costumul reciclabil

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

M-am uitat la toate pozele. Superbe costumele!
Uite ca v-ati descurcat pana la urma

Acum vreau detalii tehnice

Adarius, din ce e facuta veste? Din pungi de hartie?

Maristef, ce sunt alea rosii? Farfurii de unica folosinta?

Fiica-mea nu avut carnaval, doar serbare unde trebuia sa fie Zana Zorilor. Dar din pacate nu a putut sa mearga ca seria noastra la mare a inceput cu o zi inainte de serbare. La anul sper sa ne spuna din timp cand se tine serbarea.

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maristef spune:

Da Sanziana, ai vazut bine.
Sunt farfurii de unica folosinta cu cd-uri pe ele.
Farfuriile sunt capsate unele de altele, iar cd-urile sunt prinse de ele cu litze.

mama Biutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarius spune:

Sanziana,veste e facuta din pg de hartie de la supermarket si capsata ,iar franjurile sunt din pg colorate si alea prinse tot cu capse,iar pantaloni au fost o pereche de acasa,doar ca am pus pe lateral fasii de pg tot franjurate.A mai avut un arc facut din lemn de pe malul raului,iar pe cap din tortile pg i-am facut o chestie,nu se vede foarte bine dar oricum a fost super.Maristefe super si al tau,felicitari la amandoua,iar cu pozele asta e,voi incerca sa ma descurc data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Iata ca si noi trebuie sa facem niste costume de insecte din materiale reciclabile.
Va multumesc pentru idei ca noi nu prea am fost inspirati pana acum. M-am hotarat sa imit costumul de albina (eu zic cai mai mult viespe) din saci.
Intrebarea mea este cum ai facut coada, acul? cu ce ai umplut-o?
Si buburuza e interesanta da n-am gasit farfurii rosii.

Mergi la inceput