UK: ce trebuie sa fac??vreau si eu un sfat plsss!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns s_ellia25 spune:

doamnelor va multumesc din tot sufletul pt toate raspunsurile...imi cer scuze ca nu am raspuns mai devreme dar sunt noua pe forum si va spun sincer ca nu am stiut cum sa caut forumul si am incercat sa dau cautare pe diferite titluri dar fara succes insa..
lara c sarut mana pt sfat dar din pacate nu prea am de ales si trebuie sa nasc aici..sunt cu sotul de 2 ani aici si lucram impreuna..imi e frica ca ds plecam o sa ne pirdem locul de munca..asa ca..oricum sa stii ca sunt cam speriata nestiid ce ma asteapta si vazind ca aici e totul diferit..
letitia..ms mult de tot..
DarkBendis ma bucur pt tine ca a fost totul ok..sa dea domul sa fie si pt noi...mai am 3 luni si am inceput sa pun intrebari si raspunsurile sunt asa de evazive..midwife ca nu stie ca nu stiu ce..spre ex in romania mi-au dat materna...aici mi-au zis sa nu mai iau..ca imi fac ei analize..dar imi cade parul groaznic si unghiile se exfoliaza am avut si spasme musculare,asa ca cu de la mine putere am inceput sa iau iar vitamine..in fine cu speranta inainte..
adelyna sarut mana mult de tot..da as fi incantata sa stiu ca am pe cineva..m-as simti cel putin mai in siguranta..eu nu prea cunosc numele astea ciudate dar ei mi-au dat de ales spitalul bangor sau unul cu nume ciudat..poate sa fie glan clwyd???posibil..oricum ti-as fi recunoscatoare pe vecie!!!
motanik sarut mana mult asta da raspunsuri concrete..si eu sunasem la ambasada si aia m-au tot plimbat de la un nr la altul etc si amd..eu sunt casatorita si lucrez aici de 2 ani..impreuna cu sotul..si avem amandoi blue card asta ce inseamna?ca nu prea stiu legal vorbind..multumesc mult mult de tot..
ps dc nu raspund prea curand asta inseamna ca iar nu gasesc forumul..scuze.......dar neuronii mei (cati mai aveam) sunt saracii in criza mai ceva ca economia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Love4Thomas spune:

vroiam sa spun ca si eu am fost multumita de sistemul englezesc chiar daca i-am injurat pe parcursul sarcinii .
Am mancat bine in spital inainte si dupa nastere .. am avut absolut totul la discretie. scumpul meu bebelus a fost langa mine permanent si daca a fost nevoie de pauza moasele m-au ajutat. Cezariana a fost si la mine de urgenta dar asta fiind ultima dintre N problemele care au aparut pe parcursul sarcinii. Toata lumea m-a ajutat si cred ca daca era o singura persoana sa se uite urat la mine( cum se uita asistentele in romania daca nu le bagi un ban in buzunar) intram in depresie permanenta.
Sanatate la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Gabriela ,iti las un mesaj pe PM cu numarul meu de tel si al medicului cu care voi vorbi si eu ca sa stie cine esti.Daca nu reusesti sa deschizi mesajul lasa-mi tu numarul de telefon si te voi contacta eu.
Sarcina usoara in continuare.
Ca timp esti la aceeasi distanta de bangor si glan clwyd.

adelina si piticii
Noemi 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ellia25 spune:

sarut mana mult de tot..incerc sa iti trimit eu un pm cu nr meu de tel..sper sa reusesc ca nu am mai trimis pana acum..ms mulllllllt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ellia25 spune:

adelyna am incercat sa iti trimit pm privat dar mi-a venit raspun ca tu nu primesti mesaje private..asa ca nu stiu cum sa mai fac..si mesaj de la tina nu am primit...iti dau e-mailul??cu toate ca nu stiu dc se accepta pe forum..in fine..s_ellia25@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_ellia25 spune:

dupa s este under line ellia25@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Gabriela ti-am trimis un mail(sper sa-l fi primit).PM-ul meu este ok si am tot primit mesaje pe el,doar ca tu nu-l ai activat.
Daca nu rezolvam nici cu mailul lasa-mi aici numarul de telefon si te sun .


adelina si piticii
Noemi 2 ani

Mergi la inceput