Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 80

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

mama mea a avut un frate care a murit subit la varsa de 2 ani. imi povestea ca pisica din casa a stat numai sub sicriu cat l-au tinut in casa, fara sa manance sau sa bea apa. in shimb miorlaia ca si cum l-ar fi plans, si n-au putut cu nici un chip sa o ia de langa copilash. dupa ce l-au inmormantat pisica a disparut.......deci o legatura exista cu siguranta.Aida, nimeni nu-ti poate da o explicatie pt ceea ce se intampla, dar daca tu simti ca e Ema, atunci asa este. te pup.

*"Europa sa ne ierti....astia-s singurii experzti!"*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicel spune:

Doamne,Aida, cat ma bucur ca in sfarsit primesti semne de la Emma.Eu sunt convinsa ca este o stransa legatura intre ea si catelusa.Animalele pot simti mult mai multe si mai profund decat oamenii.

Ma gandesc tot timpul la voi,in fiecare zi intru sa vad ce mai scrii si cum iti mai este.
Emma, pui mic si scump, trimite-i mamei tale cat mai multe semne ca esti langa ea, fa-o sa te simta aproape, stiu ca poti, pt ca stiu ca tu esti o minunatie de fetita.
.Aida, te imbratisez cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Aida... ma inclin in fata ta , nu exista durere mai mare....
Nu stiu cuvinte mari menite sa-ti aline durerea, insa stiu ca Dumnezeu va iubeste mult si chiar daca acum nu intelegeti de ce este posibila aceasta imensa durere, nimic nu este intamplator toate sunt pentru ajutorul si mantuirea voastra.
Fii sigura ca Licuriciul tau minunat este foarte fericita acolo unde e, se roaga pentru voi, deja se vad roadele ,minunea din burtika, catelul de la mormant....or sa mai fie
Ma rog ca Bunul Dumnezeu sa va fie alaturi, numai El poate sa va aline durerea .

multe din inima

madutz

miracolul a venit pe stradutza mea dar Sf Nectarie si Maicutza Sfanta au hotarat ca el sa ne vegheze din ceruri ai mila de noi

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac
Oare ce as putea sa fac? Nimic, cum nu am putut sa fac nimic nici cand traia Acum probabil totul este in zadar.
Astept dragoste in continuare semne de la tine


Pai, draga Aida, ce crezi c-ar trebui sa faci?? De ce tot trebuie tu sa faci ceva? Ia nu mai încerca tot mereu sa-ti reprosezi ceva ca n-ai ce, pe bune! :D
Bucura-te de semnul de la Emma, mai ales ca a luat forma atât de dragalasa, a unui "cutzu"... si Emmei îi placeau asa mult "cutzii"

Las' ca o sa ai curând treaba multa... cu ... mai vedem atunci ce/când te mai întrebi :)


PS: si eu as lasa catzelu' unde e acum, nu l-as lua acasa, în locul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

iubita mea, aida, emma nu e acolo, in pamant, iti trimite semne doar ca ea e in jurul tau , in aer , in vant , in jurul tau, si nu stie cum sa iti arate cat de mult te iubeste!!!
corpul e materie si devina pamant, sufletul e dumnezeiesc si exista vesnic!!!!
ia aminte!!!!
te sarut si ai grija de fratele Emmei, ca tare suparata va fi daca nu il vei iubi cel putin la fel de mult cat o iubesti pe ea!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:



*toata lumea sa traiasca, numai noi sa nu murim!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

Acum poza lu Emma de pe monument parca spune altceva. Parca ne zambeste smechereste , asa cum era ea in continua cautare de smecherii , si vrea sa ne spuna ca e fericita. Parca ... dar oare cine imi poate spune cu exactitate ?



e fericita, scumpa mea, e fericita c-a scapat de dureri si de chinuri. si va zambeste de acolo de sus... si din poza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

ce mai faci aida? cum merge sarcina?
te pup si sper sa mai ai vesti de la ingeras

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI



quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

Aidutule te imbratisez cu drag
ce mai faci, cum te mai simti?
mai e catelusul acolo?
mai da-ne o veste

Geta, mami de Alex

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui Licurici

"Daca stai sa judeci oamenii, nu mai ai timp sa-i iubesti"

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

aidace mai face catelusa?

Mergi la inceput