baton de slabit fibrobar forte

baton de slabit fibrobar forte | Autor: khrisu

Link direct la acest mesaj

Am voie sa iau daca alaptez? Contine L-carnitin si Omega 3. Am citit ca Nicoleta Luciu ar fi luat in cura de slabire 2 batoane pe zi si cica ea alapta in momentul ala. In instructiuni scrie ca nu are efecte secundare.

KHRISU mamik de baietel si fetita

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Da, dar el este un supliment nutritional.
Adica, in timpul curei de slabire, cand organismul primeste mai putine calorii dar si mai putine vitamine (inclusiv cele de mai sus) acest baton le suplineste.
In plus, se zice ca ar accelera catabolismul (adica consumul de grasimi).
Nu cred ca reusesti sa slabesti doar mancand asa ceva, fara o cura de slabire asociata, cura care nu prea e recomandata in timpul alaptarii.

krishu, felicitari pentru cat de mult ai alaptat si mai ales pentru ajutorul si sfaturile pe care le-ai dat si altor mamici (ca nu am apucat sa iti spun asta).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Multumesc pentru sfat. Citisem ca Nicoleta a papat compot de mere (cate 2 litri pe zi) si supa de pui cu carnitza... plus 2 batoane pe zi.

Eu fac un pic de exercitii de ceva timp...un pic de regim...adica seara nu mai pap... si ma gandeam ca poate m-ar ajuta batoanele astea. Pana acum rezultatele sunt bune..Oricum nu am multe kilograme de dat joc. Mi-am propus 4 kilograme in 2 luni. Acum am 56.6 kile la 1.62m si tinta ar fi 52.

Nu alaptez decat de 6 luni si ceva(fetita)... pe baiat l-am alaptat din greu 7 luni la san (si biberon cu lapte matern) si inca vreo 4 luni dupa ce s-a intarcat a mai primit laptele meu muls.

Nu mi-am propus s-o intarc dupa N luni. O voi alapta cat timp va dori ea...apreciez un 3 ani jumate'

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Krishu, din acelasi motiv de alaptat am apelat si eu la o dieta lejera, adica la Montignac. Am slabit de la 62 la 56 si mai am 4 kg de dat jos. Dar totul s-a intamplat treptat sa nu compromit laptele. Eu nu as lua nici un supliment pentru ca nu stiu cat sunt de safe pentru bebe.

Oricum iti urez sa scapi repede de kg in plus

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Krishu, din acelasi motiv de alaptat am apelat si eu la o dieta lejera, adica la Montignac. Am slabit de la 62 la 56 si mai am 4 kg de dat jos. Dar totul s-a intamplat treptat sa nu compromit laptele. Eu nu as lua nici un supliment pentru ca nu stiu cat sunt de safe pentru bebe.

Oricum iti urez sa scapi repede de kg in plus

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele



Ce dieta e Montignac?? In cat timp ai slabit 7 kg??? Eu in 6 luni nu am dat jos decat 3 kg.... Acuma ca a facut 6 luni fata si am inceput diversificarea m-am gandit ca ar trebui sa accelerez un pic treaba asta cu slabitul. Citisem ca maxim 2 kg pe luna e safe pt bebe (mai mult nu e indicat din cauza toxinelor care sunt eliminate de organism si trec si in laptele matern) de asta nu inteleg cum Nicoleta si Andeea Marin se lauda cu atatea kg date jos intr-un timp record si asta in timp ce alaptau.

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Uite aici un link de pe forum http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136142.

Am slabit cam in sase luni, dar asta pentru ca nu tin dieta perfect si mai am abateri, a fost si Craciunul la mijloc, concediu si alte alte alea .

Cat despre alaptatul lui Nicoleta Luciu, nu stiu zau daca e adevarat . O auzisem intr-un interviu cum merge ea la filmari de dimineata pana noaptea si copilul avea vreo doua luni. ori sa fim seriosi si sa fi facut o pauza de alaptat pe zi, un bebe de doua luni poate manca din doua in doua ore sau chiar mai des.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Uite aici un link de pe forum http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=136142.

Am slabit cam in sase luni, dar asta pentru ca nu tin dieta perfect si mai am abateri, a fost si Craciunul la mijloc, concediu si alte alte alea .

Cat despre alaptatul lui Nicoleta Luciu, nu stiu zau daca e adevarat . O auzisem intr-un interviu cum merge ea la filmari de dimineata pana noaptea si copilul avea vreo doua luni. ori sa fim seriosi si sa fi facut o pauza de alaptat pe zi, un bebe de doua luni poate manca din doua in doua ore sau chiar mai des.

Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele


Multumesc. O sa incerc si eu.

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput