laparoscopie - 10

laparoscopie - 10 | Autor: uratica

Link direct la acest mesaj

Laparoscopie
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,8,9,


Mult succes tuturor care urmeaza sa faca aceasta investigatie!Va doresc numai rezultate bune si refacere usoara!

sper sa va port noroc cu deschiderea noului subiect si bafta la !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

balanta..aaa..asta era problema la tine!ai dreptate-trebuie sa ne gandim si la alternative!!dar..de ce fiv si nu inseminare??daca tu esti ok?am inteles ca e problema la sot,insa se poate prelucra mostra lui si sa rezulte "voinici" demni de o inseminare!de ce nu incerci intai varianta asta?poate vei reusi asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

uratica...offff, chiar nu mai inteleg cum trebuie sa calculez, la mine tot ce ar trebui sa fie simplu tot timpul se complica si iese cel mai greu. O asistenta de la planning imi spunea sa incep sa numar din prima zi, chiar daca am doar o picatura. Si mie mi-ar conveni mult sa incep sa nr din ziua cand imi vine normal, dar nu mai iese socoteala..ufffff ce greu e sa fi femeie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

mai eu stiu ca au mai fost fete care au intrebat dr-ul despre chestia asta-si le-a zis ca prima zi de cm-e ziua in care incepe sa curga normal!nu doar 2-3 picaturi!si asa e si logic!!
insa..o s-o intreb si eu pe drita mea sa vad ce zice si o sa te informez.insa eu una asa stiu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

Bine v-am gasit... aici la noul capitol......
Sper s-auzim numai de bine....... sa vina si la noi barza...... nu?
Hai ca mi-am mai revenit un pic, nu-i asa Uratica?????
Asta e, ce sa fac, asa sint eu..... mai clachez uneori, dar ma ridic si merg mai departe..!!!! Dar sa sti ca mereu ma intreb "De ce eu?"... si mai ales cind aud de cite una care a ramas insarcinata asa pur si simplu... si unde mai pui ca nu vroia si parca l-ar da afara.... (asa cum am auzit zilele trecute de o cunostinta), atunci chiar ca nu mai rezist.....

Uratica, inca o data multumesc pentru sprijin!!!! Esti o fata super! Si daca aveam o sora nu era asa linga mine si nu ma sprijinea asa cum ai facut-o tu!!!!!!!

Va pupik pe toate si va doresc sa fiti gravidute.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

mai fata frumoasa..exact cum am zis..ce nu te doboara te intareste!vei vedea ca in curand nu vei mai avea lacrimi si nimic nu ti se va mai parea imposibil!ptr ca vei dobandi abilitatea de a te descurca in fata oricarei probleme ce-ti va aparea in cale!!
si..nu mai apleca urechea la ce au sau ce fac altii!!tu esti cel mai important om din viata ta!!gandeste-te la tine si mergi mai departe!!spre deosebire de altele care au copilasi sau care sunt gravidute asa usor..tu ai ceva in plus!esti speciala ptr ca toate cele prin care treci te fac speciala,deosebita!!ai in suflet mult mai multa iubire decat vot avea ele vreoadata!!asta numai ca treci prin ceea ce treci!gandeste-te la chestia asta si ca la un castig!nu ca la lozul pierzator!!ptr ca vei reusi cu siguranta!!insa..nu-ti mai plange de mila-ci incearca sa te ridici cat mai repede de la pamant si sa mergi mai departe-ptr ca timpul trece!insa nu uita sa fii cat de cat si realista!
fata frumoasa!si ma bucur ca ti-am fost cat de cat de ajutor!si stiu ca in curand o sa te vad cu burtica pana la urechi!asa ca-bafta multa draga mea!
si fetelor si somnic usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Uratica, eu stiu ca inseminarea artificiala are sanse cam mici de reusita, de aceea nu o prea iau in calcul; plus ca anul asta am avut si ceva probleme cu ovulatia, care sper sa se fi rezolvat insa dupa laparo; astept sa imi vina menstruatia sa vad dupa daca ovulez. Oricum, vreau sa merg in Unguaria sa vad ce parere au si cei de acolo. .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 77BEL spune:

O zi buna va doresc fetelor.....
Mai tragem azi si gata ... miine e 1 Mai!!!! Ce faceti? Plecati pe undeva? Asta asa ca sa mai uitam de "ale noastre"......

Va pupik pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

Uratica, multumesc de raspunsuri, am sa mai intreb si eu pe aici pe la mine, daca apuci intreaba si tu pe d-ta ta sa mai aflu o parere.

77Bel...offf, nici nu vreau sa ma mai gandesc, cand avem si noi 1 zi libera atunci trebuie sa fie urat afara . Ne facusem planuri sa mergem la o stana sa mancam balmos si toate cele la gratar, dar daca ploua....cred ca am sa stau in casa si ori fac ori imi numar banii ori fac , mai ales ca e si perioada de ovulatie . Cred ca ultima varianta mi se pare cea mai atractiva .
Sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

balanta-hmm..ai dreptate-insa nu stii de unde sare iepuru!eu zic totusi sa incerci macar odata inainte de fiv!poate poate..
bitza-azi trebuie sa merg la dr..si fii sigura ca o sa intreb!asa ca mai tarzior pe la 13-14 o sa-ti zic ce mi-a spus doctorita.
bell-asa te vreau fata frumoasa!printre slalomul de probleme,mai iesi la lumina si nu uita sa-ti traiesti si viata-ca una singura ai!
hmm..si eu plec fetele in lume!!si..daca vreti o raza de soare veniti la brasov!aici e o zi superba!!
la toate fetele!o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza20 spune:

vai de mine ce lenese ati fost azi sau v ati pregatit de mini vacanta? Va doresc niste zile frumoase, insorite si pline de odihna si iubire

Mergi la inceput