Targoviste (8)

Targoviste (8) | Autor: mihaser

Link direct la acest mesaj



Bine ati venit la un nou capitol!

Capitolul 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Va invit la o sueta cu ceai, cafea si prajiturele!

Andrei iti dorim multa sanatate!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Bun venit la noul capitol!

Laura si mama mea asculta melodiile astea...ii plac foarte mult. Si mie imi plac cateva din ele cu Simina (Esti necuprins in bunatate) sau 4 motion (Vreau sa vad).
Asta e viata din pacate...si eu ma bucur de fiecare secunda alaturi de cei mici pentru ca nu se stie cate zile vom avea.

Cristina ce emotii trebuie sa ai...cred ca si Roxy abia asteapta sa vina la mami. Abia astept sa ne povestesti cum a reactionat la surprizele pe care i le pregatesti.

Eu azi merg la casa de copii sa duc niste prajiturele cu alte 2 mamici...abia astept! Sper sa reusesc ptr ca trebuie sa o car si pe Eli cu mine.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta fetelor!
Sarut mana de capitol nou si de tratatie Miha!
Cred ca si ea asteapta cel putin asa zice. Mai imi zice ea ca eu vin decat in vizita la ei dar ce sa faci copilul asa percepe el si o inteleg...
Ce bine ca poti sa te duci si sa bucuri copilasii aceia care nu au pe nimeni sa le faca o prajitura.. Si eu as vrea...
Am fost azi la sport si imi tremura grisinele ca deh am avut 4 zile pauza.
Acum in campul muncii. Sper sa muncesc cu mai mult spor decat ieri sau cel putin cu mai multe rezultate decat ieri.
Aseara am avut o sear linistita dar cu toate ca m-am pus la pat devreme tot somnoroasa eram de dimineta.
Va pupic si sa aveti o zi buna de tot!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Cristina am ramas traumatizate ieri...Nici nu imi puteam imagina ca poate fi asa rau...Copilasii nostri sunt niste norocosi!
Cred ca o sa mergem si de 1 iunie...am vrea sa le luam jucarele ca nu prea aveau.

Va pup ca s-a trezit printesa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
Cafeluta, caei? Poftiti doamnelor!
Miha stiu ca ai nostri sunt norocusi. In primul rand ca ne au pe noi ca parinti si sunt norocosi si pentru ca au alinare cand ii doare ceva, si o vorba buna nu mai zic de partea materiala care pe langa cea emotionala este nimic.
Le condamn pe vacile lor de mame care inainte de a face ceva nu se gandesc de sapte ori si apoi nu isi asuma nici macar responsabilitatea. Pe mine m-a indurerat cand am vazut acum catva ani cum Dumnezeu are grija si de ei sa creasca. Mancau din biberon la o luna si ceva cu el sprijinit de pernita si puteau si stii cat stai sa manance cate unul de al nostru. Te-ai ruga nu in genunghi in cap...
Sa iti dea dumnezeu sanante sa mai faci ce ai facut ieri. Si sa stii ca pentru ei orice este bun si cred ca mancarea si hainele sunt cele mai importante. La noi la spital nu primesc nimic de la nimeni si casa de copii s-a inchis dar gasesti mereu o familie mai neajutorata sa dai ce ai si ce poti.
Va pupic fetelor si sa aveti o zi buna de tot!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Vad ca nimeni nu afacut oficul asa ca il fac eu cu tot ceea ce doriti chiar daca azi este vinerea mare si eu sper sa stau decat pe apa.
Eu ce sa va spun ca a facut Roxy varsat mare si ca sper sa-i treaca pana saptamana viitoare ca de nu nu stiu ce o sa facem... Eu zic ca ii trece in 9 zile. Sau cel putin sper.
Eu va doresc un Paste linistit alaturi de cei dragi voua si iepurasul sa va aduca tot ce va doriti voi.
La mine va fi Paste saptamana viitoare cand o sa-mi vad familia.
Va pup fetelor!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Cristos a inviat!
Gata cu leneveala!
Eu va invit la un ou rosu, pe care in realitate nu il am bine inteles dar va dau din cele imaginare pe care le-am mancat si eu.
Ceiut ca poate de la atata miel si alte bunatati va doare cate ceva - nu ca imi doresc sa vi se intample asa, Doamne fereste, dar am zis si eu. Eu asa eram cel putin.
Am avut un weekend superb. Af fost la un Hen party in Letterkenny si a fost superb. In felul asta am avut un Paste fara prea multe lacrimi.
Va pup fetelor si eu inapoi la treaba ca zbiara dupa mine.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Hello, hello!
Vad ca nu prea a trecut multa lume pe aici adica nimeni mai exact..dar sa tinem subiectul pe primele pagini...

Va pup fetelor si sa aveti o zi buna de toto!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura XXX spune:

CRISTOS A INVIAT!!!

Sunt cam in intarziere si va rog sa ma scuzati, va ofer acum un paharel de vin rosu sa ne fie bine tot anul!

Cristina imi pare rau ca v-ati imbolnavit si sper sa va puteti vedea totusi. Eu zilele acestea am avut copiii acasa (vacanta, deh) si au venit si rudele pe la noi cu nepotica de cinci ani, nu am avut timp nici sa respir. Si a trecut si vacanta

Va pup pe toate, sa fiti cuminti si sa nu va prinda nici un virus!

Laura, AVEM 9 ANI! si cei doi voinici pitici



DONATI ACUM 2% DIN IMPOZIT PENTRU SMURD!!! www.fundatiapentrusmurd.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Cristina imi pare rau ca v-ati procopsit cu bubite tocmai acum...cam 10 zile tre sa stea izolata...eu sper ca o sa vina la tine!

Laura odihneste-te! Eu azi m-am simtit cam rau! Cam greu cu kinderimea...mai am si un iepure de ingrijit!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Vine Roxy la mine ca am intrebat-o pe doamna doctor si cum la ea au aparut miercuri o sa fie cam 9 zile vineri deci nu este nici o problema.
Abia astept sa ii vad!
Va pupic si sa aveti o zi super!

Cristina

Mergi la inceput