Nu mai suntem bobocei ! Clasa a II-a,2009-2010 *5*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deli spune:

An avut si noi serbarea marti. A fost tare frumos, au spus fiecare cate o poezie despre o litera si una despre o cifra. Au mai facut 3 scenete tare dragute despre ce se intampla cand scrii gresit unele cuvinte. Au fost amuzante iar copiii adevarati actori.
Miercuri a fost la scoala de la 9-11, cu jucarii. Doamna a dat bancile la perete, centrul clasei a ramas liber si s-au jucat cu totii pe parchet. In amintirea zilelor de gradi!!

Joi deja au plecat la tara si azi dimineata m-au sunat sa-mi spuna ca bunicul le-a intins cortul in curte (un vechi cort de munte) si ca la nopte vor sa doarma acolo!!


LA serbare au primit diplome, toate la fel, caietul de teme pentru vacanta (deja a completat un sfert, tare grabit sa scape de grija lui) si o lista de lecturi optionale pentru vacanta.
Au mai primit si manualele pentru clasa II-a.

Va dorim tuturor o vara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Inchei si eu capitolul Bobocei,am avut aseara serbarea cu emotiile de rigoare,cu diploma si cartea premiu.
Aseara inainte sa mearga in pat il intreb serioasa:ai facut ghiozdanul.....m-a privit cu niste ochi de am zis ca nu-i mai fac niciodata o farsa.

Vacanta placuta puilor si desigur parintilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Am luat si noi vacanta Miercuri .Au mers dimineata la scoala pana la ora 11 iar la ora 17 am avut serbarea.Au primit deja manualele pentru casa a 2-a.Le-am platit.

Au primit diplome ,o carte de povesti aleasa de doamna (rec. pentru citit in vacanta) si o culegere de matem.(de lucrat si din ea)

Noi am decupat diplomele de la Cangurul dar nu stiu de ce nu le-au primit

Va pupam si va uram vacanta placuta

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Felicitari tuturor boboceilor....vad ca mai toata lumea a cam graduat 'deja' . Trebuie sa fiti mandre tare mamicilor . Noi cum mai spuneam pe aici, mai avem 2 saptamani de scoala, serbarea de la sfarsit de an, e total diferita fata de ceea ce se poarta in RO, adica e o totala surpriza pt. parinti in pricipiu vor da un concert, dar in fiecare an se schimba ideea. Oricum, una peste alta pt. noi a fost un an bun cu rezultate remarcabile pt. puiutza mea (sint mandra tare de ea, cra-cra , pt. ca daca la inceputul anului nu vorbea franceza, acum a ajuns fluenta, asa ca pot spune ca are mama la usa o trilingva ).

In alta ordina de idei, ieri au avut o excursie la scoala, si m-am oferit ca voluntar, unde a putut vedea scheletele dinozaurilor la Royal Ontario Museum (ROM). Corina, tu trebuie sa fi fost. Au discutat despre specii, forma oaselor, si alte chestii chesticioase de care eu insami nu aveam habar. Azi au cica 'crazy hat', a plecat copila la scoala cu ditamai sombrero, nu stiu cum o fi stat in autobuz cu ea.

Yasmine vrea catel, i-am spus ca momentan iese din discutie cu bebelusul inca mic, dar vad ca nu-i iese din capsor ideea

Va doresc o vacanta relaxanta si nu uitati sa mai dati pe aici

Cristina

Mlle Yasmine et le bébé Chris Anthony

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Felicitari, tuturor absolventilor de cl. I ! Si o vacanta mare de neuitat ! Prima vacanta mare !
Dupa ce, marti, Cristina a avut serbarea Abecedarului, azi dimineata a avut festivitatea de incheiere a anului scolar si de premiere.
Diplome au primit toti copiii, diferenta constand in numarul de obiecte de studiu la care au avut rezultate foarte bune.
Am pus poze, aici, pentru cine vrea sa le vizioneze.
Noi nu am primit-cumparat, manualele pt. cl. a II-a. Dar a primit Cristina o carte de lecturi pt. cl. I-II. Si fara caiete de vacanta. Fiecare lucreaza dupa cum crede.
khristin, astept sa ne povestesti despre ce concert a fost vorba, peste 2 sapt.
Si Cristinuca vrea un caine, in ciuda intamplarii dinainte de Paste. Dar cat timp locuim la bloc, mai greu cu implinirea unei astfel de dorinte.
Deocamdata are un hamster(Lili), de mai bine de 1 an.
Corina, imi pare rau ca e alergic Luca si nu poate avea un porcusor de Guinea.
Cristina-Kiev, cred ca urmatorul capitol se va numi, "Boboceii in vacanta mare".
Un weekend cat mai placut, tuturor !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Scorpiutze

