Cada infundata,help!

Cada infundata,help! | Autor: hristina

Link direct la acest mesaj

Cand nu ai de lucru, e clar ca it faci!

De ceva timp observasem ca apa din cada mea se scurge greu...
Si, cum n-aveam ce face, am pus un pachet de Peak granule dezinfectante pe scurgerea cazii si am lasat sa actioneze; am turnat ceva apa calda,cum scria in instructiuni, dar a sunat telefonul intre timp si granulele nu se topisera in totalitate; cred ca ceva s-a intamplat, clar, alea au intrat in scurgere si s-au pietrificat, solidificat, iar cada mea acum e complet infundata!

Cum naiba fac sa o desfund; sub ea e zidit, maine dupa amiaza de-abia vine instalatorul ,dar daca acolo ceva e cimentat, cum o face oare sa mi-o desfaca?

La ceva vreme, am turnat alt pachet de peak, de lucreaza cu apa rece, sperand eu ca actioneaza peste anteriorul, dar nicio sansa...

Imi vine sa-mi dau doua palme peste ideile mele tampite...cred ca plecatul de langa si statul 5 min la telefon a fost cauza...

Facusem odata la bucatarie, dar cu plic de apa rece si nu patisem nimik;la asta cu apa calda nu scrie ca se pietrifica sau ceva daca nu torni cei 1-2 l de apa fiarta, instant...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Nu cred ca s-au pietrificat granulele alea!Si eu am patit-o cu cada infundata,a cumparat sotul meu o unealta,sarpe se numeste,cu care a desfundat scurgerea!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Nu cred ca se poate cu sarpele pentru ca teava e mica si daca o fi si din plastic e posibil sa plezneasca daca se forteaza cu sarpele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

eu folosesc mr. muscolo gel pentru desfundat tevi, la mine functioneaza, inceara si tu, e un bidon portocaliu, am incercat si altele de genul granule, sau gel de la alte firme, nu mi-a mers.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Mr. Muscolo desfunda tot... si nu ataca tevile!! Hahaha reclama e adevarata....










"Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Mr Musculo nu desfunda tot!Daca pe teava s-a adunat par,care cu timpul s-a facut un smoc asa,poti sa torni muscolo bidoane intregi,ca tot nu se desfunda!Eu una am turnat si degeaba!Daca e teava de scurgere la cada,nu are cum sa fie mica,vreo 5 cm in diametru tot trebuie sa aiba,deci intra sarpele fara probleme si ma gandesc ca nu are cum s-o sparga,ca e cel putin din pexal,care nu se sparge asa usor!Da ma rog,fiecare face cum doreste!Sa ne spui ce ai facut hristina!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Da,clar, ca nici Mr.Muscolo, nici Prak cald, rece nu au mers; a taiat din teava si a refacut nu stiu cum pe sub cada...asta este, a fost distractiv sa vad cum se chinuie instalatorul; era ceva ca cimentul pe teava de n-a mers nici cu sarpele lui cel miraculos...

Mergi la inceput