covor...e un hobby si asta, nu? Din nefericire nu le putem dona inca, sunt incantati de figurine amandoi si se bat pe ele zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

de peste 5 ani colectionam la greu si inca cumparam!
cristina si Andrei

Mergi la inceput