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

am avut si noi pe 12 festivitatea de inchidere si premiere!
mai intai au primit diplomele de la Cangurul, amandoua, unde luase Excelent, apoi fiecare clasa si-a decernat premiile (habar nu aveam cum va fi si ce va lua, a fost surpriza!) si Diana a luat diploma de excelent impreuna cu alti 19 din clasa, iar restul de 8 au luat diploma de FB.La alte clase am vazut si diplome de B... in fine fericire maxima pe ea ca a terminat cu bine si deja se bucura acum de vacanta!

in vacanta va merge doua zile la dans sportiv si doua la inot! in rest joaca si mai incolo concediu si altele!

vacanta placuta tuturor boboceilor care acum sutn deja clasa a II-a!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Felicitari tuturor fostilor bobocei...chiar din toamna sub ce nume ne vom mai regasi???
Dupa cum v-a spus si Khristin, la noi mai e o saptamana inca de scoala, de fapt mare lucru nu prea mai fac ei acum, dar vorba Andreei - "tot scoala se cheama, mama, daca eu inca ma mai scol la 6:30AM..."
Si are dreptate copilul....
Corina, si eu ma lupt cu porcii de Guineea, doar doar i-ar iesi din cap...dar stii cum e fii-mea de categorica, mi-a zis ca daca nu si nu cu porcu' atunci musai papagal:), ca doar si ea are intotdeauna doar doua choice-uri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Neata, dragi mamici!
Felicitari tuturor absolventilor de clasa Ia!
Azi e ultima zi de scoala si la noi. Sara le-a facut invatatoarelor diplome de cel mai bun profesor. S-a dus de dimineata cu diplomele si cate un buchet mare de trandafiri. Invatatoarele erau emotionate. La anu' nu vor mai face impreuna... In clasa nu erau decat 5 copii din toti 14 cati sunt. Nu avem serbare de sfarsit de an scolar. Astept insa evaluarea. Sara are o mare problema care nu a lasat-o sa se odihneasca bine. "Trece sau nu clasa?" Oricat i-am explicat eu, probabil ca doar invatatoarele o vor linistii azi.

Eu va doresc vacanta placuta si concedii frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deli spune:

Vacanta placuta si voua si sa va odihniti amindoua ca de la toamna o luam de la capat!!

De ce nu mai are aceleasi invatatoare? Asa e sistemul la voi sau e o intimplare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Da, Deli. Aici in fiecare an e o alta invatatoare. Dar chiar ma bucur ca nu o sa mai fie la clasa asta, ca nu prea am fost pe aceeasi lungime de unda cu invatatoarea americanca de anul asta. Copiii din clasa vor fi altii. Vor amesteca toti copiii de 7 ani si vor forma colective noi. Ieri nu m-am dus la intalnirea cu ea. De fapt nu am programat. (Ieri a fost zi de sedinte cu parintii.) Era pierdere de timp, parerea mea. Ma duc si o aud cum o tot lauda pe fii-mea, iar cand o intreb ceva concret ma "abureste". Asa incat ieri am preferat sa ma plimb cu Sara si sa avem o zi frumoasa, doar noi doua, ca fetele .
Asa ca azi, asa cum am scris mai sus, asteptam evaluarea. Cand am ajuns acasa... evaluarea lipsa. Sara a primit o diploma pentru cea mai multa munca depusa in tot ce a facut la scoala. Fiecare copil a primit cate o diploma gen "cel mai..." Macar s-a linistit ca a trecut clasa.

Mergi la inceput