Cu ce sa ma imbrac la (o) nunta?

Cu ce sa ma imbrac la (o) nunta? | Autor: Lillian

Link direct la acest mesaj

Suntem invitati la o nunta in iulie, la un restaurant. Stilul meu este pretentios spre comod. Nu port tocuri din motive medicale. Si nici fusta/rochie, doar pantaloni... Asa ca alegerea e destul de grea. Nu am mai fost de mult la o nunta, chiar nu stiu ce se mai poarta. Prea eleganta nu am cum sa fiu, mi-e teama sa nu fiu imbracata prea "casual". Cu ce se mai imbraca mamicile elegante la o nunta cu oarece pretentii?
Ce parere aveti de un pantalon negru satinat cu o bluza "bluzata" si o sanda "tanga" lucioasa cu pietre sau alte aplicatii?
Multumesc mult, L.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elizaj spune:

poti sa dai un search pe google,"dressy pant outfits" si poate gasesti totusi ceva...spor la cautat !!!:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillian spune:

Nu cred ca subiectul deschis de mine apartine acestui forum. Mireasa am fost acum cativa ani. Acum sunt o simpla nuntasa care are nevoie de sfaturi de cum sa se imbrace. Cred ca pe un forum cu discutii generale, de larg interes era mai bine-primit si vazut decat aici. Nici nu ma mir ca nu am primit decat un raspuns. Pt care multumesc elizeij.
Sper sa revizuiti subiectul si sa il mutati pe forumul general pt ca chiar am nevoie de aceste sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Eu nu ma pricep la imbracaminte eleganta cu pantaloni, dar incearca sa dai pm la un moderator sa mute subiectul la Femina Intim .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Sincer si eu la nunta ma imbrac, de fiecare data in rochie. Habar n-am ce sa-ti sugerez....sorry!



Claudia si Raul-Andrei



Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Incearca o salopeta eleganta, neagra.Sau mov.
Partea de jos-pantalon larg si drept iar partea de sus poate fi gen corset sau cu bretele sau maneci. Gen corset mi se pare mai elegant.

Pui un colier care sa-ti ia ochii, pui sandale cu talpa joasa si aplicatii stralucitoare,iei un plic miiic mic auriu, argintiu,(daca mergi pe salopeta neargra merge bine auriu, chiar si la mov merge )

Daca e nunta la terasa, ziua, poti purta o palarie frumoasa eleganta.
Daca e seara-fara plalarie, in schimb poti pune un accesoriu deosebit in par: agrafa cu cristale, floare,etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Buna!

Eu sunt total impotriva pantalonilor la nunta...port pantaloni tot timpul, dar niciodata la nunta pentru ca mi se pare total lipsit de feminitate...daca totusi vrei sa te mentii pe aceasta linie...adica pantaloni...singura "salvare" este putina extravaganta (desi tu spui ca esti stilul comod!)...eu as alege o pereche de pantaloni de matase sau triplu voal, gen salvari,cu talie foarte inalta, stransi jos, un top pretios, eventual intr-o nuanta foarte tare, cu spatele dezgolit si o sanda foarte inalta!
Da' chiar si asa ...parca tot rochie- e un cod vestimentar "nescris" pentru o nunta!
Numai bine


Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput